Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравеите, ще ви помоля да дадете предложения за компютърна конфигурация с бюджет 3200лв.

Бях направих още една тема но тогава не бяха излезли новите процесори на интел а и паричките баха по-малко.

Мисля че 99% от вас бихте сложили i7 6700К с Gtx 980ti затова съм се погрижил в първото изречение.

Без периферия и монитор.

Това е от мен

http://nikem-bg.net/cart/2217p1r54125p1r52202p1r49339p1r52798p1r54042p1r1043p1r49616p1r

С добавяне на още една плпчка RAM

Проблемът е че това са си диоста пари и имам възможност да дигна цената за да се събере и 980ti но ми идват много 3200 лв. Не че няма да ги дам, аз и 3600 но ще ми идат всичките парички. Затова предпочитам нещо от 2400-2500 да вкараме 970 и толкоз, но гледам как всички се опитват 980ti каква е разликата не знам, знам само че е голяма.

Благодаря.

Пп.

Само като чухте 3600 да не почнете да се мъчите да вкарате титан Х.:D

Редактирано от Александър Банов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви игри играеш и на какъв монитор , че искаш такава машина. То не е идеята да си вземеш най-нацепения процесор и карта и да си джиткаш LOL  CS:GO?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да играя на едни чертички а после на едни кръкчета :D.Незнам дали ще издържи на minecraft.:D

Ще играя gta 5, и т. н иначе за лига щях да си взема I3 с 960 и готово не съм толкова бос.

Монитора не знам вие ми препоръчаите.

Нямам.

Не съм догледал няма да е тази кутия или охлаждане те са несъвместими.

Искам да кажа че предпочитам 2400лв.

И да знам че ще ми тръгне gta и ще съм 6.Темата по долу е доста гореща и се надявам да видите и тази благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

980tI  ти трябва, ако си "любител" на максималните детайли, многото антиалайзинг и шейсетте fps  с вертикална синхронизация или ако си мераклия за нещо повече от  2560х1440. Иначе клокната и дори неклокната GTX970  е достатъчна, като ако искаш да играеш с 40 fps  новите игри при почти максимални детайли, достатъчна е и една GTX950/960. Та какво искаш? Игрите стават все по-тежки и ако искаш първото, GTX970  не е решение на проблема. Някои игри, включително GTA 5,  няма как да изпълнят горните условия при детайли близки до максимума дори с много малко AA. Иначе...преспокойно вземаш i5 6600K,  за клока после ще му мислиш. 

А варианта с една R9390/X  не е за пренебрегване, щом и монитор ще купуваш. Тогава просто си вземи подходящия монитор с FreeSync поддръжка, а останалите пари остави за конфигурацията. 

ПП: Каква е тая "конфискация" в заглавието на темата ти?

Какви игри играеш и на какъв монитор , че искаш такава машина. То не е идеята да си вземеш най-нацепения процесор и карта и да си джиткаш LOL  CS:GO?

Те хората за LoL и DOTA 2  са направили специална видеокарта - GTX950 :P. Но като гледам бета версията на Ge Force Experience, която идва септември, не видеокартата ще се окаже интересна, а софтуера. 

Редактирано от FORD МанЯк (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FORD МанЯк" p Някои игри, включително GTA 5, няма как да изпълнят горните условия при детайли близки до максимума дори с много малко AA. Иначе...преспокойно вземаш i5 6600K, за клока после ще му мислиш.

Само това изречение не ти разбирам

+ вертикална синхронизация. Но ти благодаря ако има някои да опрости и какво искаш да кажеш с "горните условия"

Съжалявам че ви занимавам с незнанието си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FORD МанЯк" p Някои игри, включително GTA 5, няма как да изпълнят горните условия при детайли близки до максимума дори с много малко AA. Иначе...преспокойно вземаш i5 6600K, за клока после ще му мислиш.

Само това изречение не ти разбирам

+ вертикална синхронизация. Но ти благодаря ако има някои да опрости и какво искаш да кажеш с "горните условия"

Съжалявам че ви занимавам с незнанието си.

Ами то целия ми коментар е свързан с вертикалната синхронизация. Дори предложението за R9 390  с монитор е точно заради вертикалната синхропнизация. Ако изобщо не ти е ясно какво е това, почвам да се чудя, защо изобщо наливате толкова пари. GTA 5  си се играе отлично и с i3 + GTX 750Ti  или в по-нов вариант - GTX 950. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам но искам да разбера.Ще потърся в нета. И тази вертикална синхронизация толкова ли промменя всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре аз просто искам да ми да дете конфигурация с бюджет 2400-2500лв щом FORD МанЯк казва че няма смисъл даже и толкова.С нея да си цъкам Gta 5 може и не на макс.И, да ви потам става ли товаhttp://nikem-bg.net/cart/2217p1r52202p2r49339p1r54043p1r48266p1r51161p1r54182p1r52597p1rf.html

Моля кажете ако нещо не е наред или има нещо по добро.

Много искам да разбера каква е тая вертикална синхронизация но явно на

FORD МанЯк не му се заномава с глупаци като мен, в това отношение.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събота е всеки си има живот , когато може всеки ще ви обърне внимание.
През това време цъкнете в гъгъл за повече инфо , все пак вие ще двате 2,3 бона за комп( позаинтересувайте се малко) http://pcworld.bg/19428_na_kakvo_vliyayat_grafichnite_nastrojki_v_3d_igrite&page=2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре аз просто искам да ми да дете конфигурация с бюджет 2400-2500лв щом FORD МанЯк казва че няма смисъл даже и толкова.С нея да си цъкам Gta 5 може и не на макс.И, да ви потам става ли товаhttp://nikem-bg.net/cart/2217p1r52202p2r49339p1r54043p1r48266p1r51161p1r54182p1r52597p1rf.html

Моля кажете ако нещо не е наред или има нещо по добро.

Много искам да разбера каква е тая вертикална синхронизация но явно на

FORD МанЯк не му се заномава с глупаци като мен, в това отношение.

Благодаря.

Сори пич, ходих да си взема SSD-то, да блъскам в залата, пазарувам и такива ми ти работи. 

Вертикалната синхронизация се използва, за да се синхронизират кадрите, подавани от видеокартата, с честотата на опресняване на монитора. Така се изобразява пълен кадър,  а не половинчат и от където свърши, следващия. Избягва се тиъринга на монитора, тоест хоризонталните черти при LCD  мониторите, които се движат по екрана. Картината е гладка като краен резултат, макар това да зависи от много работи. За да  играеш обаче с вертикална синхронизация, ти трябва карта, която да може да даде минимални 50 или 60  fps. 50 като краен случай, 60 като нормален случай, защото почти всички LCD   монитори работят на честота 60 херца. Значи на тоя монитор ако подадеш само 60 кадъра, то той ще изобрази точно 60 и ти няма да забележиш някакви артефекти в картината, като черти, накъсване и тем подобни. Обаче за да може да стане това, видеокартата и процесора трябва да позволяват поне 65 fps  като минимум. Също така трябва и играта да е написана добре, както и драйверите да работят добре. при FreeSync - технология на AMD, поддържана от по-новите видеокарти на АМД, тая синхронизация на кадрите може да става и при по-малко от 60  fps, докъм 40 някъде. Само че за да стане това, ти трябва и монитор, поддържащ Free Sync.  Такива монитори за последно гледах от 600 лева нагоре. При NVIDIA  технологията се казва G-Sync  и също се поддържа от последните видеокарти, но мониторите са много по-скъпи. Освен това са и само с TN матрица. И макар нещата при NVIDIA  да са направени на хардуерна основа, а не на софтуерна както при АМД, то като цена G-Sync  не е за българина. 

И сега за 60-те херца. Първо, ще ти трябва сравнително бърз процесор за GTA5. Не най-бързия, но поне някакъв i5. Второ, ще ти трябва и доста бърза видеокарта, дори за резолщция 1920х1080, ако искаш да хванеш 60  fps  при максимални детайли с добра АА, както и с включените допълнителни опции за графиакта, които доста товарят видеокартата. Без да преувеличавам, тук ти е необходима GTX980Ti. С клокната GTX970  аз получавам 40-50  fps при вклщчени допълнителни опции за графиката и то без да поставям АА на максимум. Ако обаче си доволен на 40 фпс, то GTX970  е твоят избор или конкуренцията в лицето на R9 390. А ако със спестените пари си вземеш монитор, поддържащ Free Sync,  то тия 40  fps  ще ти изглеждат много по-добри. Това е накратко, много може да се пише и обяснява по темата, защото на практика при всяка игра е различно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

COOLER MASTER Hyper 612 Ver.2, s.All CPU, 800-1300 rpm, 11-20 dB 

INTEL CORE i5-6600K, 3.50GHz, 6MB, BOX, LGA1151, Skylake 

ADATA 8GB DDR4 2133 

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 

ASUS Z170-P, Z170, DDR4 3466(O.C.)/2133 MHz, DVI, HDMI, M.2 Socket, LGA1151 

THERMALTAKE Smart SE 530W, Gold 

DEEPCOOL KENDOMEN TI, Window, USB 3.0 

Крайна цена 1 284 лв.

пс. И слагаш видеокарта в зависимост колко пари ти се откъснат от сърцето.

Не ти е необходимо 700W захранване за една видеокарта та това ти е излишен разход.

Скъпият охладител и дъно също може да си ги спестиш щом не искаш да изхарчваш всичко.

Единствено по-скъпия I7 е добра идея та там го мисли дават ли ти се над 200 лв. отгоре.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG сложил си му кутия за 200 лв. която не събира охладителя. Ако идеята ти е да го сложи в тоя вид е друг въпрос....

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Ford МанЯк съвсем забравих че е събота и хората имат друга работа а не да обесняват на незнаещи кати мен.Щом клокнат i7 с gtx970 е достатъчен за gta с 40 fps на макс съм доволен. Е остана само да избера крайна конфигурация и съм готов само не разбирам защо да сложа

I5 6600 вместо i7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказвам се  да се занимавам . Днеска ми не е ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе няма лошо ама ако реши да сложи втора перка ще бере ядове а за 200 лв. има и други кутии.

А и не е нужно да плаща повече в Жар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там видях частите а той ако иска да ги купи и от Женския пазар  или Илиенци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Ford МанЯк съвсем забравих че е събота и хората имат друга работа а не да обесняват на незнаещи кати мен.Щом клокнат i7 с gtx970 е достатъчен за gta с 40 fps на макс съм доволен. Е остана само да избера крайна конфигурация и съм готов само не разбирам защо да сложа

I5 6600 вместо i7.

Ами те 40  fps  си се  хващат и с много по-евтини процесори. Затова ако ще е само за игри и 40  fps,  не е нужно да се изхвърляш с процесор. А и тоя i5 6600K  винаги може да се клокне до 4.5-4.6 GHz. Всички разлики изчезват  тогава. Всъщност, аз се бях навил да купувам точно 6600К,  но 2-3 колеги от форума ме разубедиха набързо. Всъщност, една от тезите бе, че може да сложа друга карта...абе...понякога правим изборът си набързо, а след това с години се ядосваме или кефим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS Z170 PRO GAMING, Z170, DDR4 3400(O.C)/2133, DVI, HDMI, VGA, SATA III, M.2 Socket, USB 3.1, LGA1151

INTEL CORE i5-6600K, 3.50GHz, 6MB, BOX, LGA1151, Skylake

COOLER MASTER Hyper 612 Ver.2, s.All CPU, 800-1300 rpm, 11-20 dB

ADATA 8GB DDR4 2133 x2

GIGABYTE 8192М R9 390X R939XG1 GAMING-8GD PCI-E 3.0

ADATA 120GB 2.5" SSD XPG SX930 SATA III

SEAGATE 3000GB 7200 64MB SATA III Barracuda

COOLER MASTER CM-690 III Black, USB 3.0, w/o PSU

COOLER MASTER Fan 200mm MegaFlow Blue LED, 700 rpm, 19dB

FRACTAL DESIGN Захранване Edison M 650W, Gold

Крайна цена 2 783,83 лв.

Монитор: http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg/29um67-p-p279042483/

сайта на LG: http://www.lg.com/us/monitors/lg-29UM67-P-ultrawide-led-monitor

представяне на същия монитор само че 34 инчовия:

LG 34UM67 Freesync IPS Panel - Is 21:9 Gaming Worth it?

Мисля да взема това смо че без ссд.

Тези монитори наистина са си скъпи няма ли някои по малък към 23"

Още се чудя защо да не си взема i7 и gtx 970 da dam 2400 тези монитори...

Не знам.

Мислех да си купувам и телевизор но с такъв монитор за какво:D

Значи този варянт е подходящ заради вертикалната синхронизация тъи като пак ще изкарвам 40 фпс но тези ще изглеждат повече това ли е идеята.

А и да ви питам за какво е това малко лед вентилаторче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бах в БГ уж имало криза!? Добра фейк тема ;)

За тази машинка събирах 3 годинки. С тая freesynk.Ford МанЯк не съм го виждал да дава конфигурация ама много инфо което доста ми помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бах в БГ уж имало криза!? Добра фейк тема ;)

Е, някои вместо А6-ци си купуват мощни компютри ;) А някои като мен и двете. Пари да искаш, с лопатата ги рина. 

За тази машинка събирах 3 годинки. С тая freesynk.Ford МанЯк не съм го виждал да дава конфигурация ама много инфо което доста ми помогна.

Can Oa  горе ти е дал нещо, подобно на това от подписа ми. Ако искаш да ти дам конфигурация, просто погледни подписа ми. Макар да съм събирал с времето частите, то винаги съм се старал на мен да ми е добре. Общо взето няма нищо излишно в моята конфигурация, включително петте хард диска. И един съвет за диска. Като не искаш SSD,   вземи диск със SSD, тоест SSHD. 2 TB  диск излиза колкото 3 TB  обикновено HDD. Обаче ако инсталираш нормално Windows  на него, ще имаш по-малко проблеми с времето за зареждане на ОС, както и като цяло при работа с операционната система. Аз една седмица без SSD  за кеш или такова на хард диска за кеш, подивях. Да, чух че имало някаква възможност за UEFI  диск, но не съм пробвал. Който е пробвал, той да каже. Обаче за мен SSD  си е задължително при тия много бавни хард дискове. Дори  само за кеш. Може да вземеш един малък 32 GB  диск за около 60 лева, който да пуснеш за кеш на големия HDD. Просто разликата е огромна. Аз 2 години съм с такава комбинация и изобщо не искам да чувам за нещо друго. SSD  е добра идея като цяло, но пък е скъпо и с малък обем. Преди малко сложих 20 GB SSD  на Интел и се преродих с тоя Win 10. 

А относно монитора...ти си знаеш. Аз съм с 23 инча, както и много други хора, но за мен тоя размер е малък.  Особено за игри. Друго си е 21:9. Въпреки привидно големия диагонал, то тия монитори са с височината на 23 инчовеи 16:9, което си личи от девеятката.  Една игра става добра игра в голяма степен от монитора, а не от видеото и процесора. Какъв е смисъла да имаш бърз процесор с бързо видео като гледаш игричката на 17 инча и дали върви с 20 или 80 фпс е все едно? 

Редактирано от FORD МанЯк (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.