Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 10 минути, vpvelev написа:

Така е.

Забелязал съм. че най-дълго работи без да се скапва ОС при ползватели, които не разбират (най-общо казано) от компютри. Такива, които не "човъркат" и не "настройват" ОС.

Естествено, че има и редки изключения :)

А аз съм забелязал, че се скапва главно при "разбирачи" дето постоянно човъркат и пипат, и пробват еди какво си... Но не се бой, и аз бях такъв навремето.. човек трябва да се учи все пак, особено на грешките си... мхм

Иначе и при лаици дето не разбират, но качват какво ли не понеже им било казано, или това уж било им трябвало, и се бутат къде ли не и натискат какво ли не като линкове и бутони... понеже така правели и другите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Б@си и скапания Windows. Стана година, откакто е инсталиран и нищо не крашва, забива, поне един син екран да изпере да видя, какво аджеба е това. И 7-цата и 8.1 същите умрели ОС - 14 години скука. Много са нагли Майкрософт.
Всеки месец обновявам с надеждата да го утрепя и не иска... и така 14 години.

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-чистата инсталация е след форматиране на диска върху който поставяте чисто новичкия Windows с ТОТАЛНО ВСИЧКИ ЪПДЕЙТИ!  Всички останали варианти на надграждане крият в себе си неизброими и невидими на пръв поглед проблеми. Защо от мързел, че след формат ни чакат десетки инсталации за някои от нас, си съсипваме най-вече нервите наместо на ЧИСТО да работим на компютрите си с удоволствие от добре свършената работа?!     "Мързелът не мори а мъчи" , това е стара българска поговорка!  314834025_002..jpg.97098633b6662d3a299fdc075a258489.jpg   

Редактирано от johnmotson
Уточнение. (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, johnmotson написа:

Защо от мързел, че след формат ни чакат десетки инсталации за някои от на

и ако имам инсталирана игра, дек съм стигнал ниво 60, требе да я започна от начало?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дръндю написа:

и ако имам инсталирана игра, дек съм стигнал ниво 60, требе да я започна от начало?

Зависи коя е играта. Ако е оригинална, ще си синхронизира записите онлайн. Ако не е - копираш папката, където са записите и после я връщаш на съответното място. Някои игри записват в "my documents", други в '%appdata%' и така нататък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, дръндю написа:

Ми ще трябва ,слушай ко ти пее профа... мхм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, дръндю написа:

Не ти ли омръзва игра с толкова много нива :) Вече не помниш какво е било на 1-во ниво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, johnmotson написа:

Най-чистата инсталация е след форматиране на диска върху който поставяте чисто новичкия Windows!  Всички останали варианти на надграждане крият в себе си неизброими и невидими на пръв поглед проблеми. Защо от мързел, че след формат ни чакат десетки инсталации за някои от нас, си съсипваме най-вече нервите наместо на ЧИСТО да работим на компютрите си с удоволствие от добре свършената работа?!     "Мързелът не мори а мъчи" , това е стара българска поговорка! 

Благодаря че ни уведомихте..! И казахте на хиляди хора които се занимават с тая работа че са мързеливи...! Глупости на търкалета ..майсторлъка е на да преинсталираш за щяло и нещяло ...а да успяваш да си поддържаш операционната система в перфектно състояние...и  тогава да изпитваш удоволствие от добре свършена работа..! Лично мое мнение ...на един обикновен ползвател на  Windows ..който не е инсталирал на чисто от много време ...дори не помня..! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Зависи коя е играта. Ако е оригинална, ще си синхронизира записите онлайн. Ако не е - копираш папката, където са записите и после я връщаш на съответното място. Някои игри записват в "my documents", други в '%appdata%' и така нататък.

ще запиша ама друг път
нямам място на диска защото ми е само 120 гъби
два дяла по 60
само инсталационния файл е 20 гъби
171870854_.thumb.JPG.9c945b55cf89ae6ea3718637d3f4272d.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, icotonev написа:

а да успяваш да си поддържаш операционната система в перфектно състояние.

Проблемът е че не зависи винаги от ползвателя. 

Понякога и с нов хардуер се оплакват и тук във форума от сини екрани и забивания, а при други и с по-старт хардуер не са преинсталирали доста години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обвинил никого! А щом опирате често до преинсталации... е, тогава търсете проблема в себе си. Лично на мен, който съм нонстоп в инсталиране и деинсталиране на новаторски софтуер,  ми трябваха повече от две години и половина за стигна до преинсталация на Windows!  Има десетки начини по които да запазите ОС-ма дори и от най-опасните зарази чиста и скоростна! 2019-02-26_204325.png.37cd022cf2c63d550b415607b4e4d06b.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, дръндю написа:

ще запиша ама друг път
нямам място на диска защото ми е само 120 гъби
два дяла по 60

Има google drive и много подобни безплатни и платени онлайн места, където можеш да си качваш каквото искаш.

Да разчиташ само на 1 устройство за съхранение на данни е леко казано лекомислено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

нов хардуер се оплакват и тук във форума от сини екрани и забивания

..съгласен ...но решения за BSOD и разни забивания има  достатъчно , само да са правилните..! Ами ако проблема е хардуерен дали ще ти помогне преинсталация..? 

