Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 час, BlazzgroM написа:

Да, от Замунда го свалих , но не разбрах тоз insider preview как ще ми помогне да си оправя преинсталацията ?

Ще ти помогне в смисъл, че ще тестваш новите ъпдейти на Уиндоус, преди останалите. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 3 часа, BlazzgroM написа:

Да, от Замунда го свалих , но не разбрах тоз insider preview как ще ми помогне да си оправя преинсталацията ?

Тази версия там не става. Той колегата в общи линии ти обясни за какво е Insider Preview.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, AntiAlGor написа:

Ще ти помогне в смисъл, че ще тестваш новите ъпдейти на Уиндоус, преди останалите. :D

Много пъти съм преинсталирал wiin 10 ама с това което ме караш да направя не мога да се оправя  ...:D  Има ли някакъв клип във youtube в който да показват кво се прави да се улесня по бързо ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С какво е правена флашката? Някакви данни за компютъра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, ExaFlop написа:

С какво е правена флашката? Някакви данни за компютъра?

Acer aspire vn17 nitro  със 4 ядра е и 1 гб видео  16 рам .  Флашката я боот-вах със програмата win to bootic всеки път със нея си я правя и нямам проблеми, дори първия път , още като ми доставиха лаптопа ( без windows ) с нея вкарах 10-ка . Но стана вече бая време карам на този който се казва Enterprise и взе да ми забива бая вече, а и някакви бъгове все има , като например , когато отворя старт-а  и премигват всички икони и като цъкна на тях не ми ги отваря . С рестарт се оправя този проблем , но все пак искам да си бъда на Pro версията , дори да няма гаранция , че ще ми върви беупречно . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали си с този инструмент: https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-iso-download-tool уйндоус и си направи боот usb ,или направо използвай това:https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10 за изтегляне и направа на боот usb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Слави Маринов написа:

Свали си с този инструмент: https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-iso-download-tool уйндоус и си направи боот usb ,или направо използвай това:https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10 за изтегляне и направа на боот usb.

Благодаря ти за линковете , а да попитам само windows insider preview ли трябва да избера или windows 10  ?

2016-11-09_7-45-47.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, BlazzgroM написа:

Здравейте! Имам проблем при инсталирането на Windows 10 с флашка . Като направя биоса да ми чете флашката и рестартирам, чакам около 20 сек докато оная стрелкичка горе в ляво мига и след това ми излиза тази оранжевата картина ...  Някакви идеи и решения ?

14997175_1461247477237033_599518470_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Maxim Todorov написа:

като го видях това, реших да видя моята машинка ...ъ-ъ-ъ...тъй де, имам си го:P

Ново Bitmap изображение.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, пробвах да сложа флашката на другия ми лаптоп , и там излиза същиия screen  което значи, че windows-а е проблемен или флашката . Някакви идеи как да го оправя ? 

пс. пробвах да буут-на win-a , който се изтегли от онази програма HeiDoc.net  обаче ми изписва , неква грешкa .

2016-11-09_17-05-22.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, пробвах да сложа флашката на другия ми лаптоп , и там излиза същиия screen  което значи, че windows-а е проблемен или флашката . Някакви идеи как да го оправя ? 

пс. пробвах да буут-на win-a , който се изтегли от онази програма HeiDoc.net  обаче ми изписва , неква грешкa .

2016-11-09_17-05-22.png

в синьо или в черно гнездо слагаш флашката?

за UEFI или legacy?

MBR или GPT

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2016-11-09_17-05-22.png

Тази картинка няма как да я видиш при зареждане от флашката. Това е проблем на някой DotNetFrameork, който е нужен на WINToBootic

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ExaFlop написа:

Тази картинка няма как да я видиш при зареждане от флашката. Това е проблем на някой DotNetFrameork, който е нужен на WINToBootic

И? Какво предлагаш , да изчакам ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

diskpart
list disk

;познай буквата на флашката. Условно да е N
select disk N
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=ntfs quick label=”WinSetup”
exit

За Win 7 - отвори iso файла с помощта на 7zip и разархивирай съдържанието на файла на флашката
За Win 8+ - отвори iso файла с explorer и копирай директно съдържанието на новосъздадения виртуален диск на флашката.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А мене, на БГ меню ако е WIndows–а (едва ли на English е другояче, просто на тази машина съм с БГ настройка) ме дразни това:

при избиране на "настройката за продължителност на показване на известията", тоест: 

Windows Клавиш + I ( НЕ "L" !) >>  Улеснен ДОстъп >> Други опции >> Визуални опции (то други няма там)  > Показване на известията за: варира т 5 секунди до 5 минути... А го искам на 5 минути. ХУбаво ! ...

A6aX5RP.jpg

Ала разбира се - Windows 10 счита, че трябва да показва и "тостерчетата" / изскачащите мини - прозорченца / слайдерчета горе вляво за звука и за яркостта (лаптоп е ) за неимверно дълго време, след като съм избрал тази настройка. Не само тези в Action центъра, както се предполага и както аз бих предпочел... дали ма "FIX" ? :) 

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да знам дали има още опция да си ъпдейтна уиндолса от 7 на 10-ка безплатно ? Защото поради ред причини преди повече от половин година си премахнах 10-ката , която си я активирах на същия компютър през безплатният период.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, batista2443 написа:

Искам да знам дали има още опция да си ъпдейтна уиндолса от 7 на 10-ка безплатно ? Защото поради ред причини преди повече от половин година си премахнах 10-ката , която си я активирах на същия компютър през безплатният период.

Веднъж активирана легално, данните на хардуера са ти записни в сървърите на MС, така, че можеш по всяко време да инсталираш на чисто или да ъпгрейднеш и ще имаш активирана система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, batista2443 написа:

Ясно , но не успях да намеря в сайта на майкрософт инсталатор за ъпдейт-а .

Тегли .iso файла от M$ записваш на флашка и чиста преинсталация

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване