Премини към съдържанието
stivid

инсталация на дос на нов компютър

Препоръчан отговор

купих си комп Леново без windows , като го включа ми изписва версия на freedos и до там какво да правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

купих си комп Леново без windows , като го включа ми изписва версия на freedos и до там какво да правя

Да си инсталирате операционна система по желание. Например си купувате Windows и си го инсталирате. Или си избирате някоя безплатна Линукс дистрибуция и си я инсталирате

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами FreeDos няма да ти свърши работа така че инсталираш windows/linux ли там каквото искаш или го дай на някой който разбира на компютри, не на кварталния "компютърен специалист" та той ще ти помгоне...

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом искате Windows - купувате си оригинално копие и го инсталирате. Друг вариант е да използвате безплатните операционни системи като Ubuntu или УСУ (втората е българска):

1. Как да направя буутваща флашка под Windows <= Ubuntu for desktops

2. Зареждане на УСУ от USB флаш памет <= УСУ Десктоп

3. Естествено може да погледнете и Mint, Fedora, openSUSE и други.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам не си видял че лаптопа НЕ върви с ОС. В такъв случай ти сам ще трябва да си инсталираш такава. А от количеството рам зависи дали ще инсталираш 32 битова или 64 битова ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намираш си Windows(никъде не пиша купуваш) и си го инсталираш. Или в сервиза има хора, които ще го свършат вместо теб и ще ти дадат готов компютър, който да ползваш. За моралистите по-горе - За съжаление като влезете в един сервиз, никой не ви инсталира Windows с лиценз за 20лв.

Друг вариант е да използвате безплатните операционни системи като Ubuntu или УСУ

Безполезно. И няма българска операционна система. Някаква пропаганда е. Тя УСУ си е чист мод на убунту. Все едно да сложиш лети джанти и ауспух пърдялка на БМВ-то и да кажеш, че ти си проектанта на марката. Добра идея е УСУ, но не е повече от мод. Пък ядрото не е нечие.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко извън темата но и stotinkaOS е добра Linux дистрибуция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За моралистите по-горе - За съжаление като влезете в един сервиз, никой не ви инсталира Windows с лиценз за 20лв.

Така е :)

Но все пак:

Чл. 172а. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., бр. 75 от 2006 г.) Който записва, възпроизвежда, разпространява, излъчва или предава, или използва по друг начин чужд обект на авторско или сродно на него право, или екземпляри от него, без необходимото по закон съгласие на носителя на съответното право, се наказва с лишаване от свобода до пет години и с глоба до пет хиляди лева.

Правила на форума:

2.12 Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено.

Следователно автора на темата:

- Да си закупи оригинален Windows

или

- Да избере безплатна операционна система

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То темата е  ясна, а на Симтеч само мога да отговоря, че един безпризорен уиндоус, се разхождаше тъдява из махалата без стопанин, наскоро.

Живко, да се не вържеш сега! :)

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следователно автора на темата:

- Да си закупи оригинален Windows

или

- Да избере безплатна операционна система

С цялото ми уважение към титлата ти на модератор, извън този форум ти нямаш думата какво ще прави някой. Също така и как да се придобие дадено нещо. Тук се търси помощ как да се използва дадено нещо. Аз казвам - придобие. Не казвам изпиратства. И по никакъв начин не подстрекавам към каквото и да е било. Някои констатации направих.

Предлагам да не поставяш ултиматуми над това какво може и какво трябва да прави авторът. А другото е, че ако толкова стриктно се държеше на правилата в тоя форум, разделите за игри и телефони не трябвапе да ги има. Защото в игрите се пишат определени неща, а за телефоните - Apple като е преценил, че можеш определени функции да имаш само, нямаш право да му правиш jailbreak.

Имаме в темата вече 3-ма модератора, които моментално почнаха да пишат реклами на Microsoft, без на човека да е обяснено всъщност нищо в особени подробности. Ако смятате, че темата води до насоки в пиратско естество, може би е по-добре да бъде закрита.

п.п Придобие, защото има пробни и тестови версии примерно на най-новата версия на Windows, които са безплатни в определен срок. След това винаги може да се пристъпи към тяхното активиране, ако има интерес. Като под активиране не съм посочил метода. Лицензионен ключ да си купиш, ОЕМ лиценз или по някакви програми с намаление пак е начин!

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Придобие, защото има пробни и тестови версии примерно на най-новата версия на Windows, които са безплатни в определен срок. След това винаги може да се пристъпи към тяхното активиране, ако има интерес. Като под активиране не съм посочил метода. Лицензионен ключ да си купиш, ОЕМ лиценз или по някакви програми с намаление пак е начин!

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си инсталирате операционна система по желание. Например си купувате Windows и си го инсталирате. Или си избирате някоя безплатна Линукс дистрибуция и си я инсталирате

Какво? Прочетохте ли изобщо въпроса или това го копирате от някой готов файл с отговори?

До @stivid отивате в сервиз/магазин за компютри и питате те ще ви кажат какви варианти имате и от там избирате изгодния за вас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Съгласен съм! А и всеки си има глава на раменете и да прецени ще купува ли нещо, ще го пробва ли, ще го краква ли и и т.н. Не мисля, че е нужно някому постоянно да се навират излишно някакви моралистки антипиратски декларации.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те , оправих се като си свалих уин8,1 и го качих на флажка и компа го прие и се инсталира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джо - бързаш, ама малко повече от необходимото.

Факта е, че Майкрософг ти казват директно - "За парите ти ние ще ти дадем ключа - ти си намери Уиндоус от някъде (или от нашия сайт), инсталирай си го и го активирай."

Предполагам, че си виждал оригинална кутия за инсталационен диск ... без диск ?

И този ключ струва пари, нали? Трябва да се закупи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И този ключ струва пари, нали? Трябва да се закупи :)

М-даа, безплатно е само ... сиренето в капана за мишки.

А ти при всяка (пре) инсталация ли си купуваш ключ ???

Сега както ти разрешават да инсталираш / ъпгрейтнеш до Win10 от валиден Win... (някакъв). Ползвайки стария ключ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И този ключ струва пари, нали? Трябва да се закупи

НО Windows се разпространява И електронно и има пробни версии, които са безплатни. Спекулираш! Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.