Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Здравейте, имам следното питане, защото някъде сбърках и нещата се омазаха тотално, че се стигна до пълен формат на харда. Значи, направих си буутваща флашка с образ на Windows 10 и реших вместо да надграждам, да направя чиста инсталация. За целта форматирах дяловете на Windows, диск C, където е инсталацията, както и другите дялове (резерва), които си беше създал преди това. Изтрих ги и започнах да създавам нов дял. но инсталацията отказа, защо дялът не е GPT, при което се наложи да прехвърлям информация от диск D на друг носител и да форматирам целия хард диск. Същата инсталация съм я правил многократно на Windows 7 и не съм имал проблем. Да, Windows 7 ползва MBR или както се нарича за разлика от 10, но ако всеки път като трябва да преинсталирам 10-ката с чиста инсталация и трябва да имам друг носил няма да се разберем. Може би аз бъркам някъде и развалям нещата. Не е трябвало да изтривам дяловете, за да създам нов. Тоест, е трябвало само с формата им да мина, така ли да разбирам? Знам, че конфигурацията ми ѝ трябва SSD, но на този етап не мога да заделя за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой случайно да знае, как при стартиране на компютъра да ме изпраща директно ма полето за въвеждане на парола, без да се налага да слайдвам лок скрийна? Дразни ме! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, driver_sl написа:

А някой случайно да знае, как при стартиране на компютъра да ме изпраща директно ма полето за въвеждане на парола, без да се налага да слайдвам лок скрийна? Дразни ме! 

run->gpedit.msc->Computer Configuration\Administrative Templates\Control Panel\Personalization-> двоен клик на Do not display the lock screen->enable

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, emil644466 написа:

run->gpedit.msc->Computer Configuration\Administrative Templates\Control Panel\Personalization-> двоен клик на Do not display the lock screen->enable

Не стана :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tenforums.com/attachments/tutorials/20486d1433188768-lock-screen-enable-disable-windows-10-a-disable_lock_screen.reg

тегли на десктопа, кликни двукратно по файла и потвърди дообавянето. Рестартирай

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с регистъра беше първото, което се сетих, но явно след обновяването не работи вече:

043646a09ecat.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

14393.103

driver_sl, виж това. Но! Не е тествано под 10
https://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/Disable-or-Enable-lock-63b42911

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Ивайло Костов написа:

Важи ли още безплатния ъпдейт към 10?

Важи, ако преди това си го слагал и активирал. Можеш пак да си го изтеглиш, ама няма да можеш да го активираш, ако не си извършил първата операция.

преди 7 часа, Ивайло Иванофф написа:

Да

Какви ги дрънкаш??? Офертата мина миналия месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Евгени Симеонов написа:

Важи, ако преди това си го слагал и активирал. Можеш пак да си го изтеглиш, ама няма да можеш да го активираш, ако не си извършил първата операция.

Какви ги дрънкаш??? Офертата мина миналия месец.

Бях си го инсталирал преди седмица, но не беше активиран. Инструмента все още важи от M$ да си запишеш Windows-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за активирането, а не за изтеглянето. Можеш да изтегляш Windows 10 колкото пъти искаш, но явно вече не може да активираш от по-стара версия на Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегляте си Aniversary update to 1607 инструмента от microsoft и го стартирате върху 7, 8 или 8.1 и се ъпдейтва до билд 1607.

Ако имате в BIOS -а записан License KEY на Windows 7, 8 или 8.1 изтегляте от страницата на microsoft Windows 10.ISO и пак може да се регистрира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На този компютър имам Уиндоус 8.1 от купен от Технополис диск , и на друг диск SSD надграждането до Уиндоус 10. Работя предимно с десятката, много жилав и пъргав, удобен в много отношения. Всичко хубаво до момента , в който отворя Event Viewer , за да видя как стоят нещата от вътре. Положението с десятката е доста зле-всяко зареждане е съпроводено от много грешки, доста от тях необясними. Например често ОС търси софтуер от Microsoft Zune и други подобни и като не ги намери, защото те никога не са били инсталирани, регистрира грешки. Един куп услуги всеки път отпадат от старта и ги рестартира. И всичко това е от началото , как до сега не се оправиха. Инсталацията е на чисто, носителят е свален на диск от извора, проверен е за грешки. Не знам дали си струва да се занимавам с това, след като 10 така или иначе работи. Все пак е интересно да се направи това сравнение.  Процесорът е Intel Pentium G2030 , Ram 4GB. И двете ОС са ъпдейтвани редовно.

332.JPG

334.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен положението е същото купен диск Windows 10

Без име.png

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуснете си по една проверка на системните файлове.
А и двамата имате проблем с ATI EEU клиента. Сменете драйвъра с друг (по-нов по-стар). Примерно 16.4.1

И си активирайте High Performance Power Plan

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ExaFlop написа:

Пуснете си по една проверка на системните файлове-Няма нарушения в целоста

А и двамата имате проблем с ATI EEU клиента. Сменете драйвъра с друг (по-нов по-стар). Примерно 16.4.1- 

И си активирайте High Performance Power Plan- Tова ли е опцията

Мерси предварително:)Без име.png

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отметни Висока производителност на последния джам. Проверка на файловете направи ли? Десен клик по старт бутона, избери Command prompt (Admin) и в черния прозорец напиши:

sfc /scannow
и натисни Enter. Копирай и покажи прозореца като свърши проверката.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване