Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Първо искам да ви благодаря че ме насочихте за онзи DIN 5 кабел. С малко търсене в интернет намерих нужната информация и модифицирах кабела който имах. Свързах усилвателя успешно но тогава се появи друг проблем. колоните издаваха звук но качеството му беше много лошо поради хлабавата връзка. Баща ми ми каза че имало някакъв жак (прикачил съм снимки) който се свързвал към усилвателя но не знае как се нарича.  може ли някой да ми каже как се нарича този жак и евентуално да ми даде някакъв линк. Или ми предложете друг нацин да ги свържа за да се получи качествена връзка.

Благодаря предварително.

post-355809-0-87116500-1440263395_thumb.

post-355809-0-22301900-1440263398_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Първо искам да ви благодаря че ме насочихте за онзи DIN 5 кабел. С малко търсене в интернет намерих нужната информация и модифицирах кабела който имах. Свързах усилвателя успешно но тогава се появи друг проблем. колоните издаваха звук но качеството му беше много лошо поради хлабавата връзка. Баща ми ми каза че имало някакъв жак (прикачил съм снимки) който се свързвал към усилвателя но не знае как се нарича.  може ли някой да ми каже как се нарича този жак и евентуално да ми даде някакъв линк. Или ми предложете друг нацин да ги свържа за да се получи качествена връзка.

Благодаря предварително.

Нарича се DIN connector https://en.wikipedia.org/wiki/DIN_connector#Loudspeaker_connector

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сякаш не може да си купи от тука, че трябва да ходи до ибей

в който и магазин за радиочасти да отиде има поне от единия вид като тея

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=102_10214&products_id=21010827

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=102_10214&products_id=21006232

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беще дал 5 лв на някой сервиз - за по - малко от час щяха да ти решат проблема и нямаше да занимаваш толкова народ по форуми да ти правят начално ограмотяване.  Като те гледам с тея опити ще изгориш крайното стъпало и ще има тема за ремонти и калайдисване. Аман.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли ? За свързване на едни тъпи тонколони, трябва да ходим в сервиз ?

Що не си стоиш в кварталния гараж, който имаш, и просто не престанеш да се правиш на интересен по форумите ?

Офф, колега, няма ли да престанеш да обиждаш останалите! В тази тема не си дал никаква помощ но намери начин да се "изявиш", пак. Някак си ми се иска капитана да влезе отново и да те отреже завинаги.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е обаче, че некачественият звук произлиза поради "хлабава връзка" - съмнявам се!

Некачествен звук възпроизведен от този "Респром" може да се дължи на скапани кондензатори или потенциометри. 

Как е модифициран и кабела 5ца. също е важно!

Все пак въпросните накрайници се продават във всеки един магазин за електронни компоненти!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в тези стари неща още не съм попадал на скапани кондензатори. Хайде да спрем с чесането на клавиатури!

Още от студентските си години имам една приказка - за да препишеш за 6 трябва да знаеш поне за 4! А питащият си няма понятие от елементарни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирай се в http://www.sandacite.com/forum/index.phpи може много неща да понаучиш за старата техника.

Утре ще проверя дали нямам останали някъде и ако открия ще ти ги изпратя.

Редактирано от hristo58 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в тези стари неща още не съм попадал на скапани кондензатори. Хайде да спрем с чесането на клавиатури!

Още от студентските си години имам една приказка - за да препишеш за 6 трябва да знаеш поне за 4! А питащият си няма понятие от елементарни неща.

Ми, не знам кой и какво чеше, но до съсвсем скоро имах подобен усилвател използван на вилата. Предаде се накрая поради гореизброените причини - така, че............!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите.

Както част от вас забелязаха си нямам никаква идея от аудиотехника. Това е причината да се обръщам към някой по-опитен от мен. Да си призная усилвателя за който става дума е по старичък от мен и никога не съм се занимавал с толкова стара техника. Откакто се помня за звук съм използвал 3.5мм usb и hdmi. Моля да ме извините за необразоваността ми относно по старата техника. Още веднъж ви благодаря за съветите и насоките. И да се надяваме че скоро укилвателя ще е в работещо състояние. :)

Редактирано от ivanss9 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от udobenliedivana
      Здравейте!
      Някой ползвал ли е удължаващи слийвнати кабели на Gelid да изкаже някакво мнение? Мерси!
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте , искам да ви представя един български форум за PhotoShop : 
      Резюме ;
      Какво представлява форумът?  Това е мястото, където можете да намерите всичко, свързано с фотошоп! Ако си начинаещ и се луташ измежду многобройните опции на програмата, то тук ще намериш подробни уроци, помощ от по-напредналите потребители, контакт с дизайнери. Ако си дизайнер – това е перфектното място. Защо ли? Тук можеш да намериш всякакви ресурси, групирани по категории, но също така и да обмениш опит с другите дизайнери, да научиш нещо ново. Човек никога не спира да се развива и да учи!  Можеш да си полезен на себе си, но в същото време и на другите като изработиш нечия поръчка! А за потребителите, които желаят да се възползват от услугите на форума за изработка на графично изображение,  било то банер, лого, или друго, е предоставена възможността да се свържат с екипа ни от талантливи дизайнери и поръчката им да бъде изпълнена във възможно най-кратък срок!  Не се страхувай и колебай да се включиш в нашето общество, ние нямаме търпение да се запознаем с теб! 
      Нямам търпение да чуя вашите критики  и също така ви чакам , да се запознаете с програмата PhotoShop
    • от Soviet Soldier
      Винаги около покупка на подобен тип техника се замислям "Какво стана с качествената българска техника от едно време?".

1- Защо не успяхме да съхраним и развием, поне едно предприятие в тази сфера след промените? 

2- Останаха ли изобщо в България производители на такъв тип техника, или практиката да се сглобяват китайски
      боклуци и да се продават, като български продукт е присъща за 100% от нашите "производители"?

3- Кои български производители (ако все още има такива) са ви известни, и какви са вашите мнение и впечатления за предлаганите от тях продукти?
    • от Потребител №1
      Здравейте понеже не намерих тема с като моя проблем точно искам да попитам какъв би бил проблема ако нито един канал не свири но когато свързвам колона се чува звук от нея когато са свързвам. Само да отбележа бях допрял - във капака на усилвателя докато + беше свързан. Искам просто мнение за да знам дали има смисъл да го водя на ремонт. Ако го занеса на ремонт за да попитам какво му има те ще трябва да го вземат и направо да го оправят а като не знам колко пари е лошо... Благодаря предварително на хората които ще се опитат да помогнат. 
    • от edokredo
      Добър ден.С баща ми искаме да сглобиме 2 трилентови тонколони .Ниско честотните са по 120 вата средните са 50 а пищялките 10.Въпроса ми е как да ги свържем какво ни трябва колко филтъра какъв усилвател и така нататък абсолютно всичко ми трябва ,защото си нямам напредстава. Ако ми помогнете ще сам мега благодарен !!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.