Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Как да си флашна биоса толкова клипове гледах и нито един не се отнася за моя случай!! Значи си изтеглих си биоса от страницата на производителя но като го разархивирам ми изписва M26MSA06.BIN та незнам как се флашва така и между другото нямам флопи диск разполагам само с една флашка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте модела на дъното и каква операционна система имате също така колко битов е уиндоус 32 64?

Това ли ви е дъното? Jetway M26GTM-3SP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо искаш да флашваш?

Дай точен модел на дъното!

Щом няма флопи, флашването ще трябва да протече или под Windows или ще трябва да се направи зареждаща DOS флашка (например Rufus го прави това) и да се копира софтуера за флашване и .bin файла на флашката(желателно е да са в основната директория на флашката..

Зарежда се системата от флашката с DOS, стартира се инструментът за флашване и се флашва. След рестарт може да се наложи в BIOS да се заредят настройки по подразбиране.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Windows 7 ultimate 32 бита дънна платкаJetway M26GTM-3SP

Имам Windows 7 ultimate 32 бита дънна платкаJetway M26GTM-3SP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.jetway.com.tw/jw/download_address.asp?downid=3370&proname=M26GTM-3SP&downtype=Utilities

Изтегли си и този инструмент, който е за DOS. Разархивирай съдържащия се в него файл и го копирай на подготвената флашка. Копирай там и bin файла (M26MSA06.BIN).

Не е зле да попрочетеш малко за използваните ключове, да запишеш стария BIOS на диск(на флашката)

http://forums.pcper.com/showthread.php?290476-AWDFLASH-command-line-switches

Виж и хелпа на флаш програмата.

Или си подготви всичко и иди с компютъра и флашката при техник.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да си изясни какъв е BIOS-a на дъното в момента- би трябвало да е AWARD, така пише и в мануала на дъното, но гледам, че на сайта им има за сваляне и туул за AMI. Иначе процеса на флашване е описан доста подробно в ръководството на дънната платка на страница 48, така, че трябва четене- иначе не е сложно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.jetway.com.tw/jw/download_address.asp?downid=3370&proname=M26GTM-3SP&downtype=Utilities

Изтегли си и този инструмент, който е за DOS. Разархивирай съдържащия се в него файл и го копирай на подготвената флашка. Копирай там и bin файла (M26MSA06.BIN).

Не е зле да попрочетеш малко за използваните ключове, да запишеш стария BIOS на диск(на флашката)

http://forums.pcper.com/showthread.php?290476-AWDFLASH-command-line-switches

Виж и хелпа на флаш програмата.

Или си подготви всичко и иди с компютъра и флашката при техник.

Изтеглих си този файл и сега да буутна от флашката и после

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено това се прави ПРЕДИ!

Цитат от ръководството:

Before updating the BIOS, users have to “Disable” the “Flash Part Write Protect” selection in “Miscellaneous Control” of BIOS SETUP. Otherwise the system the will not allow you to upgrade BIOS by Award Flash Utility.

Цитат 1 от сайта:

Neither the motherboard with the AWARD BIOS can be updated by the AMI BIOS nor the motherboard with the AMI BIOS can be updated by the AWARD BIOS.

Цитат 2 от сайта:

After you flash the BIOS, to load Optimized Defaults or clear CMOS is a MUST to ensure the system works properly.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А направи ли флашката зареждаща (bootable)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.