Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

• Отговори 12,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Едно нещо ми хареса, при проблем може директно в "чат" със служител на компанията да представиш проблема с който не си могъл да се справиш. 

Да, трябва да си грамотен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към момента 10-ката сложи в малкия си джоб другите ОС ... :) Продължавам да я тормозя ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно сте забелязали, че Windows мачка снимката на десктопа, което е адки досадно. Уж пестели рам памет и място на диска. Голема тъпня. Та с помощта на един *.reg файл и  на един последващ рестарт, компресията отива на кино:

https://media.askvg.com/downloads/2016/09/Disable-Automatic-Compression-of-Desktop-Wallpaper-in-Windows-10.zip

Сваляш, пускаш, потвърждаваш, рестартираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RudeBoy написа:

Ако му задам за тапет снимка с размерите на екрана - няма как да я мачка.

Има - Windows на зарежда указаната картинка, а обработения файл %AppData%\Microsoft\Windows\Themes\TranscodedWallpaper
А с DWORD записа JPEGImportQuality (100) в ключа HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop се изключва промяната на качеството (100%)

Излезе новото издание на Win 10 Dev - 21286

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, RudeBoy написа:

Ако му задам за тапет снимка с размерите на екрана - няма как да я мачка.

О, има, има. Преди да открия за тая глупост, слагах какви ли не снимки, включително и от камерат. Ку*а беше един и същ. Разрових се нет-а и гледай ти. Умишлено мачкат снимката. Шибани цигани. Пестели от това-онова. Windows-a като знае с колко рам съм, що компресира? :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, вярно, така било ... Сега сравних двата варианта - спестили са 14kb :D . Е, при положение, че на монитора не забелязвам разлика - дреме ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RudeBoy написа:

Да бе, вярно, така било ... Сега сравних двата варианта - спестили са 14kb :D . Е, при положение, че на монитора не забелязвам разлика - дреме ми.

Е аз виждам на 15.6", леко размазване, сякаш снимката няма фокус. А отворя ли я, за преглед, няма проблем. Адски дразнещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама тоя Уин 10 върви по-живичко от ССД М.2
и все така си се активира с ключ от 7.
Днес обаче не иска с ключа от 8 дето го вадих от лаптопчето.
А флашката я правих в 7 и не иска да бутне забучена в USB 3, но като я мушнак у 2 и тръгна, иначе не я намирах у биоса никаква.

Ама това ССД М.2 как да го скрия да не го скива Xubuntu подкарано от твърд диск например ?
То ССД-то  няма кабел да му спреш тока ... мамка му.
У биоса ли трябва да се рови всеки път като не искам да е видимо ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не искаш да се вижда, не го монтираш или го демонтираш ако го монтира автоматично и му оправяш конфигурацията. А иначе, при инсталация, дори и да го изключиш от BIOS, най-вероятно ОС пак ще го намери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Белгиеца написа:

Ама това ССД М.2 как да го скрия да не го скива Xubuntu подкарано от твърд диск например ?
То ССД-то  няма кабел да му спреш тока ... мамка му.

Сваляш капака  на компютъра и няма да го слагаш повече. След това всеки път преди да стартираш Xubuntu вадиш SSD-то от М.2 слота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 9 минути, vpvelev написа:

Сваляш капака  на компютъра и няма да го слагаш повече. След това всеки път преди да стартираш Xubuntu вадиш SSD-то от М.2 слота.

Той е мастор - слага е'но копче и превключва захранването на диска 
Ама, 'що в тема за Win се коментира линух проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, цър-вул написа:

Ама, 'що в тема за Win се коментира линух проблем?

Защото си е инсталирал Windows 10 (с ключ от 7-ца, което много го радва) на SSD M.2 и се кефи на бързодействието. А Хубунту му е на твърдия диск и незнайно по каква причина не иска да вижда SSD-то, когато е влязъл в Хубунту. Може би го е страх да не го форматира по погрешка с някоя кофти линукс команда от терминала :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, де, ама няма никаква  Windows. Ами, ако на ссд  инсталирана AIX или някоя друга ОС, пак тя ли ще е виновна, че дискът не се вижда под XUbuntu?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, цър-вул написа:

Тъй, де, ама няма никаква  Windows. 

Точно  Windows 10  20H2 е на завинтеното SSD M.2 и не ми е никак кеф, че папките му са достъпни от някой пингвин.
А най-накрая, ако няма друг начин, Windows 10 може да го изритам от вътрешността на компютъра и да го пускам през USB 3.2  v2, само когато е зор за него.
На новото ми дъно има такова USB. Гледам из амазона че продават едни малки кутийки в които се слага SSD M.2 и се свързват през USB, трябва само да е такава поддържаща USB 3.2  v2.
https://en.wikipedia.org/wiki/USB_3.0#USB_3.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, цър-вул написа:

И как? Никак!

Ами щом го пиша, значи съм тествал и ИМА КАК! На по-старо дъно, давам от BIOS disable на диска и чудо - в инсталатора на windows се вижда, дори мога да инсталирам ОС на него. На сегашното ми дъно пък изобщо нямам опция да давам disable на дискове: https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty B450 Gaming K4/index.asp

преди 32 минути, Белгиеца написа:

Точно  Windows 10  20H2 е на завинтеното SSD M.2 и не ми е никак кеф, че папките му са достъпни от някой пингвин.
А най-накрая, ако няма друг начин, Windows 10 може да го изритам от вътрешността на компютъра и да го пускам през USB 3.2  v2, само когато е зор за него.
На новото ми дъно има такова USB. Гледам из амазона че продават едни малки кутийки в които се слага SSD M.2 и се свързват през USB, трябва само да е такава поддържаща USB 3.2  v2.
https://en.wikipedia.org/wiki/USB_3.0#USB_3.2

С първия резултат от гугъл: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-run-windows-10-from-a-usb-drive

Тестовете можеш и сам да си ги направиш, обяснено е достатъчно добре. Ако не - пробвай следващите резултати:

https://www.google.com/search?q=install+windows+10+to+usb&ie=utf-8&oe=utf-8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Ами щом го пиша, значи съм тествал

Значи в BIOS забраняваш устройство и то се появява в ОС? Браво! 
Някаква нова изчислителна техника демонстрираш!
Ония, дето са го проектирали това, ще вземат да си изядат дипломите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с деинсталирането на програми(игри) и т.н. Изтрил съм папката, но самото приложение продължава да си стои там.

Заснемане.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Ами първо го деинсталирай, после трий папката. Не виждаш ли, че си търси файла uninstall.exe?...

На мен ми е ясно, че първо трябва да ги деинсталирам, но така се е случило, че тази игра не съм я деинсталирал, а изтрил директно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, MrKalew написа:

Имам проблем с деинсталирането на програми(игри) и т.н. Изтрил съм папката, но самото приложение продължава да си стои там.

Заснемане.PNG

Извинявай, но триенето не е деинсталация....това може да се случи основно за игри и то ако са инсталирани на друг дял от системния. Така след преинсталация на Windows те вече стават един вид преносими версии (защото ще липсва информация за тях в Control Panel-a и Uninstall ключа в регистрите) и за тях може да се мине с метода на изтриване на папката (и евентуално файловете и записите в регистрите, които са създали на новата инсталация), но за нормално инсталирани програми и игри, триенето на папките им без преди това да са деинсталирани през вградения си деинсталатор е безумие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен да опиташ пак да я инсталираш, и след това да я деинсталираш по правилния начин. 

Другият вариант е почистване на останалите папки, файлове и регистри ръчно. Но това може да изисква доста работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване