Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Хм, интересно...забелязах някакъв бъг с иконите в taskbar-a...последната селектирана остава highlight-ната без да е стартирана. Не ми се рестартираше explorer.exe, но тук намерих решение:

Задържа се Shift + десен бутон върху проблемната икона и след това този проблем изчезва.

https://superuser.com/questions/970991/windows-10-taskbar-icon-highlight-sticks/1143954

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Хм, интересно...забелязах някакъв бъг с иконите в taskbar-a...последната селектирана остава highlight-ната без да е стартирана. Не ми се рестартираше explorer.exe, но тук намерих решение:

Задържа се Shift + десен бутон върху проблемната икона и след това този проблем изчезва.

https://superuser.com/questions/970991/windows-10-taskbar-icon-highlight-sticks/1143954

Навремето, когато бях с едноядрен Sempron 2600+, 2 GB RAM и използвах Windows 7 се получаваше тоя ефект. Предполагах, че се появява от честото зацикляне, заради бавните чарколяци. Не съм се сещал да натискам бутоните на клавиатурата, когато кликвах с десния бутон на мишката върху иконите върху таскбара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е до мързел, просто не исках да рестартирам шела. Иначе можех и просто да се отпиша и да се впиша пак също така. Щото понякога при рестарт някои икони в трея понякога също се затварят, а имах и доста explorer прозорци отворени и те щяха да се затворят. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за компютър Леново 2в1 с Уиндоус 10 хоум, актуализиран до край. Сутринта работеше, сега , след обяд, няма интернет. Иконата , долу в лентата, показва, че е свързан, но нищо не може да се отвори. Опитах всички опции за проверка на мрежовата карта, без полза. А безжичната връзка работи, по нея съм онлайн в момента. Донесох лаптопа и включих лан-кабела в него-работи нормално. Диспечера на устройствата не показва да има проблем с лан-картата. За всеки случай актуализирах драйвера й (от предложените от ъпдейт драйвери-без резултат.)  Интересно е, че когато активирам безжичната връзка, долу символът на връзката не става като за безжична, а си стои мрежов. Дали лан-картата е сдала багажа? Направих сканиране на файловата система-намерил нещо развалено и го поправил-без промяна. Този китайски компютър дали може да се сложи друга лан-карта, дъното му е китайско и не съм го отварял още. Дали няма нещо от актуализациите на самия Уиндоус? Не знам какво повече да направя.

Екранна снимка (14)_cr.png

Екранна снимка (15)_cr.png

Екранна снимка (16)_cr.png

Екранна снимка (17)_cr.png

Екранна снимка (18).png

Екранна снимка (18)_cr.png

Екранна снимка (19)_cr.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, NEVADA написа:

Интересно е, че когато активирам безжичната връзка, долу символът на връзката не става като за безжична, а си стои мрежов.

Така е, когато лан кабела е включен. Извади го и ще се смени иконата. Аз бих занулил и настройките на защитната стена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Аз бих занулил и настройките на защитната стена.

Не слагай каруцата пред коня!
Съмнения за някой счупен winsock catalog 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Не слагай каруцата пред коня!

Тя си е след коня, стига автора да не чете постовете отдолу нагоре!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако иска @NEVADA (ако не помогне с reset-a), нека да стартира този файл с десен бутон =>Run as administrator

internet.bat

Само че преди да го стартираш:

За единия ключ ще ти даде Access Denied. За да го оправиш и да позволиш на командата да занули и неговите настройки ще се наложи да си дадеш права:

https://appuals.com/how-to-fix-the-netsh-int-ip-reset-failed-problem-on-windows/

След това го стартирай и след рестарта виж как е положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Направи ресет на мрежовите настройки -Settings > All settings > Network and internet > Network reset > Restart

Адаш, ти си героят днес-оправи се с нулирането, а и аз научих още нещо от теб. Да си жив и здрав! Да можеше да се разбере и какво е причинило този проблем, на този компютър жена ми сяда за половин час на ден и нищо особено не прави-пощи и сайтове за лекарства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че те в момента не са ли спрени? Според снимката ти са?

Иначе опитай с командите:

Цитат

reg add "HKLM\System\CurrentControlSet\Control\WMI\Autologger\LwtNetLog" /v "Start" /t REG_DWORD /d "0" /f

reg add "HKLM\System\CurrentControlSet\Control\WMI\Autologger\NetCore" /v "Start" /t REG_DWORD /d "0" /f

А защо ти да е да ги спираш? Притесняваш се за живота на SSD-то?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Че те в момента не са ли спрени? Според снимката ти са?

Иначе опитай с командите:

А защо ти да е да ги спираш? Притесняваш се за живота на SSD-то?

Благодаря.

В момента са спрени, защото ги спирам ръчно.

Не ми харесва, че пишат по диска. Спрях Windows Event Log(не спира въпросните процеси), ама имам софтуер, който не тръгва ако въпросния сервиз е спрян.

---

reg add "HKLM\System\CurrentControlSet\Control\WMI\Autologger\NetCore" /v "Start" /t REG_DWORD /d "0" /f

в Command Prompt, стартиран като администратор - Error: Access is denied.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво толкова ги мъчите тези SSD с тези оптимизации? Едно, че имат гаранция, а и да му свършат TBW (което при нормално ползване е почти невъзможно в близките 4-5 години за съвременен диск), не струват милиони. Правиш редовно backup на важните данни и като замине диска купуваш нов.

После - това не работи, онова не работи....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, A.com написа:

Не ми харесва, че пишат по диска.

Сега видях че заради диска ги спираш.

SSD не са това, което бяха. Нека да си пишат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, A.com написа:

в Command Prompt, стартиран като администратор - Error: Access is denied.

Еми вземи си права над ключа де. Лесно е. А колкото до спирането, аз също те съветвам да не се занимаваш, но ти си знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване