Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

Много проблеми с надграждането до Уиндоус 10 1607 ОС 14393.187. Не може да се запише точка за възстановяване , отначало Уиндоус дефендер не можеше да сканира, пълно с грешки в Event Viewer. Реших да опитам прехваленото Edge. Не мога да преценя колко е бърз, но интерфейса му е много непрактичен. След импортиране на отметките от Хром-а, се оказа, че някои не могат да бъдат изтрити. Запомнянето на други е като тото-натискаш звездата и ОК и казва готово, но нищо не е записал. Играх си да открия, че трябва да се отвори горе с плюса нов раздел, да се затвори и тогава кандисва да запише в напр.лентата на предпочитаните. От къде ли бих могъл да си сваля тази версия като ISO, за да направя поправка. От сайта на Майкрософт предлагат инструмент за надграждане, който няма опция за запис на файла на диска.

Грешката "Shadow copy" опитах да я оправя с информация от интернет, но всички препоръки не дават резултат.

Сега си поиграх с Интернет експлоръра на Уиндоус 8.1 на същия този компютър. Всичко е както трябва, съвсем лесно се персонализира. Как можаха да го омотат толкова с това Edge...

222.JPG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Iso може да свалите от друг компютър с инструмента на мс
Iso download или media creation tool не помня как се казваше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Много проблеми с надграждането до Уиндоус 10 1607 ОС 14393.187. Не може да се запише точка за възстановяване , отначало Уиндоус дефендер не можеше да сканира, пълно с грешки в Event Viewer. Реших да опитам прехваленото Edge. Не мога да преценя колко е бърз, но интерфейса му е много непрактичен. След импортиране на отметките от Хром-а, се оказа, че някои не могат да бъдат изтрити. Запомнянето на други е като тото-натискаш звездата и ОК и казва готово, но нищо не е записал. Играх си да открия, че трябва да се отвори горе с плюса нов раздел, да се затвори и тогава кандисва да запише в напр.лентата на предпочитаните. От къде ли бих могъл да си сваля тази версия като ISO, за да направя поправка. От сайта на Майкрософт предлагат инструмент за надграждане, който няма опция за запис на файла на диска.

Грешката "Shadw copi" опитах да я оправя с информация от интернет, но всички препоръки не дават резултат.

Сега си поиграх с Интернет експлоръра на Уиндоус 8.1 на същия този компютър. Всичко е както трябва, съвсем лесно се персонализира. Как можаха да го омотат толкова с това Edge...

222.JPG

При мен ги няма тия проблеми с edge.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи установих следния абсурд - за да инсталирам приложение от Windows Store, трябва да пусна услугата на Windows Firewall - в противен случай Store показваше грешка 0x80073d0a. Иначе Windows Firewall е забранен и ползвам Windows Defender + TinyWall. Пропускам ли нещо?

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, killchain написа:

Снощи установих следния абсурд - за да инсталирам приложение от Windows Store, трябва да пусна услугата на Windows Firewall - в противен случай Store показваше грешка 0x80073d0a. Иначе Windows Firewall е забранен и ползвам Windows Defender + TinyWall. Пропускам ли нещо?

Може би.
За проба инсталирах Shazam. Нямаше проблем заради изключен Firewall.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е само твой проблем със спирането на стената заради други стени - гледам, че го решават с пускане на услугата на стената  и след обновяване я спират. Да, досадно е.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То май и на 8.х беше така едно време
Аз затва се отказах и да слагам друга стена и филтрирам още на входа с рутера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем. Свикнал съм докато играя линейдж да слушам музика. Свалил съм си клипове от ютуб и ги пускам на уиндоус медия плеяр да ми вървят като фон. От едно известно време обаче се появи проблем. Плеяра почна да влачи да бърза, чува се пукане, пращене, запецва понякога на едно място и повтаря едно и също. Накратко така музика не може да се слуша. Пробвах други плеяри-същата работа. Сложил съм ви картинка да видите колко се натоварва уиндоуса.

win10.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да е при проверка, за актуализация. Ако си забелзал, при Уиндоус 10 не избираш кога и как да се актуализира. :D Поне при мен, се е случвало, при такива насичания. Пускам нещо да въри на пълен екран и се почва едно насичане, макар и минимално. Отварям настройките и гледам или сваля ъпдейт или търси такъв.  Другия път, виж в настройките дали не е това.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9/17/2016 в 9:14, Ивайло Костов написа:

При мен ги няма тия проблеми с edge.

И аз не съм имал такива проблеми, докато бях на 10, макар и за кратко.Господин БМВ прегледа ли log-овете? И ползва ли още Tuneup, advanced care  т.н, с които си мисли, че оправя грешките и прави системата по-бърза?

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според собственото ми мнение  edge  е все още в работен вариант,какъвто е и интерфейсът му(създава впечатление на нещо недовършено),IE11 е все още доста по-функционален,бърз и практичен от двата браузъра,какво остава пък да сравняваме  edge  с другите най-разпространени браузъри..............не случайно няма никакъв успех и  почти не го използват потребителите досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

чудех се къде си напиша проблема, но май е свързан с Уиндоус 10, така че ще поискам съдействие тук. Проблема е следния: в момента, в който докосна тъчпада на лаптопа и той се рестартира, без значение дали се ползва пада или бутоните му.

С Уиндоус 10 съм на съвсем нов лаптоп.Машината е Lenovo Ideapad 510 15" FHD, i5-6200U, 8GB, 1TB, NVIDIA GeForce 940MX 4GB

Инсталирал съм най-новия драйвър на тъчпада от сайта на Леново и никъде в мрежата не видях статия с подобен проблем.

Дано някой от вас има някакви идеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито ново инсайдърско издание: 14931.1000.160916-1700

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9/19/2016 в 21:15, skaridata написа:

Здравейте,

чудех се къде си напиша проблема, но май е свързан с Уиндоус 10, така че ще поискам съдействие тук. Проблема е следния: в момента, в който докосна тъчпада на лаптопа и той се рестартира, без значение дали се ползва пада или бутоните му.

С Уиндоус 10 съм на съвсем нов лаптоп.Машината е Lenovo Ideapad 510 15" FHD, i5-6200U, 8GB, 1TB, NVIDIA GeForce 940MX 4GB

Инсталирал съм най-новия драйвър на тъчпада от сайта на Леново и никъде в мрежата не видях статия с подобен проблем.

Дано някой от вас има някакви идеи.

Пробвай с по-стар драйвер или с такъв за 8ца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bobi iordanov, това е ъпдейт (KB3194496)
Cumulative Update for Windows 1607 (14393.222)

X86:
https://t.co/e94gp79PkT 401MB

X64:
https://t.co/wZZhTKhydN 753MB

Ето и едно инструментче за инсталиране на изтеглен ъпдейти в cab:
Cta6o1cWcAAfZsH.jpg
InstallUpdate-GUI-v1.0.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера инсталирах Win 10 Home x64. Изтеглих всички драйвъри,програми и т.н. Но когато пусна CS 1.6 (steam) ми е на 4:3 отстрани на екрана е черен не е на FullScrean пробвах и CS:GO (steam) пак така. Смъкнах резолюцията от Displey Settings влязах в настройките на видеото и дадах FullScrean. Влязах пак в играта и пак ми е с черни линий отстрани... На 7-та нямах този проблем?

П.С: Видеото е вграденото ядро Intel HD 2500 mobile

Редактирано от Ивайло Иванофф (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бавно се отваря контекстното меню.( десния бутон на мишката)

Някакви идеи?

Windows 10 home

Редактирано от Maxim Todorov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Ивайло Иванофф написа:

Вчера инсталирах Win 10 Home x64. Изтеглих всички драйвъри,програми и т.н. Но когато пусна CS 1.6 (steam) ми е на 4:3 отстрани на екрана е черен не е на FullScrean пробвах и CS:GO (steam) пак така. Смъкнах резолюцията от Displey Settings влязах в настройките на видеото и дадах FullScrean. Влязах пак в играта и пак ми е с черни линий отстрани... На 7-та нямах този проблем?

П.С: Видеото е вграденото ядро Intel HD 2500 mobile

Провери - десен клик по Старт бутона > Device Manager > Display adapters >Intel ... > десен клик >Properties > раздел Driver пише ли Driver provider: Intel?
Ако пише Microsoft, си свали драйвъра на Intel за видео картата и го инсталирай.

преди 1 час, Maxim Todorov написа:

Бавно се отваря контекстното меню.( десния бутон на мишката)

Някакви идеи?

Windows 10 home

С кой видео адаптер си? Експортирай ключа за контролния панел на видеокартата на десктопа и го изтрий. Намира се в този ключ.
HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers
Стартираш regedit като администратор и навигираш до
HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers
Под този ключ трябва да има ключ, съдържащ в името си името на производителя на видеокартата.
За NVidia например има два ключа: 00nView и NvCplDesktopContext
Десен клик по него и избери Export. Запиши някъде. Отново десен клик по ключа и избери Delete.
Затвори regedit. Кликни с десен клик по десктопа. Промяна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За CS-a пробва ли от настройките на играта да си смениш резолюцията? Защото точно там избираш 4:3, 16:9 ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Евгени Симеонов написа:

За CS-a пробва ли от настройките на играта да си смениш резолюцията? Защото точно там избираш 4:3, 16:9 ....

Да, пробвах не става. При 7 и 8.1 нямах този проблем само при 10 е

@ExaFlop - Пише: Microsoft Windows Hardware Compatibility Publisher на Digital Signer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Ивайло Иванофф написа:

@ExaFlop - Пише: Microsoft Windows Hardware Compatibility Publisher на Digital Signer

Driver Publisher: ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интелски е. Освен да пробваш да го реинсталираш. Килкни Uninstall и като завърши рестартирай.
НЕ СЛАГАЙ отметка за изтриване на файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване