Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Най-лесният начин да се скрие дял от Windows Explorer е в графична среда с помощта на

windowsdrivehider_banner.jpg

Изтегляне

Изтегляте архива, разархивирате и тук вариантите са два: инсталирате програмата или ползвате преносимата версия от папка Portable Version – файл WindowsDriveHider.exe

windowsdrivehider_mainscreen.jpg

На горната снимка се вижда ситуация, при която са скрити два дяла – F: и M:.
Ако искате да скриете дял, щракнете на реда му и щракнете бутона Hide Drive. За да влезе в сила скриването веднага, от диспечера на задачи спрете всички процеси explorer.exe и от менюто File избирате New Task(Run…). Написвате explorer и натискате Enter (или щраквате на OK)

Примерно така изглежда преди скриване:

windowsdrivehider_mycomputer_1.jpg

И така след скриване на дялове F: и H: :

windowsdrivehider_mycomputer_2.jpg

Ако искате да спрете скриването на някой дял, примерно на снимка дял F:, щракнете на него с ляв бутон и щракнете на бутона Unhide Drive. За да влезе в сила разкриването веднага, от диспечера на задачи спрете всички процеси explorer.exe и от менюто File избирате New Task(Run…). Написвате explorer и натискате Enter (или щраквате на OK)

Втори вариант:
Този вари ант е малко по-сложен. Отворете като администратор regedit.exe (Start->Run->напишете regedit Намерете следния ключ
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
Ако ключът Explorer не съществува, можете да го създадете, като щракнете с десен бутон по Policies, изберете New Key и го именувате Explorer.

image138.png
Записът NoDrives най-вероятно няма да го има(ако е съществувал ключът Explorer, така че ще трябва да се създаде нов като щракнете на празно място в дясното поле на regedit и изберете DWORD (за 64-битовия Windows 32-bit DWORD) и го именувате NoDrives.
В таблицата по-долу е показано как се скриват диск A: и диск F: Ако искате да скриете някой дял, използвайте таблицата, като копирате втория ред и го поставите в notepad. Променете стойността на необходимата позиция за съответния дял. Като свършите, премахнете интервалите между цифрите с помощта на инструмента за заместване на notepad – натиснете Ctrl+H, щракнете в горния ред за писане и натиснете клавиш Интервал(Space, шпация). Сега щракнете бутона Replace All.

Z Y X W V U T S R Q P O N M L K J I H G F E D C B A 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
Щракнете двукратно върху така полученото 26-битово число да се маркира цялкото. Сега натиснете Ctrl+C
Натиснете бутона Start, в полето Search напишете calc и като се появи иконката на калкулатора, щракнете на нея. Като се отвори калкулаторът, щракнете в лентата с менюта на View и изберете Programmer. В ляво на калкулатора маркирайте бутонче Bin и натиснете Ctrl+V, маркирайте бутонче Dec и натиснете Ctrl+C
Връщате се в прозореца на regedit (виж по-горе), щраквате двукратно с ляв бутон по стойността NoDrives

image139.png
Ако не е избран радио бутонът Decimal, щраквате на него да се маркира. Натискате Alt+V – стойността в полето Value data: ще се маркира. Натиснете Ctrl+V и Enter.
Премахване на скриването:
За да спрете действието на тази настройка, просто изтрийте реда NoDrives.
Ако искате да скриете няколко дяла, трябва да използвате табличката по-горе и да зададете стойност 1 на необходимите позиции.

Можете да достъпвате съдържаниети на скрития дял, като напишете буквата му в адресната лента на Windows Explorer  или в прозореца Run и натиснете Enter
Има и други начини (например с diskpart или в diskmgmt), но при тях се използва изтриване буквата на дела(диска)

Успех в скриването на дялове

ВАЖНО!!!
НЕ ОПИТВАЙТЕ ДА КРИЕТЕ СИСТЕМНИЯ ДЯЛ (дял С)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма линк към архив и "горна снимка"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ще го коригирам, но шаблонът не е при мен в момента. Нещо съм недогледал като местил писанията... :mark:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре недей, остави го така ;) . Че после форумът ще се напълни с теми "Скрих си дяла и сега не мога да го намеря, ПОМОЩ!!!" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, наполовина работа не мога да оставя!

Поправих се! Съжалявам отново!

RudeBoy, с инструмента WindowsDriveHider няма как да стане грешка - с него се скрива, с него се разкрива. :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой играл ли си е с TrueCrypt да криптира цял дял и след това да го скрие(ако е възможно де)? Може да се окаже, по -добра алтернатива, при положение, че данните са криптирани, а и се използва парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от excuse-me-what-the-f
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.