Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Слави Маринов написа:

трия само системния дял

Няма нужда да се трие, а само да се форматира. Всяко изтриване на дял, генерира нов UUID и на самия диск остава информация за стария дял. А при форматиране на дела, той си остава същият (и като име, и като UUID, и като размер)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва колкото се може повече да ограничаваме брисането по дискове/дялове. Няма такъв метод, който да почиства идеално предходната информация. и при последващи опити (не дай боже да се наложи) за възстановяване, ела да видиш що е боклук, който излиза видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ExaFlop написа:

Трябва колкото се може повече да ограничаваме брисането по дискове/дялове. Няма такъв метод, който да почиства идеално предходната информация. и при последващи опити (не дай боже да се наложи) за възстановяване, ела да видиш що е боклук, който излиза видим.

А при ссд дисковете,пак ли са така нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на ‎31‎.‎10‎.‎2016‎ г. в 23:57, ExaFlop написа:

всъщност, форматирането на ниско ниво бърше диска, но не го препоръчвам
Ccleaner  има функция за почистване на празното място
въпросът е в това, че след прилагане на тези методи се сещаме, че еди си кой файл ни трябва за възстановяване и се оказва, че сме си сложили трън в гащите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Цинго Манго Фук написа:

всъщност, форматирането на ниско ниво бърше

Всъщност форматирането на ниско ниво бърше съдържанието на дела, а не самия дял (и информацията за него)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

според вас, каква е причината за масово навлизане на десетката?windows-10-becomes-the-new-windows-7.jpg

Делът на Windows 10 в игровата платформа Steam през октомври е нараснал с 0,7% и по този начин достигна 47,98%. Очевидно е, че съвсем скоро ще бъде премината своеобразната бариера от 50%, с което неотдавна можеше да се похвали Windows 7, която в продължение на дълги години бе лидер сред геймърите.

64-битовата Windows 7 вече е на второ място в Steam с резултат от 28,66% (-0,33%). След нея се намира 64-битовата Windows 8.1 с 8,7% (+0,07%). Интересно е, че 32-битовата Windows 10 спадна с 0,06% и сега нейният дял е 1,35%. Все още в класацията присъства 32-битовата Windows XP с дял от 1,36% (-0,12%).

Като цяло ОС Windows е лидер с общ дял от 95,45% (+0,04%). macOS и Linux са все още слаби алтернативи на Windows и имат дялове съответно 3,52% (-0,02%) и 0,89%

https://www.kaldata.com/it-новини/статистика-на-операционните-системи-3-229072.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Цинго Манго Фук написа:

според вас, каква е причината за масово навлизане на десетката?windows-10-becomes-the-new-windows-7.jpg

Делът на Windows 10 в игровата платформа Steam през октомври е нараснал с 0,7% и по този начин достигна 47,98%. Очевидно е, че съвсем скоро ще бъде премината своеобразната бариера от 50%, с което неотдавна можеше да се похвали Windows 7, която в продължение на дълги години бе лидер сред геймърите.

64-битовата Windows 7 вече е на второ място в Steam с резултат от 28,66% (-0,33%). След нея се намира 64-битовата Windows 8.1 с 8,7% (+0,07%). Интересно е, че 32-битовата Windows 10 спадна с 0,06% и сега нейният дял е 1,35%. Все още в класацията присъства 32-битовата Windows XP с дял от 1,36% (-0,12%).

Като цяло ОС Windows е лидер с общ дял от 95,45% (+0,04%). macOS и Linux са все още слаби алтернативи на Windows и имат дялове съответно 3,52% (-0,02%) и 0,89%

https://www.kaldata.com/it-новини/статистика-на-операционните-системи-3-229072.html

https://www.kaldata.com/it-новини/статистика-на-операционните-системи-2-228809.html Това е реалното(уж) положение на нещата,не това което ти си дал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Слави Маринов написа:

https://www.kaldata.com/it-новини/статистика-на-операционните-системи-2-228809.html Това е реалното(уж) положение на нещата,не това което ти си дал.

Цитат

Операционната система Windows 10 вече трети месец не е безплатна за обновяване

това не е вярно, което ме кара да си мисля, че и другите изнесени данни не са верни
пп

преди три месеца спряха да досаждат на потребителите, а иначе надграждането до десятка все още е безплатно

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази статистика, нещо не е наред. Няма как дела на MAC OS и Linux да е толкова малък, като на запад всичко живо ползва Apple 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, П.Петров написа:

на запад всичко живо ползва Apple 

Под всичко живо ако визираш САЩ и чат-пат Канада...Нали се сещаш, че не формират изцяло световната консумация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само, а и виж колко е малък процента на тези дето ползват Линукс. Не ми се струва да е много реално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, П.Петров написа:

Не само, а и виж колко е малък процента на тези дето ползват Линукс. Не ми се струва да е много реално.

Много си е вярна даже - това е статистика на Steam за ползваните от потребителите й OS-и. Нормално е за игри да се ползва почти основно Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, toc написа:

Много си е вярна даже - това е статистика на Steam за ползваните от потребителите й OS-и. Нормално е за игри да се ползва почти основно Windows.

Аз коментирам статистиката от калдата за ползването на ОС по принцип, а не тази на Stream!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, П.Петров написа:

Аз коментирам статистиката от калдата за ползването на ОС по принцип, а не тази на Stream!

Горе-долу толкова е. Уиндоус, е една от най-ползваните ОС. Защо е така и дали има логика, е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, AntiAlGor написа:

Защо е така и дали има логика, е друга тема.

next,next,next ...уау, страхотнъ игръ

а сега си представи, инсталация на Линукс от терминал, конзола ...мбаси игрътъ, неще и неще ...ъ-ъ-ъ...шъ пиша във форума за начинаещи , белким тръгне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Next, next, next.... уау криптираха ми се файловете. ;)

Ползвам и двете ОС, игрите за Линукс в Steam, се исталират елементарно. Както и всеки друг софтуер, през графичните приложения.

Но Уиндоус е водеща ОС, така че разните му там статистики, са верни. Конкретните проценти за 10-та, не знам.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да му спра актуализациите на драйверите, че вече ми писна.. Пробвах какво ли не Policy editor, regedit, програмата за скриване на ъпдейти.. Нищо не помогна единствено спиране на актуализациите на цяло от Services.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, The Owl написа:

Как да му спра актуализациите на драйверите, че вече ми писна.. Пробвах какво ли не Policy editor, regedit, програмата за скриване на ъпдейти.. Нищо не помогна единствено спиране на актуализациите на цяло от Services.

Има една отметка, дето пишеше нещо от сорта 'Предоставай актуализации и за други продукти'. Махни отметката, ако си я сложил. И не би трябвало, да ти пипа драйверите за хардуер, които ти си сложил.

Иначе няма начин, да му спеш ъпдейтите. С тоя Унивърсити ъпдейт, само те пита кога да рестартира. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, AntiAlGor написа:

https://www.cnet.com/how-to/stop-windows-10-from-automatically-updating-your-pc/

преди 55 минути, AntiAlGor написа:

Иначе няма начин, да му спеш ъпдейтите. С тоя Унивърсити ъпдейт, само те пита кога да рестартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде мога да видя къде са записани ъпдейтите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Person написа:

Къде мога да видя къде са записани ъпдейтите? 

All setting, Update & security,Update history
При win 10 Pro:Control Panel,Programs and Features,View installed updates.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем при инсталирането на Windows 10 с флашка . Като направя биоса да ми чете флашката и рестартирам, чакам около 20 сек докато оная стрелкичка горе в ляво мига и след това ми излиза тази оранжевата картина ...  Някакви идеи и решения ?

14997175_1461247477237033_599518470_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, BlazzgroM написа:

Здравейте! Имам проблем при инсталирането на Windows 10 с флашка . Като направя биоса да ми чете флашката и рестартирам, чакам около 20 сек докато оная стрелкичка горе в ляво мига и след това ми излиза тази оранжевата картина ...  Някакви идеи и решения ?

14997175_1461247477237033_599518470_n.jpg

Ти да не си свалил някоя скапана версия от Замунда ?!

Ако е така ти препоръчвам да си изтеглиш последната версия на Insider preview, регистирай се безплатно и я изтегли. ПС за останалото последвай инструкциите в замунда торентите :D:D:D ако си решил да си я ''ползваш законно'' :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, callpchelp написа:

Ти да не си свалил някоя скапана версия от Замунда ?!

Ако е така ти препоръчвам да си изтеглиш последната версия на Insider preview, регистирай се безплатно и я изтегли. ПС за останалото последвай инструкциите в замунда торентите :D:D:D ако си решил да си я ''ползваш законно'' :D

Да, от Замунда го свалих , но не разбрах тоз insider preview как ще ми помогне да си оправя преинсталацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
    • от AngryChichko
      Поради аудио проблеми в играта Gears 5, видях в интернет съвети, че вероятно решение би имало в промяната на sample rate-a на 44hz. Моя по подразбиране бе на 48hz; след като направих промяната, звука тотално изчезна от колонките. По пътя на логиката рекох да се върна обратно на 48hz но уви, без никаква промяна... 
      Останах доста озадачен как една привидно дребна промяна може да задълбочи проблема. Рестартирах и с трепет очаквах да чуя системните звуци на Window-са но така и си остана без звук. Преминах през troubleshooting - без резултат. Вече нямам никаква идея какво да направя.  Някой може ли да помогне с идеи и насоки?
      Бележка: Звук има само със слушалки. OS: Windows 10 64 bit

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
  • Дарение

• Добави ново...