Премини към съдържанието
nedqlkow

Auto Brightness на Galaxy A5

Препоръчан отговор

Здравейте,

преди няколко дни се сдобих със Samsung Galaxy A5 и след като се справих с всички останали настройки , остана само една , която нещо ме гложди . Auto Brightness опцията , която е въведена от тях , нещо не ме грабва , нещо което отдавам на това , че не знам как да я калибрирам . Получава се така , че в тъмно помещение , вместо дисплеят да става по-светъл , става дори по-тъмен от обикновено . Когато спра опцията и направя настройката ръчно , нямам никакъв проблем .

Има ли някакъв начин да се настрои въпросната функция ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на Auto Brightness е точно това. Когато си на светло се вдига яркостта за да може да се вижда дисплея, а когато си на тъмно се намалява за да не ти "избожда" очите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е то по твоята логика, на светло трябва да затъмнява дисплея и като излезеш навън на дневна/слънчева светлина ще видиш .. нищо :)

Съвсем нормално си работи auto режима

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на Auto Brightness е точно това. Когато си на светло се вдига яркостта за да може да се вижда дисплея, а когато си на тъмно се намалява за да не ти "избожда" очите.

Става прекалено ''глух'' цвета обаче , ако така мога да се изразя . Предполагам , че е направено и с цел пестене на батерия . Ако направя ръчно настройката и не се възползвам от автоматичната регулация , вариант ли е ? Тоест , не е някаква пречка за самия телефон , ако да речем направя светлината на около 75% ? Поне на предишния ми телефон беше така .

И също да попитам друго , има някаква настройка , която подозирам , че не е същата като тази , която е в малкото меню . Мисля , че беше нещо от сорта на ''Автоматична регулация на тона на диспея в зависимост от картинката на него'' с цел запазване на енергия . Тя каква роля играе ?

е то по твоята логика, на светло трябва да затъмнява дисплея и като излезеш навън на дневна/слънчева светлина ще видиш .. нищо :)

Съвсем нормално си работи auto режима

Разбрах . И все пак , ако имаш някаква информация относно гореспоменатите въпроси , ще ми е полезна :)

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми да си на ръчни настройки за яркост. Просто ще се отрази на енергопотреблението в някаква степен нищо страшно или нетипично да се направи. Въпрос на лични предпочитания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз до колкото разбирам не искаш да ти се намалява осветеността на дисплея дори и вечер, настройваш си яркостта както ти е приятно и караш така, не виждам какъв проблем ще е това за дисплея. Иначе от към батерия ... ще се хаби повече от колкото на auto, защото на автоматичния режим яркостта се намалява когато е по тъмно.

Регулирането на тона би трябвало да ти контролира наситеността на цвета или може би да променя самия тон на картината от по студени цветове към по топли или обратното (зависи от изображението)  ... включи го и тествай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз до колкото разбирам не искаш да ти се намалява осветеността на дисплея дори и вечер, настройваш си яркостта както ти е приятно и караш така, не виждам какъв проблем ще е това за дисплея. Иначе от към батерия ... ще се хаби повече от колкото на auto, защото на автоматичния режим яркостта се намалява когато е по тъмно.

Регулирането на тона би трябвало да ти контролира наситеността на цвета или може би да променя самия тон на картината от по студени цветове към по топли или обратното (зависи от изображението)  ... включи го и тествай :)

Струва ми се , че като е включено , цветовете са леееко по приглушени , в сравнение с off режим . Може би е по-добре да карам без него , след като искам възможно най-добри цветове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей , аз ще си купувам телефон до 2 дена и бих те помолил да споделиш първите впечатления от А5цата аз също съм се насочил кам нея , но гледам още 2 опции и сим разтроен м-у Samsung Galaxy A5 , LENOVO VIBE X2 и SONY XPERIA M4 AQUА , като сонито най-малко ми допада като параметри от трите . Клоня най-много към А5цата заради дизайна и дайте съвет и да ми кажете този телефон поддържа ли най-новият андроид lollipop 5.0 и ако не дали ще има възможност в бъдеще да се инсталира тази версия

Редактирано от uL7r4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ErethoroN
      Здравейте,
      Имам следния проблем:
      След последното "флашване" на биоса процесора не може да намалява автоматично честотата си, когато е клокнат.
      Поради ненамаляването на клоковете се произвежда повече топлина и се хаби повече илишен ток.
      Температурите скочиха с 5-10 градуса.
      На какво се дължи това?
      От коя настройка зависи автоматичното намаляне на клока когато не се използва пълната мощност?
      Може ли/как да се оправи?
      Струва ли си да го пусна на заводски настройки?
      Дъното ми е MSI Z97S SLI Crait Edition, процесора както вече споменах - Intel core i5 4690K,
      BIOS версия - V10.7
      Предварително благодаря за помощта!

• от Saw Future
      Здравейте,
      Имам рутер TL-WR710N Mini Pocket Router, който съм свързал към кабелен модем Motorola SURFboard SB5101, а компютърът ми, както се досещате, е свързан с интернет посредством рутера.
      Имам и таблет..., за него след малко.
      Инсталирах FileZilla 3.17.0  и FileZilla Server 0.9.57 Beta, за да свържа компютръра и таблета и евентуално (разбирайте почти сигурно) и друг компютър, за обмен на файлове.
      Използвам рутера за да свържа таблета с интерет. На таблета използвам ES File Manager която програма си има интегриран FTP сървър.
      И така всичко е инсталирано и "конфигурирано", а се получава следното: мога да разглеждам от компютъра файловете на таблета, но обратното е невъзможно. Всъщност и без FileZilla беше възможно да преглеждам файловете от таблета на компютъра, но не можех да разглеждам файловете намиаращи се на компютъра. Предвид различните OS става въпрос за аудио/видео, снимки и документи.
      При опит да конфигурирам сървъра получавах следното съобщение: Warning: FTP over TLS is not enabled, users cannot securely log in.
      You appear to be behind a NAT router. Please configure the passive mode settings and forward a range of ports in your router.
      Разгледах възможните решения в интернет и използвах едно от тях:
      - Log on to the FileZilla Server Interface.
      - Open Settings from the Edit menu.
      - Press Passive Mode Settings.
      - Check Use custom port range and specify 980-989.
      - Press Use the following IP and type the server’s public IP into the textbox.
      - Go to SSL/TLS Setttings.
      - Check Enable FTP over SSL/TLS support (FTPS).
      - Generate a certificate or import one.
      - Check Disallow plain uncencrypted FTP. (paranoia)
      - Forward incoming tcp ports 980-990 on your router to the local IP of the server. 980-989 for data, 990 for control.
      - Start Windows Firewall with Advanced Security. (habit)
      - Click Inbound Rules and Select New Rule.
      - Select Program and click Next.
      - Select This program path and click Browse.
      - Add FileZilla Server.exe and click Next. (%ProgramFiles% (x86)\FileZilla Server\FileZilla server.exe in my case)
      - Select Allow the Connection and click Next.
      - Check all profiles and click Next.
      - Enter a rule name such as “FileZilla Server SFTP Server” and click Finish.
      - Open the command prompt as the administrator and run the following commands: netsh advfirewall set global StatefulFTP disable
      След това тествам сървъра чрез https://ftptest.net/ и получавам следния отговор, вижте снимката.

А в настройките на рутера във Forwarding добавих IP адреса на компютъра, но нищо не се промени.
      Гъде греша!
    • от nedqlkow
      Добро утро пак ,

след успешното включване на телевизора , идва въпросът с настройката му . Наскоро не ми се е налагало и да ви кажа очевидно съм забравил как . Има ли някакви определени стойности на контраста , яркостта и остротата на телевизора , за да предава той възможно най-добре ?

Ако има някакво значение , телевизорът е SANG L2436 12V LED :

• от Nikolay Hristov
      Здравейте, общо взето проблемът ми вероятно е много глупав и лесен за решаване, но доста дълго време се опитвах сам да се оправя преди да се реша да пусна една тема.. Та, ще си сменям уиндоуса от 7 на 8, обаче не мога да намеря откъде да си настроя БИОС-а да буутва от първо от диск. На лаптопа нямам проблем - влизам си в буут менюто и там директно си има да настроиш кое да е 1вото устройство, 2рото и т.н. На този компютър обаче ми излиза ето така:

http://prikachi.com/images.php?images/678/7664678y.jpg

И като се опитам да избера Boot Device Priority не става нищо, маркира се в момента, в който кликам enter в по-тъмно и това е... Предполагам, че трябва да ми го отвори в отделно прозорче с опция да ги променям.. Но не става нищо такова...
      Извинявам се ако постъпвам или мисля индиански  , ама не съм много опитен в тая сфера..
    • от Планимир Петров
      Имам следния проблем btv comedy попринцип е на 8-ма позиция. Като местя каналите от 7 направо отива на 9 и прескача бтв комеди. В channel lista-a се показва (дори малко квадратче я има програмата ). Гледах по настройките да не би да е забранена тази позиция - Не е. Някой има ли идея как се оправя ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.