Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 8 часа, ExaFlop написа:

Интелски е. Освен да пробваш да го реинсталираш. Килкни Uninstall и като завърши рестартирай.
НЕ СЛАГАЙ отметка за изтриване на файловете.

Е друга освен вградената нямам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

И като е вградена не можеш да й деинсталираш драйвъра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

игри е препоръчително да се играят на win 7  под 4 гб рам 32 бита и XP  под 2  gb  ram .освен ако в изикванията на играта не пише друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си проблема! В настройката на видеото има едно Ovverage (мисля че беше) когато цъкнеш на Scale Full Screen и всичко е 6+

Untitled.jpg

Редактирано от Ивайло Иванофф (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Довчера писах из темите за Linux, но вче обмисля да сложа две ОС. Та за Windows 10 - кога ще излезе финалния билд, гледам, че това засега е 1607? Ще има ли още, че да чакам? Или пък и да сложа този 1607, и след време ще получа следващия чрез update? До колкото разбрах този windows няма да го делят на Сервизни пакети 1, 2, 3 и т.н...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Dancho^94 написа:

кога ще излезе финалния билд

Никога

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ExaFlop написа:

Никога

Значи да слагам смело и просто да чакам на ъпдейтите, нали така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако мина към Windows Insider Programme запазва ли се сегашната активация на windows,

при чиста инсталация?Или да си правя Image backup?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да го е*а и Windows-a, да го е*а... Значи пуснал съм нещо голямо да се точи и го оставям за през деня. Отивам на работа и се пребирам след обед. Що да видя: системата се рестартирала и инсталира ъпдейти. Е как да не му теглиш една яка псувня?! :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Евгени Симеонов написа:

Е как да не му теглиш една яка псувня?! :mad:

Като си настроиш Active hours и/или ползваш defer upgrades.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, killchain написа:

Като си настроиш Active hours и/или ползваш defer upgrades.

Еми настроил съм го от 8 себалем до 6 вечер да не прави нищо. Явно ще сменям интервала. Добре си беше на 7-цата, проверява без да сваля. Инсталираш кога ти е кеф. Добре, че я пазя на другия дял.

PS: Смених от 12 АМ до 12 PM. По-голяма дистанция не дава. Тъпо. Накрая ще ги спрем.

PS2: Резнах кранчето.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

How to ... Windows Update in Windows 10

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ExaFlop написа:

Спрях го от услугите, както в 7-цата. Втората опция задължителна е?

PS: Видях. Точно това, което ми трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги спреш тотално - не. Ако ги оставиш само да те уведомява - да.
(Ако настроиш през групоъите политики)

А наж-бързо е през [Winnaero tweaker]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ExaFlop написа:

Ако ги спреш тотално - не. Ако ги оставиш само да те уведомява - да.

Ок, ама защо тази опция е скрита на майка си .... ? Много глупаво от страна на редмънци.

[Window Title]
gpedit.msc

[Content]
Windows cannot find 'gpedit.msc'. Make sure you typed the name correctly, and then try again.

[OK]

Къде бъркам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не си с [Home]? Там няма групови политики

http://www.askvg.com/how-to-enable-group-policy-editor-gpedit-msc-in-windows-7-home-premium-home-basic-and-starter-editions/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми да, домошарка съм, защото имам 7 home premium и ъпгреднах на времемето, кога имаше примоция. Отново греда. Спрял съм ги за момента. Като се изтегли нещото, ще ги пусна обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не конфигурира[ на Уведомяване само

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ExaFlop написа:

А защо не конфигурира[ на Уведомяване само

Не видях в 10 home такава опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Евгени Симеонов написа:

Не видях в 10 home такава опция.

В регистрите
http://www.pctools.com/guides/registry/detail/1176/

AUOptions = 2

За инсайдърите:
RS_2 Windows Insiders build: 14946.1000.161007-1700

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес ме зачеса и реших да тествам 10 на едно старо лаптопче. Разрових се и установих, че според изискванията и т.н. би следвало да поддържа и работи с 10. Изтеглих си няколко версии от ''банановата република'' ( да не подсказвам повече източника ). Лаптопа е Fujitsu Siemens Amilo La1703 с 64 битов AMD Semepron двуядрен, 128 MB Viachrome 9 видео, 2,5 GB RAM, малък хард и т.н. Та първата версия не стана, нито 32 битовата, нито 64, при boot от диска ми даваше шарен екран без нищо и просто забиваше, премигваше за секунда логото на windows 10. Следващата версия беше същото, сетих се с Hierens Bot, да изтрия дяловете от предишния ОС И да направя чист дял ( странно, но при липсата на готов дял ставаше същото забиване ), направих го и воала, стана стартира се инсталира се с драйвери по подразбиране. Постоянно крашваше и накрая ми изписа че тази версия е остаряла и т.н., взе на 5-10 минути работа да вади синята смърт и се ядосах. Свалх от  Майкрософт директно една Pro Insider Preview, последната версия която имаше, преинсталирах я и тръгна. Интересното беше че при опит за преинсталиране на някои драйвери крашваше на син екран на смъртта, успях да сменя само драйвъра на WiFi картата, защото  Win 10 само него не беше инсталирала, след което при повечето манипулации само син екран. Ъпдейта не  даде нови драйвери освен за тъчпада, но другите не можах, търсих версии за видео картата поне, но без резултат Интересното е , че като цяло върви много по-гладко от семдицата, която беше преди това. Доволен съм, но без драйвъри е нестабилна, което е минус за по-старите системи. Въпреки всичко съм доволен от резултата, като производителност и лекота на системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с това видео или тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, callpchelp написа:

Днес ме зачеса и реших да тествам 10 на едно старо лаптопче. Разрових се и установих, че според изискванията и т.н. би следвало да поддържа и работи с 10. Изтеглих си няколко версии от ''банановата република'' ( да не подсказвам повече източника ). Лаптопа е Fujitsu Siemens Amilo La1703 с 64 битов AMD Semepron двуядрен, 128 MB Viachrome 9 видео, 2,5 GB RAM, малък хард и т.н. Та първата версия не стана, нито 32 битовата, нито 64, при boot от диска ми даваше шарен екран без нищо и просто забиваше, премигваше за секунда логото на windows 10. Следващата версия беше същото, сетих се с Hierens Bot, да изтрия дяловете от предишния ОС И да направя чист дял ( странно, но при липсата на готов дял ставаше същото забиване ), направих го и воала, стана стартира се инсталира се с драйвери по подразбиране. Постоянно крашваше и накрая ми изписа че тази версия е остаряла и т.н., взе на 5-10 минути работа да вади синята смърт и се ядосах. Свалх от  Майкрософт директно една Pro Insider Preview, последната версия която имаше, преинсталирах я и тръгна. Интересното беше че при опит за преинсталиране на някои драйвери крашваше на син екран на смъртта, успях да сменя само драйвъра на WiFi картата, защото  Win 10 само него не беше инсталирала, след което при повечето манипулации само син екран. Ъпдейта не  даде нови драйвери освен за тъчпада, но другите не можах, търсих версии за видео картата поне, но без резултат Интересното е , че като цяло върви много по-гладко от семдицата, която беше преди това. Доволен съм, но без драйвъри е нестабилна, което е минус за по-старите системи. Въпреки всичко съм доволен от резултата, като производителност и лекота на системата.

Аз не знам какво се учудваш,тя седмицата е най-тежка , тромава и обемна от трите ОС(7,8.1 И 10),но пък каква полза и от 10ката като няма драйвери за старите машини..............искат масово да се минава на 10ка и само я бутат,а не си дават сметка колко много стари машини има и се използват в световен мащаб,те си мислят,че всичко почва и свършва със силициевата долина и тамошните богаташи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване