Премини към съдържанието
Петър Стефанов

Каква е разликата между I Phone 6 и Sony Xperia M4 Aqua ?

Препоръчан отговор

Може ли да попитам защо I phone 6 струва 1200 лева след като е по-слаб от Sony Xperia M4 Aqua, който струва 500 лева.

Инфо и за двата телефона-I phone-http://www.gsmarena.com/apple_iphone_6-6378.php           Sony-http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m4_aqua-7068.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можем да започнем с дисплея. Дисплея на Iphone-а изкарва в пъти по-хубави цветове в сравнение със Sony-то. Дизайна: Хубав, premium дизайн. Това е Iphone-а. Като го хванеш усещаш качество. M4 е от стъкло и пластмаса.

Iphone е. Apple се целят в високото качество на висока цена. Освен това, ти не плащаш само за смартфона, а и за софтуера му. Iphone-а можеш да го ползваш 3-4 даже и 4-5 години като ще е с актуален софтуер. Apple не бълват хиляди от устройства както някой компаний. Например Samsung. Пуска милиони модели и ги заебава с по 1 ъпдейт.

Според мен темата ти е подобна на тази на Росен: Защо Windows не става ?

Аз БИХ взел Iphone 6 или 6+ ако имах възможноста и нямах по-важни неща. Харесват ми, не само защото са "Iphone". Също бих си взел и MacBook. (тънък, стилен, мощен, какво повече да искаш)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е от тука до луната. По принцип ако не смяташ да си купуваш "флагшип-а" на някоя компания, то няма смисъл да инвестираш в нов телефон. Относно Sony-то - тия модели много често лагят, забиват, а и не се блазни от факта, че е водоустойчив, защото много лесно се прецаква тази функция. Ако ще купуваш Sony, то по-добре направо гледай Z-серията - даже и да е Z1, то той е по-добър от Aqua. Колкото до iPhone - твърде скъп е за тия пари. Вярно е, че софтуера си струва, но пък за тия пари можеш да си купиш два други хубави смартфона.

Бих ти препоръчал да разгледаш HTC или Nexus телефоните.

Редактирано от npavlinov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичам Sony. Имах Z3 която изпотроших после пак оправих. Ама накрая си взех Z1. Вижда ми се по-добре от аквата. Тая аква е пълен боклук колкото и да я хвалят. А за дисплея и цветовете да не коментирам. Тая Z1-ца на колко години стана вече и ми е на 5.0.2 андроид. А за продуктите на Apple няма да коментирам. Наскоро мислех да си взимам някое лаптопче ама се отказах. За телефоните изглеждат добре но има места на които казват че батерията пада бързо а дългия живот на батерията според мен е най-важното нещо в един телефон в днешно време. Като имах Sony Xperia Go нещо като днешната Aqua. То тва на нищо не приличаше махам го от зарядното от нас до даскалото не съм го докосвал и ми е на 90%. Като цяло не съжалявам че си взех телефон много по-стар от Aqua-та. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен телефона Sony Xperia m4 Aqua не ми трябва заради водоустойчивостта му, а за това да е бърз и на цена до 500 лева.. Щом той не става, какво мислите за Lenovo A7000? Предпочитах сонито повече, защото има по-бърз процесор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo a6000 също е хубав. Но ако можеш, намери note 3 на тази цена втора употреба. Или пък S4 нов. (не забива, притежавам такъв)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung Galaxy Note 3? Ами не има стара операционна система, а galaxy s4 не е ли 800-900?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичам Sony. Имах Z3 която изпотроших после пак оправих. Ама накрая си взех Z1. Вижда ми се по-добре от аквата. Тая аква е пълен боклук колкото и да я хвалят. А за дисплея и цветовете да не коментирам. Тая Z1-ца на колко години стана вече и ми е на 5.0.2 андроид. А за продуктите на Apple няма да коментирам. Наскоро мислех да си взимам някое лаптопче ама се отказах. За телефоните изглеждат добре но има места на които казват че батерията пада бързо а дългия живот на батерията според мен е най-важното нещо в един телефон в днешно време. Като имах Sony Xperia Go нещо като днешната Aqua. То тва на нищо не приличаше махам го от зарядното от нас до даскалото не съм го докосвал и ми е на 90%. Като цяло не съжалявам че си взех телефон много по-стар от Aqua-та. 

+1

На мен телефона Sony Xperia m4 Aqua не ми трябва заради водоустойчивостта му, а за това да е бърз и на цена до 500 лева.. Щом той не става, какво мислите за Lenovo A7000? Предпочитах сонито повече, защото има по-бърз процесор...

Ако си търсиш евтино, то тогава Z1 върви около 450-550 и е къде по-добър от тия Lenovo глупости.

Lenovo a6000 също е хубав. Но ако можеш, намери note 3 на тази цена втора употреба. Или пък S4 нов. (не забива, притежавам такъв)

Ползвам съм Lenovo, не искам да поглеждам такава помия до края на живота са. Note 3 е хубав тел, но S4 е много бъгав. Много често има проблеми този телефон. СИМ картата излиза, лаги и като цяло Samsung са натоварили твърде много Android-a с техните тъпи апликации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1

Ако си търсиш евтино, то тогава Z1 върви около 450-550 и е къде по-добър от тия Lenovo глупости.

Ползвам съм Lenovo, не искам да поглеждам такава помия до края на живота са. Note 3 е хубав тел, но S4 е много бъгав. Много често има проблеми този телефон. СИМ картата излиза, лаги и като цяло Samsung са натоварили твърде много Android-a с техните тъпи апликации.

Винаги съм харесвал Z1 и до колкото видях може да се upgrade-не до 5.1 което е страхотно така че този телефон става!

В момента си имам Sony Xperia E :P Телефона си беше супер когато си го взех. Нямах никакъв лаг и никакви проблеми, но сега постоянно забива...

Z1 или Z1 compact е по-добър ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1

Че ти ползвал ли си Samsung Galxay S4 или само говориш каквото си чел ? Предполагам НЕ, защото аз в момента го ползвам и нямам никакви бъгове или забивания. Ако нещо не му харесва Touch Wiz-а, нищо не му пречи да си сложи един custom rom, но губи гаранцията. Естествено ако го наблъскаш с безмислени приложения от сорта на Clean Master ще забива както всеки Android смартфон.

Samsung Galaxy Note 3? Ами не има стара операционна система, а galaxy s4 не е ли 800-900?

800-900 лева беше когато излезна. Ето го, точно 525 лева. (малко надвишавам, ама не мисля че 25 ще са такъв проблем)

П.П. S4 продължава да си е актуален.

П.П.П Ето ти и още един вариант Цък Ама мисля че за още 15 кинта да си вземеш нов.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! А нещо което мобилните оператори предлагат? Нещо до 500-550 лева макс...Защото договора ми свършва скоро...

Редактирано от Petio Stefanov Surbinski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм харесвал Z1 и до колкото видях може да се upgrade-не до 5.1 което е страхотно така че този телефон става!

В момента си имам Sony Xperia E :P Телефона си беше супер когато си го взех. Нямах никакъв лаг и никакви проблеми, но сега постоянно забива...

Z1 или Z1 compact е по-добър ?

Взех си го миналия ден и вчера го ъпдейтнах на 5.0.2. Ето и малко снимки от телефона. Снимка 1 Снимка 2 Снимка 3. Иначе взимай Z1 не компакта..

Редактирано от iittssnnoottrreeaall (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Iphone е по-добър, но разликата в цената е  огромна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Iphone е по-добър, но разликата в цената е  огромна.

you-dont-say-FB.jpg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де Meizu е китайски... Sony Xperia M4 има по-добър процесор от него... Не е ли по-добър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре де Meizu е китайски... Sony Xperia M4 има по-добър процесор от него... Не е ли по-добър ?

А Сонито посочено от вас какъв е? От провинция Шао Лин! Тя да не се намира в Нова Каледония? Само процесора ли е определящ в мобилните телефони?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Meizu-то е с по-добра карта, дисплей, процесор,  по-добра камера, по-силна батерия. За това е по-добър :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony е японско и е много по-добро от китайските боклуци както всички ги наричат. :D Meizu също так е с остарял OS, 1,7 ghz процесор а Sony-to ес 2,5 ghz процесор... Иначе да мейзу има по-добър екран и по-голям ROM, а камерата и на двата е 13 mp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гигахерците ли са всичко ? Имам чуството че ти си си наумил да си вземеш M4, а тази тема е пълен спам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony е японско и е много по-добро от китайските боклуци както всички ги наричат. :D Meizu също так е с остарял OS, 1,7 ghz процесор а Sony-to ес 2,5 ghz процесор... Иначе да мейзу има по-добър екран и по-голям ROM, а камерата и на двата е 13 mp.

2.5 на кукву лято, един 1.5 - слаб и един 1.0 - още по-слаб, меизу-to андроид 5.0, по-силна батерия, и по-добър екран, а и не е "китайски боклук" 

Не си мисли че тия 2 слаби пакети с ядра мога да работят едновременно, докато при meizu-то могат! И е с много по-силна карта! Има по-добър екран, а и камерата м е по-добра нищо че и на двата е 13mp. Всички харесват известните марки, имам един приятл с 2 години с едно Lenovo, няма проблеми! А и sony-то е минало покрай японско! 

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички телефони от серията Z на Сони ще получат 5.1.Следващата версия на андроид (Android M) ще получат всички Z-тки с изключение на първият Z на Сони(още не е обявано официално).Относно iPhone,хубав е но за мен лично е нефункционален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти ползвал ли си Samsung Galxay S4 или само говориш каквото си чел ? Предполагам НЕ, защото аз в момента го ползвам и нямам никакви бъгове или забивания. Ако нещо не му харесва Touch Wiz-а, нищо не му пречи да си сложи един custom rom, но губи гаранцията. Естествено ако го наблъскаш с безмислени приложения от сорта на Clean Master ще забива както всеки Android смартфон.

Много знаеш ти какво съм виждал и не съм... Знам,защото съм ползвал и ми се е случвало. Това, че ти харесва марката, не означава, че при всички е така. Колкото до лага, можеш да си сложиш custom ROM, но ти сам си отговори защо това не е толкова добра идея. Самсунга е бъгава марка като цяло и техниката им го е доказала множество пъти. Редактирано от npavlinov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си ползвал нискобюджетните им модели ще е така. Аз споделям, при мен НЯМА никакъв лаг, понеже не съм като повечето кифли да инсталирам 1000 приложения за селфи, 1000 приложения за почистване и още 1000 социални мрежи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.5 на кукву лято, един 1.5 - слаб и един 1.0 - още по-слаб, меизу-to андроид 5.0, по-силна батерия, и по-добър екран, а и не е "китайски боклук" 

Не си мисли че тия 2 слаби пакети с ядра мога да работят едновременно, докато при meizu-то могат! И е с много по-силна карта! Има по-добър екран, а и камерата м е по-добра нищо че и на двата е 13mp. Всички харесват известните марки, имам един приятл с 2 години с едно Lenovo, няма проблеми! А и sony-то е минало покрай японско! 

Виктор, как са Lenovo A7000 и Lenovo A6000 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.