Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 14 минути, killchain написа:

Drag 'n' drop ти променя кой къде се намира (за да се наместят както са физически сложени един спрямо друг).

Кой е основен се променя с отметката "Make this my main display" след като щракнеш веднъж на графиката (пак там, където с 1 и 2 се показват мониторът и телевизорът).

Не става - пробвах. Явно в Home версията не дават. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 5 минути, parmobil написа:

Не става - пробвах. Явно в Home версията не дават. 

Дай една картинка да видим как е при Windows 10 Home. За мониторите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не зная как ползваш двата екрана щом единия ти е монитора, а другия телевизора. Аз използвам опцията "Extend these displays". Би трябвало и при теб да е така, докато работиш на компютъра да си гледаш нещо на телевизора. И тогава става активно "Make this main display" с което избираш кой дисплей да ти е главен. 

А разположението на първата картинка е за удобство, ако физически така са ти разположени да не се бъркаш с мишката като минаваш от монитор в монитор.

За удобство е нормално е добре левия монитор да ти е главен. Но пък ако телевизора ти е над монитора, тогава вече е друго.

В крайна сметка, който монитор си избрал да ти е главен, на него трябва да е логването.

Примерно в случая при теб, както ти е избран в синьо монитор 1 и долу на втората картинка избереш "Extend these displays" и чекнеш "Make this main display", тогава логина ще започва с този монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин, отваряйки компютъра с Уиндоус 10 LTSC, се показа балон със съобщение за потенциална заплаха от микрофон(такъв тук нямам) , и най-интересното, от някаква програма, дето до вчера я нямаше. Разрових всички програми и я намерих, видях и какво пише в интернет за нея. Въпросът ми е, от къде се е взела, като на този комп не е имало актуализации кой-знае какви от доста дни (по -точно от 24.10-кумулативна), след която съм работил с него и не се е показвала. Гледам, че може да се деинсталира, дали да я махна, дали не е майкрософтска?

111.png

113.JPG

123.JPG

124.JPG

222.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня-свойствата на тази програма-тя се намира в папка "Програмни файлове", как ли се е появила там, като на 26.10 нищо не съм правил с този комп.

21.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От много време си в този форум, би трябвало да знаеш какво да правиш в такива случаи - Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, NEVADA написа:

Гледам, че може да се деинсталира, дали да я махна, дали не е майкрософтска?

Има над 12 милиона резултата в гугъл по въпроса с тази PUP програма. Явно не внимаваш какво и как инсталираш, защото не се появява от ъпдейт или от нищото. Дано не си я "разцъквал" за да ти каже, колко много ти е заразен компютъра и как трябва да изтеглиш нещо за да го оправиш... Има достатъчно програми които ще се справят с премахването, а може и със собствени усилия да се справиш, но само деинсталиране не е достатъчно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Rudy M. написа:

От много време си в този форум, би трябвало да знаеш какво да правиш в такива случаи - Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега? 

Грешно предположение-системата ми не е инфектирана. И знам какво да правя и как да го направя(виж картинката). Сега прегледах хронологията на браузера за 26.10-освен няколкото вестника и този форум, съм изтеглил онази щуротия StartAlBack. Хайде ти, като си тук още от мезозойската ера, кажи как и от къде се свали 180МБ програма и се инсталира, изключвайки дефендера, без аз изобщо да разбера? Беше наивно да очаквам приятелско отношение за едно споделяне. Мноого стар принцип тук-пишеш-грешиш.

Екранна снимка (50).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята кристална топка каза, че програмата е изтеглена и стартирана с инсталатора на BitComet... вероятно. 

Цитат

системата ми не е инфектирана

PUP сама по себе си не е инфекция, но е опасна с предложенията които ще ти направи и евентуално ти ще изпълниш. Тя ще ти каже - Ваксинирай се, за да не умреш и вече от тебе зависи дали ще цъкнеш не където трябва. Ако пуснеш Malwarebytes да сканира системата ти, най вероятно ще ти карантинира BitComet като заплаха, както и този софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, vpvelev написа:

.....

Примерно в случая при теб, както ти е избран в синьо монитор 1 и долу на втората картинка избереш "Extend these displays" и чекнеш "Make this main display", тогава логина ще започва с този монитор.

Стана в крайна сметка. Но заради приоритета на дисплей порта не виждам нито лого, нито boot screen. Чак като зареди log екрана се появява картина на монитора. Трябва да махна кабела от дисплей порта, за да виждам старт-екраните на монитора. Здраве да е. Важното е, че има решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, parmobil написа:

Точно! Ако искам да ги виждам, трябва да пускам телевизора.

А погледна ли в BIOS за опция за задаване на 1. дисплей адаптер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

суперадминския профил направен с  net user administrator /active:yes, независим ли е от моя и ако се бъгне моя профил, това значи ли че ще се бъгне и суперадминския?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дpъндю написа:

суперадминския профил направен с  net user administrator /active:yes, независим ли е от моя и ако се бъгне моя профил, това значи ли че ще се бъгне и суперадминския?

Да
Не
С уговорката, че проблемът е в профила, а не в системата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, цър-вул написа:

Да
Не

сега ако бъгна ситемата и остане на черен екран, ще мога ли да поправя нещата със стартиране на сейфмод с bcdedit /set {default} safeboot minimal  в CMD на инсталационна флашка
ще правя експерименти и опит да излеза от сейфмод и влизане в суперадминския, но не знам дали е възможно
ами, фантазирам си ве, ама все пак за да не осера нещата се допитвам

пп

започвам експериментите
после ще чета

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, дpъндю написа:

сега ако бъгна ситемата и остане на черен екран, ще мога ли да поправя нещата със стартиране на сейфмод с bcdedit /set {default} safeboot minimal  в CMD на инсталационна флашка

Ако си в синьото нямаш нужда от червеното. Ремонтите можеш да изпълниш там (в синьото)

преди 26 минути, дpъндю написа:

суперадминския

Той е просто интегриан админ, не е с права на система или Trustedinstaller.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, цър-вул написа:

с излизане от единия профил и влизане в другия все съм в сейфмод
прав си че е за системата
и няма значение от кой профил се активира  сейфмод
баси...се ф ена дупка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер, бихте ли ми помогнали да подкарам тази джаджа от народна република Китай ? :)

product_2789.jpg

http://steinberger.bg/product/1030/rekorder-usb-dvr-4-kanala-s-spc-0913.html

Аз исках тази с един канал дето е, че има стерео звук и S-Video вход, те ми пратиха това ама както и да е. (Една фирма от обява в Bazar, не е от горния линк закупено.)

Реално на устройството все още не съм му подавал видео сигнали през чинчовете, но изглежда че няма да работи, поради следната причина:

Цитат

Стартирането на драйвера на това устройство е блокирано, тъй като се знае, че той има проблеми с Windows. Свържете се с доставчика на хардуера за нов драйвер. (код 48)

Щракнете върху "Проверка за решения", за да изпратите данни за това устройство на Microsoft и да разберете дали има налично решение.

2021-11-02-173624.png

Инсталирал съм драйвера + софтуера от CD диска, който беше в комплекта.

Нещо като хардуерен идентификатор или друго ако трябва ще предоставя...

Гледах в нета предложения, но не съм сигурен дали са приожими при мене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, [email protected] написа:

Гледах в нета предложения, но не съм сигурен дали са приожими при мене.

https://appuals.com/how-to-fix-the-software-for-this-device-has-been-blocked-from-starting-because-it-is-known-to-have-problems-with-windows-error-on-windows-code-48/ Нещо от тези гледа/пробва ли?

Също така пробвай iobit driver booster дали ще намери ъпдейт за проблемния драйвър.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! Искам да попитам при ъпдейта на windows 10 към windows 11 ще се изтрият ли файловете и приложенията ми?
    • от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване