Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Искам да задам един донякъде правен въпрос . Свързан е с хардуер които беше разработен от мен и моят екип за международното състезание Nasa Space apps challenge 2015 . Накрая на проекта един от учителите ни при оформяне на документите за представяне на проекта пред жури вкара нейни поставени ученици , които нямат и на представа как работи цялото нещо или дори част от хареткеристиката на идеята . Стана ми доста неприятно , защото това за мен е кражба на интелектуално имущество + материално ако броим и макета , който същоо беше представен отново за тяхна разработка . Моля ако тази тема не е за дадената категория да се премести .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може да докажете твърденията си? Макетът къде беше разработен - лабораторията на училището или някъде другаде?

Имате ли и ако да, какво документи, оформяни в процеса на разработка?

Кой знае за екипа Ви и с какво се занимава той (потенциални свидетели)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно нямате и ръководител на проекта (учител или външо компетентно лице) ? Отнесете въпроса до директора, до Регионалния инспекторат по образование.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме ръководител , а именно той е проблема . Той си сложи "любими" ученици като автори на идеята и на макета а ние пием по една студена вода . Документи няма разработвано е в една класна стая . Има записи от охранителна камера ако не се лъга , ,но се съмнявам дали ще има резултат , тъй като с директора не може да се говори . Той си е на страната на глупавата учителка , която според мене трябва да бъде наказана . Единствено остава въпроса до инспектората . Иначе резултат има - Златен медал от НАСА !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста трудна работа ще бъде, ако можете да си го позволите (и наистина проектът е интересен финансово, с нещо повече от медал), добре е да си наемете адвокат.

Аз мисля, че имате съвсем реално право на претенции към ползите от Вашата разработка.

Доказването и конкретните стъпки по евентуално дело ще Ви обясни професионалист.

Инспектората се съмнявам да може да помогне с нещо - много встрани е както от спецификата на дейността му е, така и от компетенциите на инспекторите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.