Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Едно нещо ми хареса, при проблем може директно в "чат" със служител на компанията да представиш проблема с който не си могъл да се справиш. 

Да, трябва да си грамотен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към момента 10-ката сложи в малкия си джоб другите ОС ... :) Продължавам да я тормозя ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно сте забелязали, че Windows мачка снимката на десктопа, което е адки досадно. Уж пестели рам памет и място на диска. Голема тъпня. Та с помощта на един *.reg файл и  на един последващ рестарт, компресията отива на кино:

https://media.askvg.com/downloads/2016/09/Disable-Automatic-Compression-of-Desktop-Wallpaper-in-Windows-10.zip

Сваляш, пускаш, потвърждаваш, рестартираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RudeBoy написа:

Ако му задам за тапет снимка с размерите на екрана - няма как да я мачка.

Има - Windows на зарежда указаната картинка, а обработения файл %AppData%\Microsoft\Windows\Themes\TranscodedWallpaper
А с DWORD записа JPEGImportQuality (100) в ключа HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop се изключва промяната на качеството (100%)

Излезе новото издание на Win 10 Dev - 21286

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, RudeBoy написа:

Ако му задам за тапет снимка с размерите на екрана - няма как да я мачка.

О, има, има. Преди да открия за тая глупост, слагах какви ли не снимки, включително и от камерат. Ку*а беше един и същ. Разрових се нет-а и гледай ти. Умишлено мачкат снимката. Шибани цигани. Пестели от това-онова. Windows-a като знае с колко рам съм, що компресира? :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, вярно, така било ... Сега сравних двата варианта - спестили са 14kb :D . Е, при положение, че на монитора не забелязвам разлика - дреме ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RudeBoy написа:

Да бе, вярно, така било ... Сега сравних двата варианта - спестили са 14kb :D . Е, при положение, че на монитора не забелязвам разлика - дреме ми.

Е аз виждам на 15.6", леко размазване, сякаш снимката няма фокус. А отворя ли я, за преглед, няма проблем. Адски дразнещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама тоя Уин 10 върви по-живичко от ССД М.2
и все така си се активира с ключ от 7.
Днес обаче не иска с ключа от 8 дето го вадих от лаптопчето.
А флашката я правих в 7 и не иска да бутне забучена в USB 3, но като я мушнак у 2 и тръгна, иначе не я намирах у биоса никаква.

Ама това ССД М.2 как да го скрия да не го скива Xubuntu подкарано от твърд диск например ?
То ССД-то  няма кабел да му спреш тока ... мамка му.
У биоса ли трябва да се рови всеки път като не искам да е видимо ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не искаш да се вижда, не го монтираш или го демонтираш ако го монтира автоматично и му оправяш конфигурацията. А иначе, при инсталация, дори и да го изключиш от BIOS, най-вероятно ОС пак ще го намери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Белгиеца написа:

Ама това ССД М.2 как да го скрия да не го скива Xubuntu подкарано от твърд диск например ?
То ССД-то  няма кабел да му спреш тока ... мамка му.

Сваляш капака  на компютъра и няма да го слагаш повече. След това всеки път преди да стартираш Xubuntu вадиш SSD-то от М.2 слота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 9 минути, vpvelev написа:

Сваляш капака  на компютъра и няма да го слагаш повече. След това всеки път преди да стартираш Xubuntu вадиш SSD-то от М.2 слота.

Той е мастор - слага е'но копче и превключва захранването на диска 
Ама, 'що в тема за Win се коментира линух проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, цър-вул написа:

Ама, 'що в тема за Win се коментира линух проблем?

Защото си е инсталирал Windows 10 (с ключ от 7-ца, което много го радва) на SSD M.2 и се кефи на бързодействието. А Хубунту му е на твърдия диск и незнайно по каква причина не иска да вижда SSD-то, когато е влязъл в Хубунту. Може би го е страх да не го форматира по погрешка с някоя кофти линукс команда от терминала :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, де, ама няма никаква  Windows. Ами, ако на ссд  инсталирана AIX или някоя друга ОС, пак тя ли ще е виновна, че дискът не се вижда под XUbuntu?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, цър-вул написа:

Тъй, де, ама няма никаква  Windows. 

Точно  Windows 10  20H2 е на завинтеното SSD M.2 и не ми е никак кеф, че папките му са достъпни от някой пингвин.
А най-накрая, ако няма друг начин, Windows 10 може да го изритам от вътрешността на компютъра и да го пускам през USB 3.2  v2, само когато е зор за него.
На новото ми дъно има такова USB. Гледам из амазона че продават едни малки кутийки в които се слага SSD M.2 и се свързват през USB, трябва само да е такава поддържаща USB 3.2  v2.
https://en.wikipedia.org/wiki/USB_3.0#USB_3.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, цър-вул написа:

И как? Никак!

Ами щом го пиша, значи съм тествал и ИМА КАК! На по-старо дъно, давам от BIOS disable на диска и чудо - в инсталатора на windows се вижда, дори мога да инсталирам ОС на него. На сегашното ми дъно пък изобщо нямам опция да давам disable на дискове: https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty B450 Gaming K4/index.asp

преди 32 минути, Белгиеца написа:

Точно  Windows 10  20H2 е на завинтеното SSD M.2 и не ми е никак кеф, че папките му са достъпни от някой пингвин.
А най-накрая, ако няма друг начин, Windows 10 може да го изритам от вътрешността на компютъра и да го пускам през USB 3.2  v2, само когато е зор за него.
На новото ми дъно има такова USB. Гледам из амазона че продават едни малки кутийки в които се слага SSD M.2 и се свързват през USB, трябва само да е такава поддържаща USB 3.2  v2.
https://en.wikipedia.org/wiki/USB_3.0#USB_3.2

С първия резултат от гугъл: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-run-windows-10-from-a-usb-drive

Тестовете можеш и сам да си ги направиш, обяснено е достатъчно добре. Ако не - пробвай следващите резултати:

https://www.google.com/search?q=install+windows+10+to+usb&ie=utf-8&oe=utf-8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Ами щом го пиша, значи съм тествал

Значи в BIOS забраняваш устройство и то се появява в ОС? Браво! 
Някаква нова изчислителна техника демонстрираш!
Ония, дето са го проектирали това, ще вземат да си изядат дипломите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с деинсталирането на програми(игри) и т.н. Изтрил съм папката, но самото приложение продължава да си стои там.

Заснемане.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Ами първо го деинсталирай, после трий папката. Не виждаш ли, че си търси файла uninstall.exe?...

На мен ми е ясно, че първо трябва да ги деинсталирам, но така се е случило, че тази игра не съм я деинсталирал, а изтрил директно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, MrKalew написа:

Имам проблем с деинсталирането на програми(игри) и т.н. Изтрил съм папката, но самото приложение продължава да си стои там.

Заснемане.PNG

Извинявай, но триенето не е деинсталация....това може да се случи основно за игри и то ако са инсталирани на друг дял от системния. Така след преинсталация на Windows те вече стават един вид преносими версии (защото ще липсва информация за тях в Control Panel-a и Uninstall ключа в регистрите) и за тях може да се мине с метода на изтриване на папката (и евентуално файловете и записите в регистрите, които са създали на новата инсталация), но за нормално инсталирани програми и игри, триенето на папките им без преди това да са деинсталирани през вградения си деинсталатор е безумие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен да опиташ пак да я инсталираш, и след това да я деинсталираш по правилния начин. 

Другият вариант е почистване на останалите папки, файлове и регистри ръчно. Но това може да изисква доста работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване