Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам 3 рутера-TP-link dir-615,mikrotik router board и ir-lan wr04.Та въпроса ми е кой има най-голям обхват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обхвата не зависи само от модела, а и от други обстоятелства. Въпроса е много неуместно зададен...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора сам може да прецени кой от трите модела е с най-добър обхват, защото са при него. На теория е едно,( написаното в паспорта на рутера) докато както е написал колегата над мен , на практика се разминава. Важно е да намериш най-рационалното монтиране на рутера в апартамента (къщата) за да имаш максимално добро покритие във цялата сграда. Метеорологичните условия също оказват съществено влияние и това най-добре се забелязва в систем трея, по индикатора на приеманият сигнал. Канала, на който излъчва и приема рутера, за да намери най- доброто приемане и предаване също е много важен.Тук във този форум има подробни теми по тези въпроси. Поне аз съм ги чел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо и препятствията, електронния шум и броя устройства също да не е важен? То как може да се очаква да се каже кой ще има по-голямо покритие, като не е споменато къде ще се използва, за колко устройства, какви скорости се очакват, както и какви са препятствията, устройствата и другите Wi-Fi мрежи на територията. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на микротика е странен. Платка - всеки модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, обхвата зависи и от други неща. От опит съм научил че не е ясно по каква причина, но телевизора преебава сигнала. (като е до телевизора няма обхват в кухнята, ама като го преместа по към балкона има)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината отдавна е ясна. Нарича се просто... Електронен шум... :D

Редактирано от The Brain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината отдавна е ясна. Нарича се просто... Електронен шум... :D

Добре, но аз не го знаех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с това заглавие рискуваш да ти заключат темата...

нямаш рутер tp-link, имаш d-link, иначе за обхвата предполагам най добре ще е mikrotik-a (на който не си написал модела, може въобще да няма wifi) с външна антена... лично за мен и d-link и air lan са пръчки...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.