Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Белгиеца написа:

направил съм ти психоанализ

И го правиш в качеството си на? ДИПЛОМИРАН ПСИХОАНАЛИТИК? Иначе нали се сещаш, че нагазваш в полетата на недоказаните твърдения и клеветата. А си в Евросъза...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 9 часа, ivov написа:

Не знам, може да си прав, но е факт, че тогава се омазаха нещата. Показателно беше, че при рестарт индикаторът за клавиатурата изчезваше, но при шътдаун всичко си беше наред. 

Стигнах до извода, че има някакъв процес, който с шътдаун се затваря, но при рестарт остава активен и пречи на индикатора за езика да се визуализира на таскбара. 

Логично е да се помисли и за версията за евентуален вирус. А от богатият си опит с компютри съм запомнил, че е опасно да се стартират непознати екзе файлове.

Особено когато антивирусната програма не ги харесва.  Затова едно преинсталиране на системата винаги е добра идея в подобен момент. 

Да, логично е да си го помисли човек, защото timing-a поразително съвпадна, но реално можеш да видите какви са инструкциите в скрипта ми. Нямаше нищо включено за езиковите подредби. А не вярвам папките на Adobe Flash да са били свързани с тях също. А другия batch file, който ви бях дал бе за премахване на невалидните икони в system tray-я. Не вярвам да е и от него, но като цяло е по-вероятно, отколкото от скрипта за FRST. Защото все пак *.BAT файла занули точно иконите до часовника, а клавиатурната подредба е част от system tray-я все пак. Но лично аз съм ползвал доста често този batch и досега не е създавал проблеми. Дори подобна функционалност има в CCleaner да трие notification area-та. Не вярвам да е било от вирус. По-скоро омазан Windows нещо или някой счупен update за 10. То там не е като да няма такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, iBonev написа:

Здравейте, интересуваме вашете мнение дали е необходимо да се спре дефрагментацията след инсталация на Windows 10 на SSD?

https://www.windowscentral.com/how-ensure-trim-enabled-windows-10-speed-ssd-performance

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да и спираш. На SSD дисковете не се прави дефрагментация като на механичните, windows прави trim, което е достатъчно и няма нищо общо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой имал ли е досег с Windows 10IoT Enterprise? 🤨

Имам един беърбон от 2011 с Атом процесор, който ползвам само за аудио-плеър и нормалната 10 20Н2 го товари, та се чудя дали няма да е по-добре с 10IoT?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Tukan написа:

Windows 10IoT Enterprise

Цитат

Windows 10 IoT Enterprise е пълна версия на Windows 10,

https://docs.microsoft.com/bg-bg/windows/iot-core/windows-iot-enterprise

ползвай орязаната версия на джама - 1809 LTSC

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, дръндю написа:

https://docs.microsoft.com/bg-bg/windows/iot-core/windows-iot-enterprise

ползвай орязаната версия на джама - 1809 LTSC

Доколкото четох, има 3 версии на 10IoT - за мощни, обикновени и Атом процесори.

• Windows 10 IoT Enterprise 2019 (category based pricing):
    • SKU 6F6-00036 - Windows 10 IoT Enterprise 2019 SAC - High End Edition (Intel Core i7 | Intel XEON | AMD FX)
    • SKU 6F6-00037 - Windows 10 IoT Enterprise 2019 SAC - Value Edition (Intel Core i3/i5 | AMD R-Series, A10, A8)
    • SKU 6F6-00038 - Windows 10 IoT Enterprise 2019 SAC - Entry Edition (Intel Atom/Celeron | AMD E1, E2, A4, A6)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Tukan написа:

Доколкото четох, има 3 версии на 10IoT - за мощни, обикновени и Атом процесори.

видях че са 6
 към основното име има добавка  EPKEA, което си нямам на идея какво означава

Цитат

Windows 10 IoT Enterprise 2019 Long Term Servicing Channel (LTSC)

Microsoft Part #Description

MUT-00013Windows 10 IoT Enterprise 2019 LTSC High End EPKEA (ESD)

MUT-00010Windows 10 IoT Enterprise 2019 LTSC High End (ESD)

MUU-00005Windows 10 IoT Enterprise 2019 LTSC Value EPKEA (ESD)

MUU-00004Windows 10 IoT Enterprise 2019 LTSC Value (ESD)

MUV-00005Windows 10 IoT Enterprise 2019 LTSC Entry EPKEA (ESD)

MUV-00004Windows 10 IoT Enterprise 2019 LTSC Entry (ESD)

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_IoT

Цитат

Microsoft ребрандира „Windows Embedded“ на „Windows IoT “, започвайки с пускането на вградени версии на Windows 10.

съвсем се обърках от четене....баси, одъртявам
1511600409_.JPG.d63c9c671e240789c527a621948c8130.JPG

моля някой да ми обясни... като за прост човек

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, дръндю написа:

към основното име има добавка  EPKEA, което си нямам на идея какво означава

https://www.msembedded.biz/en/licensing/product-identification/

доколкото разбрах има "вграден" ключ за активация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи му 8.1 или 7. Или в краен случай някой linux.

Всяко издание на 10 ще тормози процесора, без значение дали е предназначено за компютър на NASA или за тостер.

Вариант е да малтретираш един обикновен Windows 10 Education с MSMG Toolkit и така да премахнеш възможно най-много боклуци. Недостатъкът е, че ако не си особено запознат, ще има малко проба-грешка с виртуални машини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, hudyr написа:

Сложи му 8.1 или 7. Или в краен случай някой linux.

Всяко издание на 10 ще тормози процесора, без значение дали е предназначено за компютър на NASA или за тостер.

Вариант е да малтретираш един обикновен Windows 10 Education с MSMG Toolkit и така да премахнеш възможно най-много боклуци. Недостатъкът е, че ако не си особено запознат, ще има малко проба-грешка с виртуални машини.

10 IoT изобщо не тръгна да се инсталира, явно не поддържа процесора Atom D525. Интересното е, че преди година някъде му бях сложил 8.1 Embedded Industry Pro и вървеше супер, но му изтече пробният период, та го върнах на 10, за който имам цифров лиценз. Сега му сложих едно 8.1  Core, че вече не ми се занимава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нейната цел е да коригира грешките в последните две планирани актуализации на операционната система, водещи до BSOD при използване на защитена с WPA3 безжична Wi-Fi връзка.

Значи като не ползвам Wi-Fi не ми трябва тази кръпка, така ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Белгиеца написа:
Нейната цел е да коригира грешките в последните две планирани актуализации на операционната система, водещи до BSOD при използване на защитена с WPA3 безжична Wi-Fi връзка.

Значи като не ползвам Wi-Fi не ми трябва тази кръпка, така ли е ?

По-точно, щом си ъпдейтнал "до дупка" и нямаш описаните проблеми, нямаш нужда от тази кръпка. 

Цитат

„Спешната” актуализация е номерирана като KB5001028 и не води до други промени освен отстраняване на BSOD проблема. Кръпката се разпространява специално до засегнатите потребители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Joss Bomon написа:

По-точно, щом си ъпдейтнал "до дупка" и нямаш описаните проблеми, нямаш нужда от тази кръпка. 

А как да позная до къде съм апдейтнал като не го пускам редовно Уин 10 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Белгиеца написа:

Не е болка за умиране и да не си ъпдейтнал. Не бери грижи за глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Белгиеца написа:

Settings > Up[date and Security > Windows Update > View installed update history (или View update history)
view-installed-updates-history-option-se

или
Control panel > Programs and features > View Installed Updates
view-installed-updates-option-windows-10

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама как да стане без да го пускам Уина а ?
Щото аз съм му казал на биоса да не ми го сервира при бут сесия и ... вероятно следващото му пускане ще е през май като съобщиш тука че са изкарали новата му версия. 
Колкото по-малко го пускам, толкова по-малка вероятност има да ми създаде проблем. 
А всички знаем че микрософт са световни рекордьори по създаване на проблеми, миналата година жена ми го изпита на собствен гръб. При последната инсталация ѝ бях спрял апдейтите, па тя като не внимава какво става и те пак се самоактивирали и ми "реве" един път на един синичък екран я кара да се логва с микрософтска сметка. Ахааааа, правил си на негова глава апдейт и станало все едно сега си го инсталирал и си още пълен балък новобранец и си даваш и-мейл и всичко, щото от микрософт така искат. 
Значи, понеже много си бях играл преди месеци с много инсталации и опити, се сетих че мога да кликна уж да му давам и-мейл, ама после го анулирам и така остави на мира булката. Иначе другият вариант беше по-късно пак да ѝ досажда да ѝ напомня същото.

Абе я дай тука на момчетата нещо от външна флашка да се изпълнят тези команди без да е стартиран уина и да се види какво има у корема му, дали е бременен и в кой месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И пак му обяснявате технически неща на белгиеца с праисторически предразсъдъци. Той сигурно още не е вдянал, че кръпката е за v1909, а той сигурно е на 20Н1/20Н2. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване