Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

Не успях да сваля тази програма  https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=103727 от Уин 10 ,защото ми показваше някаква забрана 403 .Странното е ,че успях да я сваля от  Arch Linux ,който е на другия дял на хард диска .Както и да е .Странното е,че не мога да я стартирам .

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

А активирана ли е опцията, да прави точки за възстановяване? Ако имаш такива, може да върнеш предно състояние на Уиндоус /възможно най-назад като време/, и тогава да забраниш ъпдейтите.

Да,прави точки за възстановяване,но,не мога да върна компютъра най-назад във времето някъде в началото на юли,когато започна това.Опцията е активна,седи си бялата иконка,има я и папката GWX.Имам папка RegBackup от 12 май 2015,но не знам как да направя възстановката на системата до тази дата,има и още папки с различни дати,някои са юли,други от този месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,прави точки за възстановяване,но,не мога да върна компютъра най-назад във времето някъде в началото на юли,когато започна това.Опцията е активна,седи си бялата иконка,има я и папката GWX.Имам папка RegBackup от 12 май 2015,но не знам как да направя възстановката на системата до тази дата,има и още папки с различни дати,някои са юли,други от този месец.

Не ти позволява, или не успяваш да започнеш процедурата? Виж тези инструкции

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прейнсталирвай Windows имаш липсващи фаилове и Windows не може да ги открие :)

Трябва да почнат да ти трият коментарите тук, щото са пълни глупости. 

Same error ...  missing Sysmenu.dll  displayed 3 times

I found 3 files "SMupdate1.job, SMupdate2.job and SMupdate3.job"   in the C:\Windows\Tasks folder.

Deleted ...  error gone. 

System had Virus & Spyware ...  cleaned with Malwarebytes,

Източник:  social.technet.microsoft.com

Коментара на ExaFlop  е много точен.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да сваля тази програма  https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=103727 от Уин 10 ,защото ми показваше някаква забрана 403 .Странното е ,че успях да я сваля от  Arch Linux ,който е на другия дял на хард диска .Както и да е .Странното е,че не мога да я стартирам .

Току що я свалих и я пуснах без никакви проблеми. Пробвай да я изтеглиш от официалния сайт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти позволява, или не успяваш да започнеш процедурата? Виж тези инструкции

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Благодаря за съветите!Всичко ми позволява,но,пак се явява онзи грешен код 80073712.Спрял съм ъпдейтите след като върнах системата в по предно състояние.Ползвал съм всякакви начини за оправяне на проблема,включително и от сайта на Майкрософт.Дори някъде бях прочел,че това е нарочно,за да не се ъпдейтва постоянно,а само да се надстройва,като това става от тях,без намеса на потребителя(поне нещо от този вид).Това последното изречение не твърдя,че е точно така,поне като твърдение е близо до него.Процеса за надграждане е започнал отдавна и засега ще оставя нещата така,защото се опасявам да не оплескам нещата.Видях,че има опция за отказ от надграждане,но,не знам дали трябва да спра сега,като процеса е започнал.

Редактирано от karto65 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, винаги може да направиш инсталация отново на Уиндоуса. И да забраниш последващите ъпдейти. Но предполагам, че по един или друг начин, от Майкрософт ще натиснат да се ползва само новата версия. Едва ли ще повторят грешката с XP, дето 12 години се ползваше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, винаги може да направиш инсталация отново на Уиндоуса. И да забраниш последващите ъпдейти. Но предполагам, че по един или друг начин, от Майкрософт ще натиснат да се ползва само новата версия. Едва ли ще повторят грешката с XP, дето 12 години се ползваше.

Благодаря Ви отново за съвета!Вероятно нещата отиват в тая насока,не мога да се отърва от инсталацията на новата ОС.Надявам се,че при инсталирането й,ще имам време до един месец да се откажа от нея и да върна нещата към 7-цата,поне така твърдят официално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ги спирате тези ъпдейти? Нали за това е ъпдейт. Да осъвременява системата и закърпва дупките. Е сега, че от време на време бъгват системата, тва е заради спящите разработчици на майкрософт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Официалният релийз 10159 ли е?

Някой дали може да даде директен линк за сваляне на десятката от сайта на майкрософт, понеже съм с 7 Ентърпрайз в момента и за мен ъпргрейда е неактивен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви отново за съвета!Вероятно нещата отиват в тая насока,не мога да се отърва от инсталацията на новата ОС.Надявам се,че при инсталирането й,ще имам време до един месец да се откажа от нея и да върна нещата към 7-цата,поне така твърдят официално.

Ем тук е форум и интернет пространство. Не е необходимо, да си говорим на вие. :)  Може да се върне, старата версия, след ъпдейт до 10-та. Но после пак се почва, с предложенията за ъпгрейд.

Някой дали може да даде директен линк за сваляне на десятката от сайта на майкрософт, понеже съм с 7 Ентърпрайз в момента и за мен ъпргрейда е неактивен.

При мен няма ъпдейт. Да не е само за инсайдърите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на интересен материал при който при Windows 10, заради Core parking се използва само част от капацитета на процесора (дори само едно ядро/нишка независимо от колко ядрен е процесора) при рендиране в продуктите на Adobe.

Решението се споменава в този пост чрез модификация на регистрите.

Успех! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет ! Преди 2 дена ъпгрейднах до Windows 10. Всичко вървеше добре, докато не се опитах да отворя .avc файл, с VLC плейъра. С 7-цата ставаше,но сега не знам защо не става. Някакви идеи ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами обнови VLC до последна версия. Може да опиташ и с K-Lite. Безплатен е и мога с чиста съвест да кажа, че всичко работи с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Официалният релийз е 10240, а в момента последния инсайдер е 10525, който е за сега само във бързия ринг.

Привет ! Преди 2 дена ъпгрейднах до Windows 10. Всичко вървеше добре, докато не се опитах да отворя .avc файл, с VLC плейъра. С 7-цата ставаше,но сега не знам защо не става. Някакви идеи ? 

Задай асоциациите наново.

P.P Windows 10 Media Creation Tool , за сваляне на 10.

Редактирано от Stilian Hadzhiev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марабара, банда!   :wink12:

Аз като стар десяткаджия да ви светна за последните си подвизи. 

Мина почти месец откакто съм на 10 Про и реших да се върна пак на 8.1 за малко.

Да направя сравнение между двете системи, а и да хвана портала преди да се е затворил -

знаете, че мине ли точно месец и връщане назад няма.  :no-no:

Какви са изводите?

1.На 10 си направих копие на системата (систем имидж ). На 8.1 не работи и връщайки се отново на 

10 пак не работи. Верно, че помни някои настройки и дори ти казва - "Ооо, здрасти отново!", обаче си е

най-добре да се мине през сетингите едно по едно пак.

2.8.1 ми се видя като спряла каруца пред 10 (червено ферари).  Никога повече 8.1! :shock11: 

3.Този път инсталирането на 10 ми се видя по-бавничко (това ми е 3-ти път за късмет)  :D .

Вероятно защото се понатрупаха доста ъпдейти последния месец. :huh: 

Това е в общи линии. Успешна есен ви желая и по-топла зима! :whist:  :tongue2:  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

""Вероятно защото се понатрупаха доста ъпдейти последния месец. ""

Я да видим какво се пише из пространството за тези прословути  ъпдейти? Май не на всекиму се харесват, но няма къде да "отиде"

https://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%A1%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA-%D1%81-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%8A%D0%BF%D0%B4-103781.html

Материалът е взаимстван от нашият форум!

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Стенли!

Какво ви е мнението за майкрософтската антивирусна?

Да заложа ли на  тяхната стена и антивирусна + ограничен акаун?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft разкрива информацията, че игри със защитите SafeDisc и SecuROM няма да могат да работят под новата версия на операционната система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уиндоус не ми разрешава деактивацията на КВ 3035583.

Пробвай следното:

Start->Al Programs->Accessories->разгърни и щракнио с десен бутон по Command Prompt. Избери Run as administrator. В новия прозорец напиши или постави:

wusa.exe /uninstall /kb:3035583

и натисни Enter. Рестартирай

След рестарта отвори regedit и навигирай до:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx

СъздаЙ нов REG_DWORD запис DisableGwx и му задай стойност 1

Ако няма резултат след (wusa.exe /uninstall /kb:3035583), навигирай до C:\windows\system32\gwx задай права върху папката gwx за твоя профил в Windows с включени файлове и подпапки. ПотвърдиИзтрий папката

Прремахни GWX от планираните задачи:

http://www.dedoimedo.com/computers/windows-7-to-10-gwx-how-to-remove.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След ъпдейт до уиндоус 10 , шрифта в програмите се промени (не е четлив на 8 инчов таблет)
При уиндоус 8.1 няма такъв проблем.

Как мога да променя типа на шрифта на програмите в уиндоус 10.

windows 8.1.bmp

windows 8.1 (2).bmp

windows 10.bmp

windows 10 (2).bmp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така, малко да уточним: Мобилната версия на Windows 10(за смартфони, таблети и други малки тъч устройства) още не е излязла, а тази за настолни и преносими компютри(лаптопи) е на линия, но още има доста трески за дялане.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали реши да изтрие папката Windows.old?  :(

Да, знам за unlocker и го ползвам, но си е голяма играчка и до Коледа ще има да си 

делкам файлчета.  ;)  :P  :eek:

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е дискутирано доста пъти. Не ти трябва Unlocker...Disk Cleanup ще я почисти за теб с правилните отметки, но после ще загубиш шанса за да възстановиш всякакви промени които си правил преди ъпгрейда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! Искам да попитам при ъпдейта на windows 10 към windows 11 ще се изтрият ли файловете и приложенията ми?
    • от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване