Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет! Преди година-две направих грешката да си взема видео карта Gigabyte GeForce GTX 650 и да я сложа на стар комппютър с цел да ми вървят CAD продуктите. Не след дълго си купих добър лаптоп и оставих тази машина за обществено ползване вкъщи, но както се досещате частите почнаха да се скапват. Сменях 2 пъти батерията за биоса на дъното, рамта изгоря, процесера почва да здава багажа . т.н. Сега имам идея да интегрирам тази карта върху някое по-ново дъно с по нов процесер и рам, но тъй като познанията ми по хардуер са малко по разширени от строго юзърските - нямам представа на къде да се насоча. 

Ако някой по компетентен чете тази тема и има желание, моля да ме насочи към някакъв оптимален вариант за дъно, процесор и рам, които ще бъдат съвместими с видео картата. 

П.П. 

Не говорим за някаква огромна инвестиция.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Преди година-две направих грешката да си взема видео карта Gigabyte GeForce GTX 650 и да я сложа на стар комппютър с цел да ми вървят CAD продуктите. Не след дълго си купих добър лаптоп и оставих тази машина за обществено ползване вкъщи, но както се досещате частите почнаха да се скапват. Сменях 2 пъти батерията за биоса на дъното, рамта изгоря, процесера почва да здава багажа . т.н. Сега имам идея да интегрирам тази карта върху някое по-ново дъно с по нов процесер и рам, но тъй като познанията ми по хардуер са малко по разширени от строго юзърските - нямам представа на къде да се насоча. 

Ако някой по компетентен чете тази тема и има желание, моля да ме насочи към някакъв оптимален вариант за дъно, процесор и рам, които ще бъдат съвместими с видео картата. 

П.П. 

Не говорим за някаква огромна инвестиция.

Благодаря предварително!

Каква Ви бе предишната конфигурация ?Всичко от нулата ли ?Само с една видео карта  ?

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да кажем, че в наличност имам само видео картата, кутия и 400 W захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом има изгърмели части явно и захранването е за смяна.

Какъв е точният модел на видеокартата? Ако може линк ще е най-добре?

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж втора ръка някоя маркова сглобка с I7 или I5 Санди но вероятно ще трябва да ползваш твоята кутия.

http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_8371_Optiplex+990.html

http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_6484_Elite+8200.html

пс. Най-добре вземи с теб видеокартата и ходи на място да провериш.

Първата е с 8-нишков процесор и 8ГБ рам та маже но кутиите на подобни са доста малки.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://olx.bg/ad/kompyutar-osem-yadren-dell-precision-t5400-workstation-ID3OWgY.html#993bb3922и една http://olx.bg/ad/sapphire-1gb-gddr5-radeon-r7-260x-oc-ID5mR0m.html#4b0f7feb84 

670 лева, дъното е изработка на foxconn което си е гаранция за качество :)

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете се с този ОЛХ! Това вече не е сайт за продажба/покупка!

Вече никой няма рейтинг там и никога не се знае какво ще купите!

Преди около 2 месеца там имаше 3млн обяви, сега вече са наполовина.

Това би трябвало да ви говори нещо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете се с този ОЛХ! Това вече не е сайт за продажба/покупка!

Вече никой няма рейтинг там и никога не се знае какво ще купите!

Преди около 2 месеца там имаше 3млн обяви, сега вече са наполовина.

Това би трябвало да ви говори нещо.

Каквото и нещо втора ръка да купуваш,не е ясно какво ще е.ОЛХ-са си остава най-известният сайт за обяви.Ако има гаранция,що пък да не го поръчам.Нали затова си има преглед и тест и т.н.Колко работи съм купувал,не съм попадал на боклуци.Логично е,ако има 980-ка за 300 лева да е измама.Мислете малко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави каквото искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично не взимай компютърна конфигурация или компютърни части втора употреба. Където има въртящи се части има и голямо износване. Евтиното винаги излиза по- скъпо. Вече излезе и DDR4. А линковете в тази тема са за DDR2-800MHz.  и  DDR3-1333 MHz.  Линковете за комп. конфигураций с I5-2500  и  I7-2600 са с процесори изчерпани от Българският пазар преди повече от три и половина години и с вградени видеокарти на дънната платка. Аз съм с I5-2500K и  16 GB RAM и бавно работи орязания Линукс CAE Linux Xubuntu XfCE 12.04 LTS,  а  Windows 10 Enterprise  първоначално зарежда над три минути. Видях параметрите ти на видеокартата, за която питаш. И мнението ми е, че няма да си доволен от нея. Не се заривай с боклуци втора употреба - десета ръка и не ставай редовен клиент на самозвани компютърни специалисти и сервизи, защото е много скъпо, ще си хвърлиш парите на вятъра и няма да работи техниката. Пазарувал съм около три пъти на лично предаване на стока в центъра на София от Продавалник- OLX и абсолютно винаги съм бил измамен и с загуба на много пари, а последният път ме наобиколиха трима мъже в Центъра на София пред заведение с видеокамери и два оживени булеварда с хора с цел да те пребият и ограбят. Спаси ме това, че бях с придружител- свидетел. Тримата мъже бяха Бели Българи, с учудваща неописуема хигиена и външин вид. Не. Не бяха клошари. Бяха Мутри. Аз от интернет не пазарувам и по- обяви не ходя да пазарувам от частни домове. Препоръчвам Ви Ali Express, Ali Baba и други Китайски сайтове, но и там има голям риск от измама, мито и др. Но поне Китайските сайтове са по- евтини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично не взимай компютърна конфигурация или компютърни части втора употреба. Където има въртящи се части има и голямо износване. Евтиното винаги излиза по- скъпо. Вече излезе и DDR4. А линковете в тази тема са за DDR2-800MHz.  и  DDR3-1333 MHz.  Линковете за комп. конфигураций с I5-2500  и  I7-2600 са с процесори изчерпани от Българският пазар преди повече от три и половина години и с вградени видеокарти на дънната платка. Аз съм с I5-2500K и  16 GB RAM и бавно работи орязания Линукс CAE Linux Xubuntu XfCE 12.04 LTS,  а  Windows 10 Enterprise  първоначално зарежда над три минути. Видях параметрите ти на видеокартата, за която питаш. И мнението ми е, че няма да си доволен от нея. Не се заривай с боклуци втора употреба - десета ръка и не ставай редовен клиент на самозвани компютърни специалисти и сервизи, защото е много скъпо, ще си хвърлиш парите на вятъра и няма да работи техниката. Пазарувал съм около три пъти на лично предаване на стока в центъра на София от Продавалник- OLX и абсолютно винаги съм бил измамен и с загуба на много пари, а последният път ме наобиколиха трима мъже в Центъра на София пред заведение с видеокамери и два оживени булеварда с хора с цел да те пребият и ограбят. Спаси ме това, че бях с придружител- свидетел. Тримата мъже бяха Бели Българи, с учудваща неописуема хигиена и външин вид. Не. Не бяха клошари. Бяха Мутри. Аз от интернет не пазарувам и по- обяви не ходя да пазарувам от частни домове. Препоръчвам Ви Ali Express, Ali Baba и други Китайски сайтове, но и там има голям риск от измама, мито и др. Но поне Китайските сайтове са по- евтини.

Шегуваш ли се?2500к е страхотен процесор,клокнат се справя с новите заглавия без абсолютно никакъв дерт.Ако искаш бързина в зареждането си вземи едно ССД,и ще литнеш.Това от олх-са кола ли си щял да си купуваш,мотор ли?Искаш да кажеш,че 3 мутри ще те пребият посредата на центъра на София за 200 лева?Айде да не са 200,600 да са,но това е ненормално.Струва ми се нереално да са точно мутри.Не казвам,че лъжеш или нещо такова,ама си в лека грешка за мутрите.Хора каращи скъпи коли,та дори и тези дето ти ги описваш т.е биячите са хора с не малко пари.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lindroos1 ти живееш в мъгла.

Някой ден може и да се събудиш. ОЛХ в момента е пълен с измамници, както написах и по-горе, сам виж колко са обявите в момента!

Бил известен сайт? Ти на това ли се осланяш? Това, че е известен какво общо има с коректността? Аман от заблудени!

Всички, които бяха коректни се махнаха от там, но и това не знаеш. Знаеш само да заблуждаваш други с некоректна и стара информация.

darkman93, ако не искаш да имаш проблеми те съветвам да не поглеждаш "известния" ОЛХ.

Ако пък имаш пари за даване и ти се играе на ТОТО, пробвай се.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lindroos1 ти живееш в мъгла.

Някой ден може и да се събудиш. ОЛХ в момента е пълен с измамници, както написах и по-горе, сам виж колко са обявите в момента!

Бил известен сайт? Ти на това ли се осланяш? Това, че е известен какво общо има с коректността? Аман от заблудени!

Всички, които бяха коректни се махнаха от там, но и това не знаеш. Знаеш само да заблуждаваш други с некоректна и стара информация.

darkman93, ако не искаш да имаш проблеми те съветвам да не поглеждаш "известния" ОЛХ.

Ако пък имаш пари за даване и ти се играе на ТОТО, пробвай се.

Гледам,ти си от тия “просветените“ .Само вие знаете световните конспирации,пък ние тука овцете пасем.Като си се опарил с мошеници,това означава ли ,че всички са?А ,демек сега като си си купил от мобилето гадна кола,и ония е мошеник,мобиле са боклуци,и нека ги плюем?! Като купувате без да мислите,така ще е!Какво ли знам аз,аз си мисля,че земята е плоска,така ли е?!Просветли ме де.Аман от превземки.Най-добре ще е с тия високи заплати ако искаш само чисто нови Аудита да си взимаме,че тия в мобиле са мошеници.Ако има ауди а6 2013 за 3999 лева,което е очевидна измама,мобиле ли са виновни,ха? Или това,че не си се замислил,че е очевидна измама.И на пазара е пълно с мошеници,навсякъде са.Най-големите са жените,и затова и от тях ли да бягаме ;) .Вярвай си в това как другите са виновни,и а ти си на убавия.

Тия мошеници си ги има още откакто съществува продавалника.Сега не са нито повече,нито по-малко.Триеха профилите с отрицателни коментари и се регвата наново и айде.После като го видиш ,че е такъв и веднага се сещаш,че се е регистрирал минала седмица ,щото е мошеник,а не просто е обикновен човек и сега има нещо за продаване и се регистрира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се редактира предният ми пост, затова пускам нов отговор.

Шегуваш ли се?2500к е страхотен процесор,клокнат се справя с новите заглавия без абсолютно никакъв дерт.Ако искаш бързина в зареждането си вземи едно ССД,и ще литнеш.Това от олх-са кола ли си щял да си купуваш,мотор ли?Искаш да кажеш,че 3 мутри ще те пребият посредата на центъра на София за 200 лева?Айде да не са 200,600 да са,но това е ненормално.Струва ми се нереално да са точно мутри.Не казвам,че лъжеш или нещо такова,ама си в лека грешка за мутрите.Хора каращи скъпи коли,та дори и тези дето ти ги описваш т.е биячите са хора с не малко пари.

Точно за 10лв. Точно за десет лева. Имах младо, здраво и обучено куче закупено от развъдник в Чужбина - Израел и специално лично внесено в България.  Наложи се да му намеря нов стопанин. Поисках в обявата символична сума, заради придружаващите документи за родословие. Сега кучето е при мой роднини. Автомобилът има въртящи се и движещи се части =  голямо износване. Винаги ако имам нужда и възможност само чисто нов западен автомобил с гаранция. Никога автомобил втора употреба- десета ръка. Може и по- евтино да ти е придвижването с такси ако навърташ до 5 000 - 8 000 км. на година. Автомобил само при нужда от над 15 000 км. на година.

Съветвам пусналият темата да си вземе в краен случай ако много е закъсал чисто нов Лаптоп за 700 - 800лв. с гаранция от Голям специализиран Компютърен магазин с допълнителен голям сервиз [ И пак не е сигурно за признаването на гаранцията]. Да не взима нищо втора употреба или от Бакалия или от квартален магазин- тип гараж, защото ще го лъжат с гаранцията, стоката, сервиза и ще му късат нервите, а парите, който е платил ще ги е загубил и няма да му ги върнат.  По добрият вариянт, който Аз препоръчвам е за 700-800лв. да си вземе поръчкова Десктоп конфигурация без вградена видеокарта на дънната платка. Това е по изгоден вариянт.

Купуваш чисто нов лаптоп за 1900лв. и, като нещо се развали, го продаваш за 100-200лв. на сервиза за части.

Купуваш си чисто нов Десктоп компютър за 1900лв., и като нещо ти се развали, то купуваш независимо коя е развалената част за 100-200лв. чисто нова от магазин. Решил си си проблема и продължава да ти работи компютъра.

Гледам,ти си от тия “просветените“ .Само вие знаете световните конспирации,пък ние тука овцете пасем.Като си се опарил с мошеници,това означава ли ,че всички са?А ,демек сега като си си купил от мобилето гадна кола,и ония е мошеник,мобиле са боклуци,и нека ги плюем?! Като купувате без да мислите,така ще е!Какво ли знам аз,аз си мисля,че земята е плоска,така ли е?!Просветли ме де.Аман от превземки.Най-добре ще е с тия високи заплати ако искаш само чисто нови Аудита да си взимаме,че тия в мобиле са мошеници.Ако има ауди а6 2013 за 3999 лева,което е очевидна измама,мобиле ли са виновни,ха? Или това,че не си се замислил,че е очевидна измама.И на пазара е пълно с мошеници,навсякъде са.Най-големите са жените,и затова и от тях ли да бягаме ;) .Вярвай си в това как другите са виновни,и а ти си на убавия.

Тия мошеници си ги има още откакто съществува продавалника.Сега не са нито повече,нито по-малко.Триеха профилите с отрицателни коментари и се регвата наново и айде.После като го видиш ,че е такъв и веднага се сещаш,че се е регистрирал минала седмица ,щото е мошеник,а не просто е обикновен човек и сега има нещо за продаване и се регистрира.

Всички МПС втора употреба са за скрап и автоморга. Въобще не значи, че ако едно МПС е на година-две от датата му на производство, че МПС-то не е за скрап и автоморга. Например: Мога да взема чисто ново МПС и за един ден за не- повече от 100-150 км. да го направя годно само за скрап и автоморга. Моето мнение: Реалните киломери на западен Европейски автомобил са МИНИМУМ 30 000 [ Трийсет хиляди ] за всяка година на автомобила. За микробус и камион са още повече. МПС- Моторно Превозно Средство-лек автомобил, камион и др. Един моточас се приравнява към 50 изминати километра. Световна Конспирация реално има. Аз на никой не препоръчвам да си купува МПС, техника, Електроника и др. Втора употреба, а напротив. Препоръчвам Само Ново от магазин с Гаранция. Втора употреба няма гаранция и рискът си е твой- т.е. Хвърлени пари на Вятъра. Предполагам, че сте възрастен човек с жена и дете, а не сте хлапе. Защо такова Ви е мнението за Дамите. Да не би, като си гледате децата, нещо да Ви притеснява. Последните изречения са майтап. Моля НЕ МЕ съдете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха,спокойно,шегувах се просто.25 са ми годините,имам и сериозна приятелка от много отдавна.Това е един вид закачка м/у мъжете за жените.За МПС-тата си напълно прави,но не всеки има възможност за такава от магазина :) Как ще си купя ново а6.Взех си такова 2006-та.Да,вярно е ,за тези пари щях да си взема чисто нов Форд.Но не искам.Няма да те съдя.И не съм от тези хора,които говоря на Вие.Не го казвам като обида,това само показва доброто ти възпитание.Просто аз говоря на “ти“ .Естествено,не винаги,има и изключения естествено,но не се сърди :)  .Явно си патил доста от такива употребявани неща.Аз не съм.Умен избор,предполагам.И аз избягвам тези стоки,но понякога се изкушавам.Помня баща ми преди време имаше една тойота,беше на 2 милиона километра,само той дето ги беше навъртял.2.0 дизел,много кораво куче.Сегашното ми ауди също е внос от Германия,защото са си маса пари,и предпочитах да съм по-сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си напълно непросветен или работиш за тия от ОЛХ?

Плащат ли ти за реклама? Явно са жълти стотинки, щом дремеш тук!

Къде съм написал, че съм се парил някъде??

Точно аз винаги съм имал взимане-даване точно с най-коректните! Щеше да го видиш по рейтинга ми, но както вече написах- такъв няма!

Това, че някой си е изтрил профила с отрицателните коментари нищо не значи.

Ти наистина не знаеш за какво става въпрос!

Просветли се сам, аз нямам търпението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели. Вие много добре защитавате вашите лични мнения и аргументи, но така и не получих адекватен отговор на въпроса си, освен готовоите конфигурации, за които и аз не съм особенно зарибен. Също така в момента съм в щатите и бях планирал да си поръчам предложеното от вас от амазон, И-бей или бест бай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели. Вие много добре защитавате вашите лични мнения и аргументи, но така и не получих адекватен отговор на въпроса си, освен готовоите конфигурации, за които и аз не съм особенно зарибен. Също така в момента съм в щатите и бях планирал да си поръчам предложеното от вас от амазон, И-бей или бест бай.

Цена,предназначение...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цена,предназначение...?

До 500 лева (300$). Да вървят CAD продуктите (не да летят) и Dota.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.