Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дънната платка е ASRock K7VT4A PRO, Ram 512MB, видеокарта NVIDIA RIVA TNT2/TNT PRO. Не могат да се инсталират последните версии на програмите Adobe Flash Player, Adobe Reader, Daemon Tools Lite BitComet 1.37. На повечето успях да намеря по-стари версии и работят, но "Flash Player 17_ha" не може да се инсталира, но свалих същата версия, само че от лаптопа "Flash Player 17x32ax" и тя се инсталира успешно и работеше до преди да го преинсталирам, а сега вече неще да се инсталира. Затова ми трябва някоя стара версия или друг плеър. Възможно ли е видеокартата да е слаба, а и понякога изведнъж блокира и нищо не може да функционира на  компютъра и трябва да го рестартирам от копчето, което е много вредно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лек флаш плеър няма. освен това при инсталация той проверява дали в нета има нова версия... аз ползвам 11.2, според мен е най лекия и работещ... http://professor.data.bg/p/files/software/For%20browsers ...win... за опера и FF, ...winax... за интернет explorer... за флаш плеър няма никаво значение каква е видеокартата, той товари само процесора, при виста, 7 и нагоре флаш плеър 12 (и по горни версии) ползва видеокарти които поддържат dxva2 за някакво мижаво и съмнително ускорение...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старите версии би трябвало да са по-леки, все пак са по-малки и ще товарят по-малко, иначе на версия 17 насичаше и прекъсваше, но няма ли други плеъри освен Adobe, като Silverlite, дали ще стане с него или такъв който да работи на два браузъра Mozilla и IExplorer, защото някои клипове не тръгват на Мозила, въпреки че съм инсталирал последната версия специално за този браузър, докато на IE върви всичко?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма silverlight е майкрософстки боклук, който работи само с клипове от техния сайт, просто не можаха да го наложат защото флаш се ползва прекален отдавна и сега бива изместен от html5, който още не е доизпипан за рендване на клипове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старите версии не работят с много сайтове. Проблемът е в старата машина. Препоръчвам браузер KMELEON, маскиран като Opera, за да пуска навсякъде видеото във флаш, не в html5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операта не става. На нея също не вървят някои клипове както на Мозила. Но след 7-кратното преинсталиране на компютъра, понеже имаше вирус, после се появи друг от някои окастрени активатори, после Sata драйверите не бяха инсталирани както трябва и след като ги премахнах компютъра повече не можа да тръгне нито в Safe Mode, никак, а как е работил преди това без драйверите не знам. Накрая след свалянето на ъпдейтите от сайта на Майкрософт, автоматично се свали и най-новата версия на Адоб Флаш плеъра и се инсталира без проблеми, очевидно в официалния сайт нещо не е както трябва, от един компютър се сваля едно, от друг друго и от единия компютър трябва да го прехвърля на другия за да проработи. Но все пак Майкрософтския интернет си остава най-добър и най-бързият, Мозилата се тутка по 1 минута за да стартира, Гугъл Хрома е още по-бавен и туткав и на всички компютри, които съм ползвал, но поне той има вграден плеър. За щастие старите версии на флаш плеъра се съхраняват в официалния им сайт, явно има нужда.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с флаш плейъра е голяма конспирация според мен. Преди много години на стария си компютър Селерон на 2ГХз с 512 мб рам, си гледах без проблеми клипове във Vbox, няколко години по-късно и няколко версии на флаш обменени, същото клипче в същия сайт със същия компютър ми сече. Пускам таск менаджера, гледам плъгин контейнера на флаша ми изял рам паметта и нагло ми се облизва за още. А да не говорим колко критични уязвимости има постоянно. Те от мозила за това го изключват по подразбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих 16 версия на Флаш плеъра, но пак насича, явно ЮТубата е тежка и по-леката версия не може да я захрани както трябва. Но оказа се че и последната версия може да се инсталира стига да не е свалена от официалния сайт на Адоб. Значи нещо се е сбъгясал и каквото и да се свали от него няма да работи, затова сваляйте плеърите и ридърите от другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.