Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

не можах да намеря инфо за това KB

Цитат

2021-02: предварителен преглед на кумулативна актуализация за Windows 10 Version 1809 за системи, базирани на x64 (KB4601383)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

на 16.02.2021 г. в 23:35, DarkEdge написа:

Snap77.png

Snap78.png

Дарко. Недей така бе човек, акъла ми искара. Викам кво стана с този юнак да не се гътна та го няма. Радвам че се появи. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.02.2021 г. в 7:18, дръндю написа:

Ето! Не ти харесва коментара ми и го изтрих. Някой път приличаш на дете от 4-група на детската градина! Да махна ли и снимката? 

ScreenShot001.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.02.2021 г. в 7:18, дръндю написа:

https://support.microsoft.com/en-us/topic/february-16-2021-kb4601383-os-build-17763-1790-preview-9535653c-8012-47f0-0f90-44cdd57cdc36

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, iBonev написа:

Играх си с лентата за търсене, както е показано на снимката и се чудя имали начин да ѝ върна положението по подразбиране?

enter image description here

в момента ли е така или...? защото при мен е същото,а не съм я пипал изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, PsyManDelic написа:

А кога ще излиза официално новия билд 21H1 или няма точна дата?

В него няма да има нищо ново, освен корекции на грешки и кърпежи по сигурността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, emil644466 написа:

в момента ли е така или...? защото при мен е същото,а не съм я пипал изобщо.

Аз я разместих и искам да я върна към първоначалния ѝ размер. Снимката е примерна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Reset_Folder_View_Settings_of_All_Folders_to_Default.bat

@echo off

:: Resets folder view settings, window size and position of all folders
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU" /F
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Shell\Bags" /F

Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\Bags" /F
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\BagMRU" /F

Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU" /F
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags" /F

Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Classes\Wow6432Node\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags" /F
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Classes\Wow6432Node\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU" /F

:: To reset "Apply to Folders" views to default for all folder types
REG Delete "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Streams\Defaults" /F

:: To reset size of details, navigation, preview panes to default for all folders
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Modules\GlobalSettings\Sizer" /F
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Modules\NavPane" /F

:: To reset size of Save as amd Open panes to default for all folders
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CIDOpen" /F
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CIDSave" /F
Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ComDlg32" /F

:: To kill and restart explorer process
taskkill /f /im explorer.exe
start explorer.exe

Почистването на тези ключове щев възстанови всички настройки на изгледа на папките

Snap56.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, PsyManDelic написа:

А кога ще излиза официално новия билд 21H1 или няма точна дата?

Можеш буквално да си го направиш.

При мен winver в момента показва 21H1 (Build 19043.844).

1. Теглиш enablement package-a: https://www.uupdump.net/getfile.php?id=75706673-e019-47b9-b995-18e7c6629062&file=windows10.0-kb5000736-x64.cab

2. Преименуваш го на alabala.cab.

3. dism /online /addpackage /packagepath:D:\papka\alabala.cab в cmd

4. Рестарт.

.844 e друг KB. Ако си на 20Н2 обновен до последно(.804) и инсталираш enablement package-a, ще трансформираш оптимус в 21H1 19043.804.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Явно под 10 кръпките отново са проблематични след вчерашния PatchTuesday:

https://www.windowslatest.com/2021/03/10/windows-10-kb5000802-march-update-is-crashing-pcs-with-bsod/
https://www.ghacks.net/2021/03/10/march-2021-cumulative-updates-cause-printing-bluescreens-on-windows-10-devices/

На 8.1 нямам ядове засега, но аз така или иначе имам Image преди и след актуализирането и не ме бърка особено. Дори си позволих да махна старите System Restore Points и да пусна един Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase... :)

Иначе според втората статия проблема би трябвало да го има и под 8.1, но не мога да тествам, защото нямам принтер в нас. Дори услугата Print Spooler ми е на Disabled.

Между другото за теста натиснах бутона Print и без Printer в Notepad++ и не "гръмна". Доволен съм. Един познат с 10 и той тества и при него няма проблеми. Явно не е при всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На нас пък чак сега ни пускат януарския ъпдейт на микрокодовете:

Цитат

KB4589208: актуализации на микрокодове за Intel за Windows 10, версия 1809 и Windows Server 2019

... или наистина вече им е дошло времето за ... банкоматите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

На нас пък чак сега ни пускат януарския ъпдейт на микрокодовете:

... или наистина вече им е дошло времето за ... банкоматите...

Ти поне имаш...аз съм с няколко назад, защото за 8.1 такива няма през Windows Update. Единствения шанс беше с нова версия на БИОС-а на дъното, но от Asrock не са издавали такава за моето дъно от края на 2019-та. :)

А знам, че има няколко microcode-а още след тази дата и за Coffee Lake-a. Сега кръпки ще имам като мигрирам на 10 един ден. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А знам, че има няколко microcode-а още след тази дата и за Coffee Lake-a. Сега кръпки ще имам като мигрирам на 10 един ден. :D

Инсталираш 10 като втора ОС, обновяваш кодовете и забърсваш дела.
Упс, микрокодовете за Win10...'ми, време тие да яхнеш вълната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Викаш да cheat-на малко. Ми знам, че ми е време, ма толкова стабилно си "баца", че не ми се "ръшва" преди 2023-та живот и здраве (поне за основна ОС де). Но виж, туй е интересна идея за размисъл през почивните дни...Ако се задържи и калпаво времето може и да я разцъкам дори. :D

Друг вариант би бил да ползвам UBU и да вградя microcode-овете ръчно в БИОС-а, ма има голям шанс да брикна дъното после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване