Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем с дъното и по-скоро слотовете за РАМ. Често нещо се случва при тях и компютъра зацикля преди да зареди windows-а (и не е от самата РАМ, пробвал съм различни, работещи). Решил съм да обновя BIOS-а и да видя какво ще стане. Знам, че е рисковано, но честно казано ако нещо се прецака направо ще изхвърля старото дъно и ще го заменя с ново и без това явно натам вървят нещата, но все пак искам  да направя опит да го оправя софтуерно ако е възможно. Та ако има някой по-запознат бих му бил много признателен да ми каже как и от къде да преинсталирам BIOS-а и най-важното с какъв и от къде да го изтегля. Ето всички спецификации на сегашната платка.

8313356b.png

А това пише за сегашния BIOS:

8313361R.png

Благодаря предварително !

Редактирано от bellerephon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти вече си с последния биос. Иначе Асус си имат програмка за тая работа на сайта и с нея става елементарно.

Но за това дъно и въобще тоя сокет нов биос няма да видиш никога.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок значи решението е кошчето. Все пак благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали всичко работи или поне оставам с такова впечатление? Виж почисти с гумичка слотовете да не са зацапани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всичко работи след като зареди веднъж уина. Все по-често зацикля на това положение. Когато разменя или махна някоя рам (от общо 3 - Едната е 1 ГБ, другите две за по 2 ГБ) нещата се оправят. След известно време идва на същото положение и общо взето вече ми писна да се занимавам и да разкачам и закачам кабели и т.н. Благодаря за съвета, ще опитам да изчистя слотовете, но ако и това не помогне, ще се насоча към сериозен ъпгрейд - на дъно, процесор, РАМ, захранване и т.н. Общо взето само кутията и видеокартата явно ще останат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо, преди да изхвърлиш дъното не пробваш с друг хард диск как ще се държи компа? Това зацикляне много прилича на проблем с него (или с кабела му).

Редактирано от Trend (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес или утре ще погледна как стоят нещата около него. Има логика в тезата ти, още повече, че на няколко пъти ми се е случвало от самосебе си да чезне дял (примерно E) като след рестарт се появява отново. Също така наскоро сложих 500ГБ допълнителен хард и може наистина оттам да идва проблема. Благодаря за съвета !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на асус дъната са едни от най капризните на памет... отделно че правят и най бъгавите биоси (фокскон са другите дето правят много бъгави биоси)...

колкото за проблемите от памет - обикбновено компа не пали, рестартира се или вади син екран, замръзването обикновено става или заради прегряване на чипсет или видеокарта или заради диска (заради диск също може да вади син екран)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е от картата, наскоро я смених и е от ново поколение, като със старата става същото. По-скоро проблема може да идва от харда или кабела, както каза Trend. А и син екран за момента не ми е показвал. Тези дни отново ще го разглобя и ще побърникам всичко, което вие споменахте. Благодаря на всички !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.