Сега искам да вметна че не отричам тотално формат и инсталиране на чисто операционна система ...но това е  само в краен случаи ...навремето имаше едни полиморфни вируси от които спасение нямаше ...в годините и за тях се намери решение ....ето сега един пример ,днес се занимавам с един бацил Win32/Pitou ..които се активира със зареждането на операционната система и цапа в MBR..Въпреки че има решение , се отива на вариант преинсталиране...Така че когато се наложи съм за ...! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дръндю написа:

Местиш папката с данните на играта извън системния дял и след преинсталиране само създаваш линк към тази папка и можеш да продължиш от там, където си спрял преди преинсталацията.

преди 27 минути, icotonev написа:

това е  само в краен случаи

В изключително краен случай.
Още повече, откакто в Win 10 вече има опция в ремонтния PE режим да се свали чисто ново и чисто iso от сървърите на M$. Не, че и режимът за ремонт без запазване на личните файлове и данни не си е чиста инсталация.

преди 51 минути, дръндю написа:

гъби

Па у гъбарнико ли замръкна?

преди 51 минути, дръндю написа:

Монтираш web iso като локален диск и инсталираш. Или си купуваш 2,5" кутийка, слагаш в нея един 500GB HDD за 25лв и нямаш проблем с мястото за склад.

преди 27 минути, icotonev написа:

решения за BSOD и разни забивания има  достатъчно , само да са правилните..

Чакай да напомня за себе си 😎:
Няма начин да няма начин! Важно е да се ползва правилният!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен майския ъпгрейд беше някъв малък? Дали не бъркам нещо? Както и да е. Операцията мина успешно. Без грешки и сини екрани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, цър-вул написа:

Монтираш web iso като локален диск и инсталираш. Или си купуваш 2,5" кутийка, слагаш в нея един 500GB HDD за 25лв и нямаш проблем с мястото за склад.

първото не става при мен
много ми е малка скоростта на нета...некъде 0.6 до 1 Мб/с
второто го ползавах, докато от размятане, не се счупи кутийката с преходника към усб
то не че и лаптопите оцеляват де
:giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, дръндю написа:

докато от размятане, не се счупи кутийката

https://www.aliexpress.com/item/1005001804370819.html

H2a5b8e75898a405d8aee163f5059f25cs.jpg

Или просто сложи един по-голям съсъдъ
Но вариантът с NAS е по--евтин от гледна точка на споделеното ползване от пвече устройства.
Не става само с ядене(крадване), требе и акъл.
И няма начин да няма начин! Важно е да се ползва правилният!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Raze написа:

Коя версия ти е windows в момента?

Edition    Windows 10 Home
Version    21H1
Installed on    ‎2.‎4.‎2021 ‎г.
OS build    19043.985
Experience    Windows Feature Experience Pack 120.2212.2020.0

Като гледам хронологията на инсталираните ъпдейти, последното което съм свалил се води Feature update.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползва ли Mobile hotspot? При мен се оказа, че ако е включен hotspot-ът, дори да няма нищо закачено към него в този момент, компютърът отказва да заспи (ако ръчно го накарам) - само приспива мониторите, но продължава да работи. Би било обяснимо да не се позволява автоматично заспиване след време (и то ако има свързани клиенти), но не и ръчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, цър-вул написа:

Опцията на безжичнаата карта Allow the computer to turn off this device to save power в Power Management активна ли е? Ако не е я активирай.

Да, погледнах го това, беше вече включено на всичките три мрежови интерфейса.

Както и да е, не е голяма драма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като имам подобен проблем, само че с Хибернацията - компютъра се включва веднага след като е бил хиберниран или пък може би по някое време, искам и аз да се включа...

Намерих някакви уж решения, с изключване на разни настройки, но не съм сигурен дали работят, пък и не искам да ги изключвам, при мене Fast startup е изключен. Другите 4 предложени настройки са ми включени.

( [Fixed] Why Does My Windows 10 Computer Turn on by Itself - Driver Easy )

Мога ли да ползвам това, без да променям нищо по разни настройки: 

rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Hibernate

?

Не искам да задълбавам, но все пак - защо тук ( How can I put the computer to sleep from Command Prompt/Run menu? - Super User ) в коментарите под един от отговорите са писали нещо че това не са подходящи методи за хибернация и приспиване ?

Цитат

rundll32 is not intended for calling SetSuspendState and should not be used for this. The first parameter gets garbage instead of correct value. So it always hibernates instead of going to sleep (if you have not disabled hibernation at all). – SergeyT Jul 26 '16 at 22:12
@SergeyT It seems to be working for me (after disabling hibernation); are you saying this will corrupt windows? – moondra Jul 4 '17 at 16:17
It corrupts the stack (since rundll32 expects a different call signature, so it pops things off the stack that haven't actually been put there). This leads to unexpected behaviour. imoatama Mar 23 '18 at 0:51

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! Искам да попитам при ъпдейта на windows 10 към windows 11 ще се изтрият ли файловете и приложенията ми?
    • от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване