Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Ама е хубаво да споменеш какви са и снимките. Защото и на мен 100MB-ите RAW файлове от Nikon D850 ми ги отваря бавничко :) .

Примерно с разширение *.JPG, 2592х1944, 2.17 МБ, както и далеч по-малки размери и резолюции.

FastStone след като го инсталирах отваря всичко мигновено.

@Raze Прикачам снимки от процеси и производителност.

Speccy1.jpg

Speccy2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 8 минути, iBonev написа:

Супер, радвам се :) . Дано да ти хареса програмата, и да останеш с нея, заслужава си. 

Не знам коя ползваш до момента. Даже не знам коя е по подразбиране в 10-ката :D . Но ако е някоя тип Media Center, и прави разни синхронизации през Интернет, нищо чудно да бави.

Пък и от скрийншотовете по-горе се вижда, че голяма част от RAM-а ти е зает, над 75%. Това се отразява зле на бързодействието на една машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Raze написа:

Хардуера е доста слаб - бавен процесор, бавен диск, 

Да бе да, ама НЕ !
Бозата си е бъгава.
На жена ми миналата година ѝ сглобих с нови части компютър и го прави също тоя черен екран с едни нищожно малки снимчици даже.
Като кликнеш с десен бутон да ги отвори друга програма и хоп, нищо не е слабо и ги виждаш веднага.
За тоя черен екран писах некъде тука още преди време.
Микромеките не знаят да правят операционни системи, това е истината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, iBonev написа:

Примерно с разширение *.JPG, 2592х1944, 2.17 МБ, както и далеч по-малки размери и резолюции.

@Raze Прикачам снимки от процеси и производителност.

Хардуера е много слаб. Ползвай си faststone, аз също с нея работя, вградените в windows не ги ползвам изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Да бе да, ама НЕ !
Бозата си е бъгава.
На жена ми миналата година ѝ сглобих с нови части компютър и го прави също тоя черен екран с едни нищожно малки снимчици даже.
Като кликнеш с десен бутон да ги отвори друга програма и хоп, нищо не е слабо и ги виждаш веднага.
За тоя черен екран писах некъде тука още преди време.
Микромеките не знаят да правят операционни системи, това е истината.

Като ползваш 4 браузера едновременно, 4 видеоплейъра едновременно, как ще ти работи системата?  Голямо натоварване, а и компютъра ти е от 2000 година. Щом имаш още DVD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Белгиеца написа:

На жена ми

Кои сме ний, че да се равняваме по жена ти...

на 5.12.2020 г. в 22:01, Белгиеца написа:

Абе тая тъпня 20Н2 що не иска да си запазва програмите и файловете когато се инсталира наново пак върху 20Н2 ?
А при инсталиране върху 1909 си запазва всичко.

При вас IT експертите космосът е крив. При нас простите потребители си стават нещата - картинка преди надграждане от 21270 до 21277:

Snap32.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, iBonev написа:

Много бавно ми се зареждат изображенията, когато ги отворя. Да сменям ли системната програма за преглед или има начин да се оправи? Става дума за чиста инсталация на Windows-а.

Ако само ще разгледаш изображения, можеш с два клика да си върнеш стария инструмент за изображения Windows Photo Viewer. 

Изтегляш и стартираш този рег. файл и задаваш от настройките да се ползва за изображения.

Restore_Windows_Photo_Viewer_CURRENT_USER.reg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Белгиеца написа:

Бозата си е бъгава.

не е бъгава
от теб зависи какви драйвъри ще качиш
аз получавах  син екран с драйвърите от сайта на DELL на лаптоп DELL E5470 с процесор  Intel Core i3-6100U 
намирам за недостатък това на джама, че тегли не най-доброто за машината от нета, а по точно  драйвър 27.20.100.8681
от както се отървах от този драйвър и качих от сайта на Intel драйвър 27.20.100.8935 , от тогава нямам никакви проблеми
https://downloadcenter.intel.com/download/30066/Intel-Graphics-Windows-10-DCH-Drivers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, дpъндю написа:

тегли не най-доброто за машината от нета

Ти май и изкуствен интелект искаш. Инсталирал си по-нова версия и е решила проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Ти май и изкуствен интелект искаш. Инсталирал си по-нова версия и е решила проблема.

ами в сайта на DELL, този драйвър го няма
а джама дърпа драйвър от там

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и се е обновил до 27.20.100.9030 което за мен е странно, защото преди да кача интелския,
не искаше да се обновява...смяташе че е най-добрият за машината

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, дpъндю написа:

смяташе че е най-добрият за машината

Защото Intel не са пратили на M$/Dell новия драйвър. А и едните, и другите преопаковат драйвърите на произвопдителите на модули. M$ в cab, Dell в саморазархивиращи се файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, дpъндю написа:

и се е обновил до 27.20.100.9030 което за мен е странно, защото преди да кача интелския,
не искаше да се обновява...смяташе че е най-добрият за машината

тия номера ми ги прави през зимата и на мене, все викаше че си бил имал вече най-добрият, ама аз като не му вярвах и му слагах от производителя каквото имаше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Белгиеца написа:

тия номера ми ги прави през зимата и на мене, все викаше че си бил имал вече най-добрият, ама аз като не му вярвах и му слагах от производителя каквото имаше

и после син екран
:lol6:
те сега разбрах защо толкова се оплакваш от джама
качи нещо дет не е стъклено, нещо като лайнъкс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@iBonevЛошо, Седларов... Ползваш остарял, амортизиран механичен диск като системен И като склад. Не очаквай никаква пъргавина. Да не говорим за браузъра, 4GB ram и процесора.

Давам ти един примерен вариант за системен диск: http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-BX500-120GB-3D-NAND-SATA-2.5-inch-SSD-CT120BX500SSD1/ (да, ще ти трябва и още едно SATA кабелче, примерно)

Сегашния хард го правиш едно голямо D:\ и го ползваш за склад. Механичен диск, когато е разтоварен от длъжността "системен диск" под windows 10, става доста по-приемлив за ползване. SSD-то ще се справи предоволно с претенциите на windows 10 откъм склада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, hudyr написа:

Давам ти един примерен вариант за системен диск: http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-BX500-120GB-3D-NAND-SATA-2.5-inch-SSD-CT120BX500SSD1/ (да, ще ти трябва и още едно SATA кабелче, примерно)

Сегашния хард го правиш едно голямо D:\ и го ползваш за склад. Механичен диск, когато е разтоварен от длъжността "системен диск" под windows 10, става доста по-приемлив за ползване. SSD-то ще се справи предоволно с претенциите на windows 10 откъм склада.

Здравейте, въпросът ми е аматьорски, но по-добре да питам!

Подариха ми този диск от 120 ГБ за настолния компютър, който е с 16 ГБ рам и процесор ryzen 5 2600. До момента за системен ползвам HDD (Баракуда) от 2TB и не е разделен (всичко ми е на едно място) - аматьорска работа :shy11:

Ще ми стигне ли мястото от 120 ГБ да го ползвам за системен, а ХДД да го направя за "склад"?

Имам си ключовете от регистрацията на Win10 и MSOffice. Имам и две игри, които на са в Steam и не знам дали при преинсталацията мога да им задам да се инсталират на ХДД вместо на системния SSD.

И всичко ли там ще се инсталира или нещо ще се запише на SSD-то? 

Затова питам дали ще ми е достатъчно мястото. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Street Life написа:

Ще ми стигне ли мястото от 120 ГБ да го ползвам за системен

Да, дори и да инсталираш 1-2 игри по 15-20GB 
А и можеш да мигрираш всичко инсталирано на HDD  на SSD. Без да се налага да инсталираш отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш просто да видиш колко е в момента заетото място на C:\ и да си направиш сметката. Ако в Properties на дяла е сложена отметката за компресия, може да очакваш нещата в даден момент да се "разширят" с да кажем 10%, така че си предвиди и това място.

6CYQG1Z.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се мигрира, добре би било преди това да се пипне този диск - да се раздели на две части, папките с личните данни - филми, музика, снимки, инсталатори да се прехвърли във втората част(тази без Windows), ако трябва да се пренасочат папките с игри от steam и тогава да се мигрира системната част.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, как мислиш, дали 415 гигабайта ще се поберат в 120 (реално използваеми от които ще са да кажем 105)?

Ще се наложат допълнителни упражнения, аз виждам няколко варианта:

• дискът да се раздели на дялове и игрите да се преместят на другия дял преди клонирането
  • да инсталираш на чисто Windows на SSD-то и да оправиш инсталациите на игрите една по една (Steam има опция или да премести игра, или да верифицира файловете, след като вече е преместена и е посочена новата локация)

Отделно от това, преди да пробваш каквото и да е, може да пуснеш примерно Tree Size и да си направиш сметката колко заема всичко без игрите (т.е. от тези 415 GB вадиш размера на папката на Steam и общия размер на всички игри, инсталирани отделно), за да знаеш дали има смисъл занимавката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване