Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Махната е.

Само с .avi файловете е проблема. Говорим за всякакви avi видеофайлове с резолюция от 320 на 240 та до 1280 на 720 например.

2021-10-22-180528.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, [email protected] написа:

Как да направя така че миниатюрите на .AVI видеофайловете да се показват в Windows Explroer ? Не просто иконата на плеъра ми зададен по подразбиране, който е PotPlayer, а направо кадър от клипа/филма ?

Има си програмка и за тази цел -> Icaros 3.2.1 Free Download - VideoHelp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, оказа се че именно нея съм инсталирал още Август миналата година, но уви съм забравил как се казва... само добавих ";.avi" към конфигурацията и миниатюрите веднага се появиха, чудесно - благодаря отново !

2021-10-22-182156.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, [email protected] написа:

Как да направя така че миниатюрите на .AVI видеофайловете да се показват в Windows Explroer ? Не просто иконата на плеъра ми зададен по подразбиране, който е PotPlayer, а направо кадър от клипа/филма ?

Сигурно става и без програми с ровичкане в регистрите, но понеже аз го ползвам много често и ми е полезно за естеството на работата ми използвам Icaros. Доста добра програма. Другата добра е Media Preview, но вече не се поддържа.

https://www.videohelp.com/software/Icaros

https://www.videohelp.com/software/Media-Preview

Без проблеми показва и mxf preview-тата (камерните формати).

Опа...закъснях. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Joss Bomon написа:

Има си програмка и за тази цел -> Icaros 3.2.1 Free Download - VideoHelp

За това ли става дума (на шота) или за друго?

пп ако е за същото, не трябва ли да търси причината, а не просто да заобикаля проблема с програма?

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би в по-новите версии на Windows 10 вече се показват (с 1909 съм)... или е в моя телевизор проблема ... така или иначе аз съм повече от доволен от тази чудесна и функционална програмка и дето се вика - ако не е счупено не го поправяй !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, [email protected] написа:

Може би в по-новите версии на Windows 10 вече се показват (с 1909 съм)... или е в моя телевизор проблема ... така или иначе аз съм повече от доволен от тази чудесна и функционална програмка и дето се вика - ако не е счупено не го поправяй !

В K-lite mega codec pack има такава опция - в 'codec tweak tool' - 'thumbnails'.

C1jZ0cf.png (530×427) (imgur.com)

yAXbJhY.png (530×427) (imgur.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за още едно евентуално решение - двукратно превключване на режима на изглед:
image.png.6760f693ccef2eb0d9c1bde123eccb8c.png

Аз съм си направил ключ в контекста на папките:
image.png.fa3184c95bb3a0545a5b382e3a1adcc8.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Raze написа:

В K-lite mega codec pack има такава опция - в 'codec tweak tool' - 'thumbnails'.

Да, и това е вариант... то и това естествено го имам инсталирано 😎

Само че моето е "K-Lite Codec Pack 16.0.5 Basic"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Raze написа:

То това (K-lite Tweak Tool) го има и като отделна преносима версия и няма нужда от целия кодек пакет. Само, че не винаги сработва и не можеш да си добавяш CUSTOM формати, което в моя случай е Big No-No.

преди 8 часа, manjaro написа:

За това ли става дума (на шота) или за друго?

пп ако е за същото, не трябва ли да търси причината, а не просто да заобикаля проблема с програма?

Ами не, защото за някои засукани формати, просто Win не го поддържа изгледа, без да има някакъв проблем в самата машина или ОС. Не че от MS не могат да се стегнат и да усъвършенстват тази функционалност, но явно не им е приоритет и като за доста други неща се налага човек да ползва допълнителни външни програми, ако иска да извлече максимума от дадена ситуация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, manjaro написа:

Проблема е във възможностите на Windows. Ако можеш, поправи го по друг начин и прати откритието си на М$ да го приложат. Може и да ти дадат някой лев... Не гледай само твоите MPEG-4, че се визуализират, има доста други формати освен него, които липсват в регистрите на Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

joss, потребителят пита конкретно за avi, a това на шота ми са точно avi файлове. По въпроса, след като avi се визуализират по default в Windows, пак питам КОНКРЕТЕН ВЪПРОС - защо се търси заобикаляне, а не решение на проблема?
Обясни като хората или ходи другаде да се правиш на интересен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Avi-тата няма логика да не се визуализират, но нека не забравяме, че това е контейнер и не се знае с какво е прекодиран файла. Ако е с MJPEG, Xvid, DivX би трябвало да му работят миниатюрите, но ако е по-екзотичен и е минат да речем с BlackMagic Uncompressed YUV може и да не сработят. Лично аз по никакъв начин не можах да накарам Win да показва съдържанието на MTS, MXF и редица MP4-ки снимани с камерите на Sony. И вместо да използвам техния софтуер, който така или иначе и той се води външен (като XDCam Content Browser или както се казваше там) реших да сложа един Media Preview докато не я прекратиха през 2014-та и след това като почна да ми създава проблеми мигрирах на Icaros. Според мен зависи от ситуацията. Иначе ако на Freeman му се чопли може да махне програмата и да опита да разбере откъде и защо му е проблема. Но без повече информация за самите AVI файлове, трудно би могло да се даде адекватен съвет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес си пускам машинката и екрана тъмен. По някаква причина се стартирала в extend дисплей. Вероятно е някакъв бъг, защото категорично не съм пускал такъв режим. Монитора, който основно позвам е VGA порт, а телевизора ми е в дисплей порт, който е с приоритет. Та трябваше да пускам телевизора, за да мога да се логна. Търсех в BIOS-а, но поне аз не видях опция да разменя кой порт да е с приоритет. Питането е дали има клавишна комбинация, с която да ги превключвам екраните преди да се логна в Windows ако пак ми се случи, или пак ще минавам през телевизора? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, parmobil написа:

Днес си пускам машинката и екрана тъмен. По някаква причина се стартирала в extend дисплей. Вероятно е някакъв бъг, защото категорично не съм пускал такъв режим. Монитора, който основно позвам е VGA порт, а телевизора ми е в дисплей порт, който е с приоритет. Та трябваше да пускам телевизора, за да мога да се логна. Търсех в BIOS-а, но поне аз не видях опция да разменя кой порт да е с приоритет. Питането е дали има клавишна комбинация, с която да ги превключвам екраните преди да се логна в Windows ако пак ми се случи, или пак ще минавам през телевизора? 

А тук как са нещата при теб?

2021-10-26-20-11.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, parmobil написа:

Win+P изглежда работи, ама сякаш само когато тръгнеш да влизаш - т.е. преди Win+P или трябва да щракнеш веднъж с мишката, или да натиснеш Space/Enter (поне на 11 е така, но съм почти сигурен, че на 10 е аналогично). Ако си на "Extend", може да трябва да натиснеш комбинацията два пъти (всяко натискане избира следващата опция).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, vpvelev написа:

А тук как са нещата при теб?

2021-10-26-20-11.png

Нямам такива опции -забравих да спомена - Windows 10 Home.

преди 49 минути, killchain написа:

Win+P изглежда работи, ама сякаш само когато тръгнеш да влизаш - т.е. преди Win+P или трябва да щракнеш веднъж с мишката, или да натиснеш Space/Enter (поне на 11 е така, но съм почти сигурен, че на 10 е аналогично). Ако си на "Extend", може да трябва да натиснеш комбинацията два пъти (всяко натискане избира следващата опция).

Ще пробвам по-късно, че жената гледа разни игри/воли и ще ми раздаде шамарите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, parmobil написа:

Нямам такива опции -забравих да спомена - Windows 10 Home.

Трябва някъде да има да зададеш, кой да ти е главния монитор. Ако няма в Windows 10 Home графично, тогава трябва да се "бърка" в регистрите някъде.

Не съм ползвал Windows 10 Home и не зная как стоят нещата там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, parmobil написа:

Ще пробвам по-късно, че жената гледа разни игри/воли и ще ми раздаде шамарите :)

[Winkey]+[P] - 4 пъти за външен монитор само

преди 1 час, vpvelev написа:

2021-10-26-20-11.png

С drag'n'drop трябва да може да се смени редът на мониторите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, цър-вул написа:

С drag'n'drop трябва да може да се смени редът на мониторите

Да така става, но доколкото разбрах в Windows 10 Home го няма въобще тоя екран с мониторите.

П.П. Има и друг момент. Не ми се е случвало в Windows и не зная дали е същото, но в Линукс например има разлика кой да ти е първи монитор в логин мениджера и кой монитор да е главен в десктоп средата. Може да са различни монитори в двата случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Drag 'n' drop ти променя кой къде се намира (за да се наместят както са физически сложени един спрямо друг).

Кой е основен се променя с отметката "Make this my main display" след като щракнеш веднъж на графиката (пак там, където с 1 и 2 се показват мониторът и телевизорът).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, parmobil написа:

Пробвах drag'n'drop - нищо. 

Да, но трябва да се посочи някъде че така трябва да остане (да се запише) и за следващо влизане Windows да знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване