Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Има ли суич за лан, на който да мога да му пусна захранването по лан кабела?

Може и рутер с WiFi.

Става въпрос за апартамент, където има окабеляване за LAN/телефон (за съжаление не съм сигурен какъв е кабела).

Казват ми че бил LAN.

Има разклонителна кутия в коридора и там мисля да свържа суича, но няма откъде да му пусна ток.

Интернета вероятно ще е с кабелен модем (коаксиален). 

От една от стаите ще включа LAN в модема, a в разпределителната кутия в коридора ще сложа суич или евентуално рутер.

Дори и суича/рутера да приема захранване по лан кабела, предполагам че окъм кабелния модем трябва да режа и сам да си пусна ток (X волта :D)

Също, евтините клещи за кримпване стават ли за нещо (някакви за 10 лв)? Ще слагам с тях десетина букси сигурно макс.

Поздрави

Редактирано от emosms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ставаше така нямаше да има проблем, когато спре ел. захранването в даден обект, където има хардуер и оборудване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като спре захранването едва ли някой ще ползва компютър в апартамента :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери ток. Принципно можеш да пуснеш по LAN кабела до 50-тина волта, като използваш само 1,2,3 и 6 пин на буксата, а кафяви и сини двойки си пуснеш тока по тях и НЕ са включени в буксата, а отделно. Или в буксата, но чрез POE Инжектори. Но на някой излаз ще имаш бучнат адаптер ли? 220V НЕ ПУСКАЙ ПО LAN КАБЕЛ! Иначе има кримпачки като HTL2180, които ще изкарат и много повече от 20-тина букси със задоволително качество. На цена са под 16лв, поне като ги купувах бяха толкова.

ЦЪК - кримпачки

Кабела обаче да не е ТСВ? Телефонните кабели имат различни характеристики и на разстояния различни от най-малките възможни се появяват загуби!

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

THX :),

Kабела е с 4 усукани двойки, но без ширмовка (фолио).

Отворих таблото долу и снимах. Кафяв кабел legrand с 20 см надписи, снимахме, ама друг път ще сваля снимките.

Нещо пишеше 100 мHz, iso не знам си какво...

За апартаментите на последните етажи има бял кабел със защитно фолио. Чудя се дали са сложили такива, защото горе е собственик патрона :D, или защото дистанцията е по-дълга или и двете :D.

p.s.

Доколкото четох, това е UTP кабел, масово използван, макар че не бях виждал лан кабел без фолио.....

100 мhz грубо казано трябва да покрива 100мBit/s.

За дистанции не видях, предполагам че 15-20 метра отдолу няма да е проблем, а вътре в апартамента, хептен.

На теория... На практика се чудя дали не е наредба за икономия, въпреки че кабела е legrand, и дали няма да се появят някакви неочаквани смущения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Има ли суич за лан, на който да мога да му пусна захранването по лан кабела?

Може и рутер с WiFi.

Става въпрос за апартамент, където има окабеляване за LAN/телефон (за съжаление не съм сигурен какъв е кабела).

Казват ми че бил LAN.

Има разклонителна кутия в коридора и там мисля да свържа суича, но няма откъде да му пусна ток.

Интернета вероятно ще е с кабелен модем (коаксиален). 

От една от стаите ще включа LAN в модема, a в разпределителната кутия в коридора ще сложа суич или евентуално рутер.

Дори и суича/рутера да приема захранване по лан кабела, предполагам че окъм кабелния модем трябва да режа и сам да си пусна ток (X волта :D)

Също, евтините клещи за кримпване стават ли за нещо (някакви за 10 лв)? Ще слагам с тях десетина букси сигурно макс.

Поздрави

всеки суич става. но с тоя комплект:

http://www.ebay.com/itm/Power-over-Ethernet-Passive-PoE-Adapter-Injector-Splitter-Kit-5v-12v-24v-48v-/121100493562

иначе ползват се poe адаптери, за суичове с poe (power over ethernet):

http://lan.neomontana-bg.com/lan_zahranvaniq.php

http://www.reloadbg.com/product/211/

захранване се пуска по 457 и 8 тоест по сините (-)и кафявите кабелчета (+), ако суича не е poe просто от едната стана на кабела се цепи и пуска ток, от другата пак се цепи и се отделя тока и от жака в буксата (първия линк)...

utp cat 5 е без екраниращо фолио, ftp има екраниращо фолио... по лан кабела се пускат между 48 и 60 волта (изолацията на кабела е тънка и ако се ползва по високо напрежение може да пробие, за това напрежението е не повече от 95 волта... токът винаги е прав за да тече през целялото сечение на проводника, а не само по повърхността - при променлив ток има "скин ефект") и се намалят на другия край с dc-dc конвертор до 12 или 24 (някои рутери работят на толкова) или  директно 12 волта за къси разстояния (в апартамента може без проблем)... като вдигаш напрежението за определена мощност прекарваш по малък ток, тоест по малък пад на напрежение в кабела и по малко греене (загуби). точно по тая причина енергото пуска високо по далекопроводите (за по малък ток се ползват по тънки кабели) и се сваля накрая с трансформатори и влиза 220 волта в жилищата.

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A може ли да има проблеми, ако използвам едно импулсно захранване като това:

https://vikiwat.com/zahranvasch-blok-s15-12-12v-1.3a-15w.html

С което да захранвам и кабелен модем и рутер (ако и рутера е на 12в)?

Ще го съобразя с консумацията в ампери на рутера и модема, даденото в линка е примерно.

Замислям се да набутам всичките карантии в едно табло, в коридора, и да избегна хаоса от разклонители, адаптерчета, кабели и говна, които в момента са в стаята ми :D.

И ток май има откъде да взема, 220в, без да пускам по лан кабела, ако така и така ще кича в коридора техника.

Само че кабела за 220 волта ще е открит монтаж :(.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от asdfj
      Здравейте.
      Имам проблем със споделянето на интернет от лан кабел.Използвам програмата Connectify Hotspot 2018 при който ми изписва Wifi adapter driver not support AP mode.Моля за помощ как да го оправя.Тъй наречения драйвер microsoft virtual wifi miniport adapter липсва от лаптопа.Марката му е Lenovo thinkpad z60t.Имам друг Lenovo g50 на който няма проблем със споделянето на мрежата.Ако е възможно без този драйвер да мога да споделя интернет на други устройства в стаята,Благодаря предварително!

• от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
    • от Tonny Petkova
      Напишете програма, която изписва на конзолата дали дадено положително число се дели на 3 или на 5 без остатък.
    • от streleca_stz
      Здравейте,
      Имам пробем с линукса ми - не мога да се свърша с никаква LAN мрежа. До колкото виждам от лога (прикачен по-долу) се оказва, че адаптерът е спрян, но не мога да го пусна - през мениджъра в настройките така и не ми дава като опции да го "включа", а ръчното създаване на LAN мрежа не оказа някаква промяна... Някой ако може да даде предложение как да реша този проблем ще съм Ви много благодарен!

• от tsvetoslav.petkov
      Здравейте, 

Днес си взех кабел 10 метра от рутера към лаптопа и като го сложа, изписва "неразпозната мрежа, няма достъп до интернет"
      Кабела е пробван в магазина, работеше. Преди това имах 5 метра кабел от същото място, отначалото даваше такива проблеми после само се оправи.
      Може ли да ме посъветвате на какво може да се дължи това?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.