Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да Ви попитам какво захранване ще ми трябва за следните параметри на настолен компютър.

CPU- I7 4770

Motherboard -Asus z97m plus

GPU-Gigabyte gtx 960 4g

Ram - Corsair Vengeance 2x4

HDD - Seagate sata III 1tb

Молбата ми  е да ми отговорите дали ще мога да пolзвам следното захранване или ще ми трябва по-голямо.Захранването е "PSU Cooler Master, B700 V2, 700W"

Много Ви благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате това захранване е много повече от достатъчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате това захранване е много повече от достатъчно.

В момента имам CM 600w, но ми прави проблем видео картата понякога не зарежда при пускане на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента имам CM 600w, но ми прави проблем видео картата понякога не зарежда при пускане на компютъра.

Това захранване е също напълно достатъчно и дори с приличен резерв. Ако прави проблеми, това е или поради дефект(който може да е в самото захранване, във видеокартата, в някой кабел, или  в монитора, може да дава грешки в биоса, може и да има някакво омазване на драйвери дори) а не защото на захранването не му достига нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване е също напълно достатъчно и дори с приличен резерв. Ако прави проблеми, това е или поради дефект(който може да е в самото захранване, във видеокартата, в някой кабел, или  в монитора, може да дава грешки в биоса, може и да има някакво омазване на драйвери дори) а не защото на захранването не му достига нещо.

Ами вчера я купих видео картата би трябвало да е наред, ако не е има гаранция 3 години.Като отидох в магазина, от който я купих ми казаха, че това захраване е слабо за тези параметри, но не ги послушах тъй като разпитах доста хора преди да я купя и ми казаха, че захранването е достатъчно.

Сутринта като пуснах компютъра получих това съобщение "Power supply surges detected during the previous power on."След това бяха необходима 3 рестарта на компютъра да разчете видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е съобщение което може да казва много неща. Едно от които е проблем в самото захранване или неправилно свързване. Но определено не е с недостатъчна изходна мощност, за да захрани машината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е съобщение което може да казва много неща. Едно от които е проблем в самото захранване или неправилно свързване. Но определено не е с недостатъчна изходна мощност, за да захрани машината.

А възможно ли е видео картата да не е свързана правилно.Самия компютър го купих доста отдавна, но до сега нямах финансова възможност за видео карта и ползвах интегрираната от процесора.Не съм имал никакви проблеми преди да сложа видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А възможно ли е видео картата да не е свързана правилно.Самия компютър го купих доста отдавна, но до сега нямах финансова възможност за видео карта и ползвах интегрираната от процесора.Не съм имал никакви проблеми преди да сложа видео картата.

Възможно е. Кой точно модел на Гигабайт GTX 960 сте си закупил? Кой драйвери сте инсталирал. Как е свързана с монитора, който е марка, модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точният модел на видео картата е :

GIGABYTE GeForce GTX 960 GV-N960WF2OC-4GD 4GB 128-Bit GDDR5 HDCP Ready SLI Support Video Card

А мониторът е:Asus VN248h

Кабелът е HDMI към монитора и DVI към компютъра, защото кутията е малка.

Относно драйверите изтеглих ги от сайта на  Nvidia чрез опцията auto-detect my GPU. 

Много Ви благодаря за съдействието!

Редактирано от rado236791 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата има една 8 и една 6 пинова букса за допълнително захранване. Там как сте подали напрежение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата има една 8 и една 6 пинова букса за допълнително захранване. Там как сте подали напрежение?

Не знам как да Ви отговоря това е снимка как е свързано захранването към видео картата:http://imgur.com/a/1kesK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към 8 пиновата е приспособявана от 6,  а за 6 пиновата идва от 5 три черни и две жълти жици. В не малко от случаите евтиния вариант е именно такъв. Кабела от едната страна е с 6 пина от другата с 8, ама този на втората букса(молекс) е малко ташкън 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към 8 пиновата е приспособявана от 6,  а за 6 пиновата идва от 5 три черни и две жълти жици. В не малко от случаите евтиния вариант е именно такъв. Кабела от едната страна е с 6 пина от другата с 8, ама този на втората букса(молекс) е малко ташкън 

Това какво означава, че ще ми трябва ново захранване ли?

Много Ви благодаря отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това какво означава, че ще ми трябва ново захранване ли?

Много Ви благодаря отново!

Не принципно не би имало проблем да работи и така. Ако заради един кабел се сменя цяло захранване, индустрията които ги произвежда, ще е в пъти по-голяма.  Ако не е проблем, вижте в event viewer-а, да намерите и копирате логовете на приложенията и на хардуера:

IWEtQGI.png

А също и да видите в мениджъра на устройствата, дали няма удивителни за драйвери на устройствата и дали няма устройства маркирани като неработещи.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не принципно не би имало проблем да работи и така. Ако заради един кабел се сменя цяло захранване, индустрията които ги произвежда, ще е в пъти по-голяма.  Ако не е проблем, вижте в event viewer-а, да намерите и копирате логовете на приложенията и на хардуера:

IWEtQGI.png

А също и да видите в мениджъра на устройствата, дали няма удивителни за драйвери на устройствата и дали няма устройства маркирани като неработещи.

Мисля, че успях да запаметя логовете.Това ли е, което ви трябва?

http://dox.bg/files/dw?a=b50b8c9983

http://dox.bg/files/dw?a=46dfdded44

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ги филтрирани като вид събитие само за предупреждения, грешки и въобще нещата които биха интересували колегите:

Текстови и събитиен файл.

На мен ми се струва, че има, или е имало, доста омазан софтуер, вероятно и драйвери, има вероятност и някой вирус да се е намешал, съдържащ се в  патерицата на някоя игра.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.