Премини към съдържанието
Refined

Иконите на десктопа се променят на сфера

Препоръчан отговор

Здравейте,

Всички икони, които са на десктопа и представляват шорткъти към сайтове, се променят на сфера след рестартирането на компютъра. Рових се къде ли не, разгледах и близки теми в този форум, но... С Уиндоус 7 съм.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли една снимка на десктопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли една снимка на десктопа?

Снимката как достигаше дотук, че нещо съм забравил? :о)

">http://Icons.jpg

ТВ програмата е въпросната. Така става и с всички други интернет шорткъти.

Редактирано от Refined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм ползвал W7 и съм позабравил някои неща. Десен бутон > персонализиране > промяна на иконите на работния плот(ще ти излезе прозорец, на който най-долу в ляво има опцията темите да променят облика на иконите. Махни тикчето. Ако не стане ще ти отговоря Понеделник вечер като погледна един от служебните компютри, на който му правих подобни модификации. 

Успех. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм ползвал W7 и съм позабравил някои неща. Десен бутон > персонализиране > промяна на иконите на работния плот(ще ти излезе прозорец, на който най-долу в ляво има опцията темите да променят облика на иконите. Махни тикчето. Ако не стане ще ти отговоря Понеделник вечер като погледна един от служебните компютри, на който му правих подобни модификации. 

Успех. 

Направих, което ми каза. Ще рестартирам и ще ти кажа за резултата.

Не се получи... :о)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се получи... :о)

Забелязах и друго - ако не променям името на шорткъта, нямам проблем. Успях, междувременно да си върна вида на "ТВ Програма"-та. Първо с оптимизиращата програма изтрих кеша, след което наново създадох шорткъта, преименувах го и след това не съм имал проблеми. Но не мога всеки път, когато създавам шорткът, да правя това упражнение. Не знам - или с някаква информация в кеша, или с нещо не както трябва в акаунта ми са свързани нещата, май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах и друго - ако не променям името на шорткъта, нямам проблем. Успях, междувременно да си върна вида на "ТВ Програма"-та. Първо с оптимизиращата програма изтрих кеша, след което наново създадох шорткъта, преименувах го и след това не съм имал проблеми. Но не мога всеки път, когато създавам шорткът, да правя това упражнение. Не знам - или с някаква информация в кеша, или с нещо не както трябва в акаунта ми са свързани нещата, май...

Здравейте отново. Според мен има някакъв бъг в IE, който вероятно ползувате. Въпрос - какъв е размера на иконите на работния плот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Според мен има някакъв бъг в IE, който вероятно ползувате. Въпрос - какъв е размера на иконите на работния плот?

Не, свежо копие на Унидоуса, ИЕ11. Иконите са с размера по подразбиране, видимо и от снимката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, свежо копие на Унидоуса, ИЕ11. Иконите са с размера по подразбиране, видимо и от снимката.

Не се отваря снимката и не мога да преценя, но според мен са на medium. Сложете ги на small да видим какво ще се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На "smaller" са.

Добре, сложете ги на medium и след това пак ги върнете на small. Звучи странно, но евентуално може да свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте...преди да ви насоча към нашия раздел:

icon1359429043.png Бихте ли стартирали и този инструмент - Shortcut Cleaner
След като завърши проверката публикувайте  неговия лог файл sc-cleaner.txt, който ще се генерира на вашия десктоп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених големината и още преди да съм ги върнал, се оправи. Нямаше проблем и след като ги върнах. Ще видя след рестарта как ще е, понеже в момента се инсталират ъпдейти.

Относно Cleaner-a: Ще направя, това, което казвате, ако няма ефект от промяната на големината на иконите.

Благодаря! Ще ви кажа за резултата при първа възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упражнението с промяната на големината на иконите се получи, но частично. Т.е., всеки път, когато създавам интернет шорткът, трябва да минавам през него(упражнението).

Ще пробвам и втория вариант, като публикувам файла с резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте...преди да ви насоча към нашия раздел:

icon1359429043.png Бихте ли стартирали и този инструмент - Shortcut Cleaner

След като завърши проверката публикувайте  неговия лог файл sc-cleaner.txt, който ще се генерира на вашия десктоп.

Резултат от сканирането: "No issues found in the Registry. 0 bad shortcuts found."

Редактирано от Refined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.