Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

Няма никакъв проблем да се сваля копие на 7, 8.1 или 10 директно от Майкрософт. Нито пък съм имал проблем с активацията им.

Спряха да ми работят бутон "меню/windows" и "notifications". Някой с подобен проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Провери си системните файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ми пробвай! Ако ставаше мислиш ли, че ще тегля образа от торента?

Нещо не рзбирам!Кво да пробвам,та аз съм теглил толкова пъти и 8.1 и 10 от майкрософт ти ми разправяш,че не може!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, _Alex&Vanko_ написа:

И с какво го активира?

Мойте са си легални,но на приятели съм слагал..................едвали тук е мястото да казвам с какво съм ги активирал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дръндю написа:

предната машина беше същата, а кода е върху диска на DELL E5410
 те сега съм със седмица ултимейт и изпадам в ужас от бавната работа на тази ОС
който е работил с десятка една година, нека сега се пробва на седмица ...ъ-ъ-ъ... само после да не си скубе косите

Вероятно опитваш да ползваш код, който вече е бил активиран на друга машина.

А ако тази машина някога е била ъпгредвана до 10 е трябвало само се скипне частта с въвеждане на сериен номер при инсталацията.

Редактирано от toc (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, toc написа:

Вероятно опитваш да ползваш код, който вече е бил активиран на друга машина.

А ако тази машина някога е била ъпгредвана до 10 е трябвало само се скипне частта с въвеждане на сериен номер при инсталацията.

Той не опитва, ами направо го прави. Пуснал си единия лаптоп от терасата (да види дали ще лети), после взел друг -  уж същия.

Доколкото ми е останало в кухата кратуна, контролната сума се определя от хардуерните идентификатори на сичкото хардуер. Той сега ползва стария хард, ама ... нъцки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То интересно,ако е така как е оцелял този диск.Дисковете на лаптопите сдават багажа и при по силно сътресение,камо ли да падне отвисоко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, ExaFlop написа:

Провери си системните файлове.

dism /online /cleanup-image /restorehealth

...само така успях. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, дръндю написа:

стария хард го пускам като жива флашка, ама активацията се загуби нейде по пътя, а с вътрешния в момента съм със седмица ултимейт ...ъ-ъ-ъ...вбесява ме

оцеля, ама екрана стана на трески ...ъ-ъ-ъ... като шопа, дето си  паднал  на главата

Е защо не направи ъпгрейд на 7-цата...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде, инсайдъри. Пийте жадно:

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/07/29/windows-insider-program-next/

:)

just joking/not jogging

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, toc написа:

ама активацията се загуби нейде по пътя,

Добре де,аз не схващам какъв е проблема да си с 10ката като insider?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, дръндю написа:

стария хард го пускам като жива флашка, ама активацията се загуби нейде по пътя, а с вътрешния в момента съм със седмица ултимейт ...ъ-ъ-ъ...вбесява ме

защо - говори ти на-въпреки ли ?  :wink12:

от мнооого отдавна (не помня даже кога) - около мен почти постоянно има по 2-3 машини с различни ОС. В момента са с 7SP1, 8.1 и линукс. А, да - и Андроид. Ако буутна от Хирена - и ХР мини. Ако синковеца е тук - ще има и 10-ка. Нямам готовност само за 97SE и Vista. Единственото е, че минавайки от една на друга, в някой моменти се  забавям и си мисля - как беше тук.

Няма да се даваш - рутината е ... кофти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, jhoro написа:

защо - говори ти на-въпреки ли ?  :wink12:

от мнооого отдавна (не помня даже кога) - около мен почти постоянно има по 2-3 машини с различни ОС. В момента са с 7SP1, 8.1 и линукс. А, да - и Андроид. Ако буутна от Хирена - и ХР мини. Ако синковеца е тук - ще има и 10-ка. Нямам готовност само за 97SE и Vista. Единственото е, че минавайки от една на друга, в някой моменти се  забавям и си мисля - как беше тук.

Няма да се даваш - рутината е ... кофти.

Хах,ти си полиглот на операционните системи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Добре де,аз не схващам какъв е проблема да си с 10ката като insider?

Не знам само защо цитираш така, все едно аз съм го казал това :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Слави Маринов написа:

Хах,ти си полиглот на операционните системи!

Не бих казал, че е по желание.

Spoiler

Което ми напомня казармения фолклор - По желание се ходи ... само в тоалетната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, toc написа:

Не знам само защо цитираш така, все едно аз съм го казал това :) 

Ми..............така се получи,защото Дръндю го е казал,цитирайки твое изказване,а не като отделно мнение,или знам ли защо,не е с умисъл.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Нямам готовност само за 97SE

Йей, дай да я видим таа ОС как изглежда... ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, ExaFlop написа:

Йей, дай да я видим таа ОС как изглежда... ;) 

Струва ми се, че омеша Зитатите ... ама карай да ФърФи ...   :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ситуацията много прилича на едноврешната, когато се появи Windows 7. Пък ся виж - стойте си на W7, не витрябва 8, не ви трябва 10.

Е, аз съм изключително доволен от инсайдърската десетка.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

чета по разни форуми, че хората бягат от десетката масово на 8.1, а потребителите на телефони с windows 10, бягат на андроид ...ъ-ъ-ъ... преинсталират ги
не разбирам защо?
аз лично бях много доволен от десятката, но защо масово се бяга от нея ...ъ-ъ-ъ...нямам си на идея

От win phone е разбираемо да бягат. Има (всъщност няма, но ......) app gap и тва не е телефон за простолюдието. Но за десктоп exaflop е прав, тва сме го виждали при всяка нова ос от майкрософт и няма да се промени
А и знаем че природата е една стъпка пред програмистите и създава по-добри идиоти
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване