Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще ми препоръчате ли някаква добра конфигурация за  Gaming PC. Имам намерения да го пържа с доста тежки игри ( GTA V , Black Ops 3 , COD World at War 2 ). В тая област ме няма и ще се доверя на вас. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти моето предложение,като кутия и  допълнителен охладител за евентуален клок си избери ти . Конфигурацият става  освен да  я пържиш и за варене,печене и бланширане на най новите игри :)

i7-6700K 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX
G.SKILL DDR4 2x4 3200 RipjawsV F4-3200C16D-8GVK
SSD Samsung 850 EVO Series 120GB
2TB SEAGATE ST2000DM001 64MB
ASUS R9390X-DC2-8GD5
PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE
ASUS Z170 PRO GAMING LGA1151

Обща стойност - 2 687.49 лв. с ДДС

Ревю на дънната платка : Обзор и тестирование материнской платы ASUS Z170 PRO GAMING

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е много добра, но 2х4 RAM ще е малко. Ако не ти достига бюджет за 2х8 може малко да поотрежеш от видеото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и без клок му трябва отделен охладител. Това че пише box не е защото има перка а заради гаранционни врътки.

За рам паметта не съм съгласен. 8 са напълно достатъчни за ВСЯКА игра а когато вече не са ,е много по-лесно да добавиш отколкото ако не стига графична карта.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

X99 е безсмислица за игри според мен (поне в този бюджет). Не върви да режеш от дъно, видео и памет само за да успееш да направиш някаква конфигурация с 5820K.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е много добра, но 2х4 RAM ще е малко. Ако не ти достига бюджет за 2х8 може малко да поотрежеш от видеото

Не му трябва да реже от нищо. Просто взема 2х8GB  ADATA  като мен за 250 лева. Паметта се клоква преспокойно. А и при игри не забелязах голямо значение от това, на каква честота работи паметта. И то при игри, за които се знае, че зависят от паметта повече. Затова, най-евтината АДАТА към тоя момент е и най-добрия избор заради много ниската цена спрямо другите памети на пазара. Между другото, едва ли ще усети при игрите липса на памет, процесор или нещо друго с подобна конфигурация. Трябва просто да се насочи към клока и то най-вече на видеокартата. 

Относно това, дали 8 GB  са достатъчни...не е  точно така. Игри като CoD  гълтат много РАМ. Затова по-добре две ADATA  като мен, да ти е мирна главата. с 8 GB  винаги ще бъдеш на границата с тия игри. Да не говорим, че много нови игри просто вече имат изисквания за минимум 6 или 8 GB RAM, а това значи, че не е далече деня, когато някой ще поиска и 10 GB.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

250GB SSD не му трябват изобщо и  да се реже от нормалния хард на който ще са игрите. Тази рам ще му стигне за 2 години напред да играе каквото си поиска и визулно изглежда добре със дъното. Кутия и охладител  не съм предложил защото  това което  на мен ми харесва не е гаранция ,че и на него ще му хареса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

X99 е безсмислица за игри според мен (поне в този бюджет). Не върви да режеш от дъно, видео и памет само за да успееш да направиш някаква конфигурация с 5820K.

Защо да съм рясъл от видео? Според мен r9 390/380 sa dobri karti, е наистина съм сложил дъно asrock и памет adata но поне според мен си заслужава, а и тоя процесор на 4ghz всичко фърчи, е ако иска gigabyte дъно и хубава памет, ssd остава за след време, иначе r9 380 е много малко под gtx 970, а r9 380 е на нивото на gtx 980 обаче с по-голям буфер така че са си много добри карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виктор,предлагаш конфигурации без да влагаш много мисъл в това,което правиш.За да функционират компонентите нормално трябва да провериш дали частите са съвместими.Охладителя избран от теб не се побира в кутията.Ще се наложи да махнат страничния капак за да се монтира.Виж спецификациите на -CM SILENCIO 550 /SILENT /BLACK CPU cooler height: 6.10-inch (154mm).За графичната карта е нужно да отстрани клетката за дисковете.Желателно е да внимавате за тези детайли.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

250GB SSD не му трябват изобщо и  да се реже от нормалния хард на който ще са игрите. Тази рам ще му стигне за 2 години напред да играе каквото си поиска и визулно изглежда добре със дъното. Кутия и охладител  не съм предложил защото  това което  на мен ми харесва не е гаранция ,че и на него ще му хареса.

Тая РАМ струва почти колкото 16 GB  ADATA,  но е два пъти по-малко. Не знам как ще стигне за две години, след като аз виждам следното за  игра отпреди 1-2 години:

2015-08-20_111640.jpg

А тия гребенчета за какво са ви? Абсолютно безсмислена памет, направена да обере парите на глупаците. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS Z170 PRO GAMING LGA1151
i7-6700K 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX
Noctua NH-D14 CPU Cooler
8G DDR4 2133 ADATA x 2
POWER COLOR AXR9 390X 8GBD5-PPDI
2T SG SATA 6G/7200 64M 3Y WARR
CM 690 III ATX BLACK CM 693
PSU FD 750W EDISON M BLACK

Обща стойност - 2 892.16 лв. с ДДС

Кола: http://nikem-bg.net/cart/54125p1r2217p1r1043p1r52202p2r53870p1r49339p1r49838p1r53063p1rf.html

Превишава с 92лв. бюджета но ако орежа нещо ще е компромис а не си струва за такава машина.
20,30лв. от захранване не си струва , 1TB хард също не си струва , 8 рам за сега само това може да се отреже но пак не си струва ако не е проблем 90 лв отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е написал до 2800 щото и тия са му много . FORD МанЯк   като гледам не е изяла и 4  а има още толкова свободна. Браузер да е отворил с 10 таба ше лапне още 1 и пак 3  остават за всичко друго. Ако иска да  смени рамта за по-евтина мен не ме бърка. Така или иначе съм със 120 лева под максималния бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е написал до 2800 щото и тия са му много . FORD МанЯк   като гледам не е изяла и 4  а има още толкова свободна. Браузер да е отворил с 10 таба ше лапне още 1 и пак 3  остават за всичко друго. Ако иска да  смени рамта за по-евтина мен не ме бърка. Така или иначе съм със 120 лева под максималния бюджет.

Това е видеопамета :) РАМ паметта е отдолу и е над 8 GB. Това е Win 10  при нормална работа. Тоест не съм изключвал нормално стартиращите се програми. Просто исках да покажа, че 8 GB  не са проблем за CoD GHOST. Аз доскоро бях с 8 GB  и там паметта се пълнеше догоре.  Иначе в момента моята ADATA  е на 2600 MHz, но не съм си играл да търся максимума. А за игри това няма никакво значение на практика. Може би при някои тестове на ниска резолюция д се забележи по-голяма разлика в кадрите, но това при реална ситуация е без значение. от значение е обаче да не се пълни видеопаметта и паметта догоре, щото почва четене от хард диска, а това означава и накъсване на картината. Такъв случай имах при BF3. Той все пак ще има предимство с 8-те GB  на R9390X,  ако се стигне до случай някоя игра да иска повече от 4 GB памет. Не, просто исках да кажа, че няма смисъл да предлагате 8 GB памет за над 200 лева с гребенчета, ако става въпрос за игри. Ето и едно скрийншотче от AIDA64  с клокнатата памет. 

2015-08-20_120242.jpg

При стандартни честоти специално при тоя тест  резултатът е около 30 000 МБ/с.Но това е просто тест, без реално значение при игри. 

А да, когато почнем да играем, никога не си играем да спираме ненужните програми, дори и браузера. Понякога по време на игра се налага да се прави какво ли не, включително ползване на браузер, комуникации с тоя оня и т.н. Навремето имаше едни програмки за оптимизиране на RAM  паметта,  които ползвахме при игри за да осигурим малко памет на едноядрения Селерон. Тогава всичко ненужно се изключваше, само и само да може да играем. Е сега не е така, особено с конфигурация за 2800 лева. Имаше един колега тук, който каза нещо от сорта - за какво съм давал толкова пари, като ще ограничавам  стартираните процеси за да върви компютъра? И си е така. който иска да играе, може да го направи и с 600 лева, само дето ще трябва да направи някакви рестрикции спрямо натрапаващи се процеси. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG,тоя Rider750 не го бива.За неговите пари ще взема Tt SmartSE 630Golg,да не говорим,че и Tt SmartSE 530Gold,дето е 140 лв,ще му стигне;какво ви наплашиха с тия 390Х,че слагате по киловат захранване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото е маса и яко да купиш захранване което е голд или платин на 80-90% натоварване и да го товариш на 25%, кефейки се колко ти е голям сертификата.

То и моето е силвър ако му поскам примерно 700 вата пък аз го карам на 300-400 ;). Важно е да има. ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И другата крайност е лудост - да товариш захранването почти максимално, като по тоя начин го загряваш, то вдига шума и се амортизира по-бързо. Хората са го казали - двоен запас от мощност. Ако си харчи 400 вата, добре е да имаш запас до 800 вата. А тоя комп ще си ги гълта за закууска 400 вата след клок. само процесора отива на 130 вата, а картата според techpower  стига дори до 424 вата:

2015-08-20_132722.jpg

То хубаво да не вярваме на хорта, ама вие бихте ли си сложили примерно 550 вата захранване при тия данни за консумацията? Лично аз не бих рискувал вярвайки, че е станала някаква грешка. Но дори и картата да си харчи 300 вата, то след клок няма да са 300. А тук имаме и процесор, дето също си минава 100 вата без проблем. Но и да не ги минава, аз не бих рискувал със слабо захранване. Имайки предвид и горните доводи за температури, шум и амортизация. Дайте ми захранване, което след 300 вата консумация да не става шумно. От тия масовите, дето все се опитвате да пробутвате.  Интересното е, че съвети се дават, ама никой не би си взел точно това, за разлика от мен, който дава съвет за това, което си е взел. Ако аз съм се набутал, набутвам и дригия. Само че досега не съм забелязал такова нещо - нито с много евтината ADATA,  нито със сравнително евтиното дъно Asus Z170 Pro gaming,  още по-малко пък с процесора, който е звяр в single core performance,  което го и отличава от предните поколения на Intel. И точно затова е добра покупка за игри, не за друго.  А паметта вече си я пуснах на 2700 MHz  при CL16 и мисля така да карам засега. 

Редактирано от FORD МанЯк (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двойния запас има смисъл ако се планират добавяния на графични карти, як клок и прочие. Иначе ползваш захранването под възможностите му да покаже пълната си ефективност. Тишината наистина е аргумент , но във високите класове така или иначе почти всички не се чуват. Моето е на 100 години и няма момент в който да съм го чул.

Дано после имам време да ви измеря колко харчи моя компютър с карта сравнима с 390Х.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коментар на горната конфигурация

1. Слаб процесор

2 Видео карта с турбина

3. липса на SSD

4.ненужно охлаждане за видео картата ( пада и гаранцията ако я  разглоби)

5. Едниканална памет  за дъно  създадено за двуканален режим

6. Минава и бюджета с 150 лева  като се вземе подходяща кутия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коментар на горната конфигурация

1. Слаб процесор

2 Видео карта с турбина

3. липса на SSD

4.ненужно охлаждане за видео картата ( пада и гаранцията ако я  разглоби)

5. Едниканална памет  за дъно  създадено за двуканален режим

6. Минава и бюджета с 150 лева  като се вземе подходяща кутия.

Хм,тоя процесор няма да спъне картата.Като е с турбина,само заради шума ли го споменаваш? Все пак,турбина или не,това е 980ti...Да,да SSD-то е наистина е много голяма липса.Ако махне охлаждането за картата,ще стигне за ССД.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двойния запас има смисъл ако се планират добавяния на графични карти, як клок и прочие. Иначе ползваш захранването под възможностите му да покаже пълната си ефективност. Тишината наистина е аргумент , но във високите класове така или иначе почти всички не се чуват. Моето е на 100 години и няма момент в който да съм го чул.

Дано после имам време да ви измеря колко харчи моя компютър с карта сравнима с 390Х.

Никакъв аргумент не е тишината-то кога е под товар захранването и развърта перката,другите перки в кутията кво ще правят,ще спрат да го гледат ли?!Дори и 400 вата да стига такава конфигурация,колко време се поддържа такъв товар и едно Тт СмартСЕ530Голд,което по спец. е 45А 540W+12,на колко процента от капацитета си ще работи,та да се скапе от претоварване или ще е точно в най-добрата си ефективност,а и е 140 лв.Жалко за Лондон,че и то беше 136 лв 550 ватовото,а който ми е чел постовете при конкуренцията,ще разбере близнак на кое захранване е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

Мернах го ,обаче явно уреда който си купих днес не е в час(или аз не съм и пропускам нещо :D ). На Prime и Furmark показва 360 вата а само на Furmark 440. Явно ще го връщам и ще търся някакъв друг.

А иначе за който не знае със i7 920 @ 3884Mhz/1,35V и R9 290X@ 1175/1350 PowerTarget +50 и +100Mv съм. 6700К и 390Х ще докарат консумация като мен ама точно никога ако не ги удавиш както аз съм направил и дори и тогава ще е сложно с тоя модерен процесор.А, и консумацията при мен е с помпа,6 вентилатора,контролер и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.