Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Под каква операционна система работите?

Препоръчан отговор

С VS Live съм-това е българският Slackware.Плюс XP SP2 за игрите.

Това за Санчо ме изкефи,въпреки че няма нищо общо с истината.

И тоя дето го е писал не може да му се отрече дар слово.Но не върви

един Линукс почитател да има такова пренебрежително отношение

към хората,дето искат да опитат нещо ново.Който не става сам се отказва

и се връща към уиндоса.А който захапе Линукса,даже и да е само заради модата,

после връщане няма.

И няма нищо лошо човек да ползва няколко операционни системи .Все пак

Уиндоса става само за игри. biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 169
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Моят адрес е 127.0.0.1 - хаквайте на воля :)

Порт: 139 ;)biggrin.gif

Аз съм със Убунту 5.10 от 2 месеца :):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажете който е с убунту -върши ли работа за всичко-мога ли лесно да подкарам wireless интернет примерно на него?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft Windows 2003 Enterprice SP1 Autopatcher jun.

В момента Slax, щото ми изгоря харда, и чакам да доде новия.

Относно Санчо, обикновенно става така. Аз мисля че също съм бил такъв.

Сега съм на мнение че Линукс е по-доброто решение, лошото при мен е че нямам никакво време да чета. Тъпи въпроси мразя да задавам в чатове и форуми(не че не съм го правил). Лично за мен в момента по/добро от горепосочената ОС не виждам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахах,това за Санчо е велико,за съжаление има много такива Линукс потребители,особено сред подрастващите поколения .Но нека все пак това не е портрета на истинския Линуксчия,все пак и за Уиндос потребителите важи същото.Не знаят грам да работят с Уиндоса,постоянно си скапват комповете ,пълнят ги с боклуци,обаче и те като чуят Линукс и почват да го наричат боклук.

Истината е по-средата,но като цяло мисля че Линукс не е за всеки.Потребителите на Линукс според мен са по-любознателни,искат да научат как работи това,онова.Докато стандартния Уиндос потребител единствено го интересува как да може да ползва само това или онова приложение.А когато се скапе Уиндоса,изпадат в паника и хвърлят сума ти пари по-фирми за преинстал( който може и да не е нужен).

Аз в момента съм активно с Уиндос ХП,но разучавам Линукс,искам да мога след време да мога спокойно да се оправя с него,и да си го сложа като втора ОС.

Защо ще попитат някои-защото ми харесва идеята на свободния софтуер,защото искам да науча повече,защото не мисля че трябва да давам сума ти пари и да нагушвам някой който вече се е оял достатъчно.Защото искам да навляза по дълбоко в света на компютрите,интернет,да науча кое как и защо точно така работи,кое го определя,да мога аз да казвам -искам това да е така,а не някой друг.

Не оплювам Уиндос,но не понасям и да оплюват Линукс. Всеки има право на мнение,но когато фактите говорят ние трябва да мълчим :clap:

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

В момента съм dual boot XP SP2 и Ubuntu 6.06. XP-то го ползвам предимно заради NFS и San Andreas. Инсталирах си Линукс един вид по принуда. XP така и не сработи като хората на лаптопчето ми и виждах сини екрани по 3-4 пъти на ден. Имам доста капризна ATI видеокарта и каквито и драйвери да пробвах нямаше резултат. Първо ми препоръчаха Slackware защото е "хакерския Линукс". След 2 месеца сизифовски мъки реших да пробвам някоя по user-friendly дистрибуция и така попаднах на Убунту. Меко казано елементарен (поне в сравнение със Slack). Може да прозвучи "санчовско", но ползвам Линукс:

1) защото повече нямам проблеми с хардуера

2) защото най-грубо казано, компа ми работи по бързо и стабилно

2) защото ми е страшно забавно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм с Уин. Ме, но мисля и аз за линукс.

А ти можеш ли да ми пратиш един скрийншут на линукс ???

Много ще съм благодарен.

Молбата ти е идентична по смисъл с "Искам да си купя кола. Прати ми снимка на кола."

Ако наистина си сериозен, разгледай форума на linux-bg.org, има много информация. Предупреждавам че ти предстоят цели дни на четене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linux естествено... Windows-а не бива особено, макар да си играя игрите под него сериозно се замислям дали да не си ги играя под Линукс и най-вероятно така ще направя само да имам малко свободно време ;). А дистрибуцията е Debian - страхотна е :P. А от OS-те няма по-добри от unix подобните ;).

Предупреждавам че ти предстоят цели дни на четене.

Зависи от дистрото ;).

Редактирано от MarineForce (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работя с тези ОС и офис пакети:

MS Windows Vista Beta 2 и MS Office 2007 Beta 2

MS Windows XP SP2 и MS Office 2007 Beta 2

MS Windows 2003 Server R2 EE

SuSe 10.1 и OpenOffice.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам Unix подобните :) но работа ми е свързана в Win-a ;)

Home PC : Дебиан + Win2003 с SP1

Work PC : WinXP с SP2 + Win2000 Pro

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Suse 10.1 и Win98 (Понякога махам 98-цата за да пробвам и някоя друга линукс дистрибуция, но след време пак слагам Windows, защото на него играя) :nono:

Редактирано от RAYNOR (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване