Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 19 часа, цър-вул написа:

На 24.06.21 Microsoft ще анонсира ново поколение Windows
https://www.microsoft.com/en-us/windows/event

GET A REMINDER

Още - тук

Ще го видим що за стока ще е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 4 часа, moli1 написа:

1,2 TB са. Нямам толкова свободно място на другите дискове.

Още ли "разследвате"изчезналите файлове на проектите? Ако е така, доверете се на:

преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Тогава може би ще се наложи по трудния начин или да дадете отдалечен достъп на някой да опита вместо вас.

Няма да съжалявате! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, VeeeSeLa написа:

Сигурна съм, че ще се намери. :) 

Сигурен съм, че не визираш JKirilov, нали? В теб не се и съмнявам.🍀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Да, само че диска в случая е точно външен и това няма да помогне.

Идеята ми беше, да се монтира диска в конфигурация, на която да се инсталира пандата отново и така да се премахне ваксинацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Идеята ми беше, да се монтира диска в конфигурация, на която да се инсталира пандата отново и така да се премахне ваксинацията.

Т.е. да го постави като вътрешен? Това ще е по-трудно дори от стъпките в линка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Това ще е по-трудно дори от стъпките в линка..

Щом е трудно да се извади диска от кутията, да се отвори капака на компютъра и да се свържат 2 букси ... тогава избора на опции се свежда единствено до премахването с инструмента от линка ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Щом е трудно да се извади диска от кутията, да се отвори капака на компютъра и да се свържат 2 букси ... тогава избора на опции се свежда единствено до премахването с инструмента от линка ти.

То както виждаш и линка е и труден и затова предложих някой да помогне през отдалечения достъп...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, moli1 написа:

1,2 TB са. Нямам толкова свободно място на другите дискове.

Пробвай в някоя linux среда (примерно parted magic) да изтриеш autorun.inf - файл или папка на този дис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.05.2021 г. в 15:24, NEVADA написа:

Голям майтап! На лаптопа Тошиба имах Уиндоус 10 хоум, след днешната кумулативна актуализация (19043/1023) се оказа, че версията вече е про! Дали е грешка някаква или подарък? 

123.png

Друг майтап се оказа фактът, че блутута, който не работеше с 10 хоум, за което писах преди (не помогна смяна на драйвери и какви ли не гимнастики) , сега, с 10 про, е проработил. Да се чуди човек...

134.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, NEVADA написа:

Друг майтап се оказа фактът, че блутута, който не работеше с 10 хоум, за което писах преди (не помогна смяна на драйвери и какви ли не гимнастики) , сега, с 10 про, е проработил. Да се чуди човек...

134.png

Явно това са грандиозните промени , за които споменаха през седмицата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@NEVADAПо принцип, изданието няма нищо общо с драйвърите. Ако говориш за Windows 10 една версия и Windows 10 друга версия, както намеква царвуля, може ей къде да е ключът от бараката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, цър-вул написа:

Версия?

Версия?

Версиите и на двата уиндоуса бяха последните, ъпдейтвани до последно.

преди 9 часа, hudyr написа:

изданието няма нищо общо с драйвърите.

Това не отговаря на истината. Всяко издание идва със свой пакет драйвери, а лаптопите са много претенциозни към тях-за лан-карта и блутут има само по един драйвер, дето върши работа. Не случайно, след всяка кумулативна актуализация, се налага отново да инсталирам драйвер за ланкартата, добре, че съм си го запазил.

123.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, NEVADA написа:

ъпдейтвани до последно.

Е, те тук най-вероятно се крие проблемът! В няякой от ъпдейтите. Например преди време след ъпдейт имаше проблем с безжичните карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.06.2021 г. в 18:31, B-boy/StyLe/ написа:

Тогава може би ще се наложи по трудния начин или да дадете отдалечен достъп на някой да опита вместо вас.

Или да си купя още един външен харддиск, който да ми е и за бекап. Наскоро изгубих два ценни файла по нелеп начин.

Притеснява ме единствено трайността. Затова ползвам и HDD, а не SSD.

на 4.06.2021 г. в 22:15, VeeeSeLa написа:

Още ли "разследвате"изчезналите файлове на проектите? Ако е така, доверете се на:

Те безвъзвратно си заминаха. Защо поправяне с уиндойс опция поврежда е загадка за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не трябва да разчиташ само на един backup. Правят се няколко такива, на различни и независими носителя. На колкото повече места имаш дадена информация, толкова по-вероятно е да си я върнеш при проблем.

преди 30 минути, moli1 написа:

Или да си купя още един външен харддиск, който да ми е и за бекап. Наскоро изгубих два ценни файла по нелеп начин.

Притеснява ме единствено трайността. Затова ползвам и HDD, а не SSD.

Те безвъзвратно си заминаха. Защо поправяне с уиндойс опция поврежда е загадка за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, moli1 написа:

Защо поправяне с уиндойс опция поврежда е загадка за мен.

коя?
дай инфо, защото и аз имам някакви такива случаи с HDD
примерно на дефектен хард в който всичко се чете  може да се копира и постави някъде,
след използване на chkdsk /f /r, някои файлове дефектират и най-интересното е че по-късно точно те ми трябват и добре че преди да ползвам това, копирах файловете предварително на друг диск, инак няма възстановяване
некъф закон на Мърфи се намесва...баси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, дръндю написа:

коя?
дай инфо, защото и аз имам някакви такива случаи с HDD
примерно на дефектен хард в който всичко се чете  може да се копира и постави някъде,
след използване на chkdsk /f /r, някои файлове дефектират и най-интересното е че по-късно точно те ми трябват и добре че преди да ползвам това, копирах файловете предварително на друг диск, инак няма възстановяване
некъф закон на Мърфи се намесва...баси

"Дефектират" защото ако са били разположени върху лоши сектори или е имало някакви логически грешки по файловата система и след поправката CHKDSK обикновено ги обръща в *.chk файлове в папките Found.000 и прочие цифри.

https://www.raymond.cc/blog/how-to-recover-chk-files-created-by-chkdsk-and-scandisk/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже microsoft са microsoft:

Как да се "сдобием" с Windows 10 v21h2.

Спокойно, нищо ново няма. Просто си чешете крастата да пише по-висок build по разните места в Windows и разни техничарски програми. :D Например:

WIybcUG.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване