Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търся си карта памет, SD, 16 GB. Харесах си 2 карти, като едната (поне на хартия :) е с по-висока скорост, но нямам идея дали и на практика е така. Това са картите - Kingston SDHC 16GB, Class 10. Има ли някъде в нета ревюта на тези карти, че не намирам нищо, и коя е по-добра според вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Търся си карта памет, SD, 16 GB. Харесах си 2 карти, като едната (поне на хартия :) е с по-висока скорост, но нямам идея дали и на практика е така. Това са картите - Kingston SDHC 16GB, Class 10. Има ли някъде в нета ревюта на тези карти, че не намирам нищо, и коя е по-добра според вас?

А за каква цел ви е нужна картата? Защото 40 МБ/с (това е четене, писането ще е към 25-30 МБ/с) си е доста скорост :)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за каква цел ви е нужна картата? Защото 40 МБ/с (това е писане, четенето ще е към 25-30 МБ/с) си е доста скорост :)

За фотоапарат ще я ползвам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За фотоапарат ще я ползвам :)

Какъв конкретно, или поне кажете колко са големи файловете му?

П.П. И по-горе бях обърнал скоростите (четене и писане) :)

Не е препоръчително да се ползват във фотоапарати микро карти, по-крехки са, по-бавни са и има още едно място, където може да има проблем

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв конкретно, или поне кажете колко са големи файловете му?

Nikon d3000, RAW е ~9 МБ.

Не е препоръчително да се ползват във фотоапарати микро карти, по-крехки са, по-бавни са и има още едно място, където може да има проблем

И аз така съм чувал, и точно затова търся sd.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikon d3000, RAW е ~9 МБ.

И аз така съм чувал, и точно затова търся sd.

Примерно тази:

http://mallbg.com/SD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82-Samsung-16GB-SD-Card-EVO-Class10-UHS-1-Grade1-Up-to-48MB-S-MB-SP16D-EU_47742.html

Ако ще правиш много серийни снимки и е важно да можеш да поддържаш поне 3 кадъра и нещо в секунда бих предложил тази: http://mallbg.com/SD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82-Samsung-SD-card-Pro-series-16GB-Class10-UHS-1-Grade1-Speed-Read-90MB-sSpeed-Write-50MB-MB-SG16D-EU_47747.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето от мен едно предложение: http://www.emag.bg/karta-pamet-sandisk-ultra-sdhc-i-32gb-class-10-sdsdun-32gb/pd/DKCY5MBBM/?tree_ref=296Купил съм две и съм много доволен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето от мен едно предложение: http://www.emag.bg/karta-pamet-sandisk-ultra-sdhc-i-32gb-class-10-sdsdun-32gb/pd/DKCY5MBBM/?tree_ref=296Купил съм две и съм много доволен.

И аз имам такива, много са стабилни, само че автора пита за 16ГБ :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията :) Не правя серийни снимки, просто ми трябва повече място, а и някои снимки не се показват във фотоапарата и мисля, че има проблем в старата. Засега съм за първата, супер изглежда за тези пари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам такива, много са стабилни, само че автора пита за 16ГБ :)

Еми...извинявам се.  Аз предложих, щото разликата в цената е 10 лева , а в обема - 2 пъти по-голяма. Съжелявам!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията :) Не правя серийни снимки, просто ми трябва повече място, а и някои снимки не се показват във фотоапарата и мисля, че има проблем в старата. Засега съм за първата, супер изглежда за тези пари.

Виж предложенията за 32ГБ тогава, по-горе ти дадоха и такава карта. И не пази снимките на картата. Снимаш (един ден примерно), прехвърляш на компютъра, форматираш картата и отново :)

Еми...извинявам се.  Аз предложих, щото разликата в цената е 10 лева , а в обема - 2 пъти по-голяма. Съжелявам!

Няма никакъв проблем :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи модела на апарата, да ти кажем  коя карта ще тръгне на него... ако моделът е от преди 2 години шанса UHS-I да тръгне е почти нищожен - там адресацията на паметта е друга...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи модела на апарата, да ти кажем  коя карта ще тръгне на него... ако моделът е от преди 2 години шанса UHS-I да тръгне е почти нищожен - там адресацията на паметта е друга...

На камера, модел от преди 3 и кусур години точно UHS-1 си работи като пушка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.