Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

С WIndows 7 съм и искам да премина към Windows 10. Проблема да премина към Windows 10 е там, че се налага да имам минимум още 100 GB  в дял "С" за Windows-а. В момента имам 120 общо, от които 90 и няколко са заети и са ми останали 22,3 GB, които не ми стигат. 

Въпросът е, че ми трябва мнението на професионалист, който се е занимавал с преоразмеряване. Искам да избегна всякакви проблеми с Windows-а, надграждането до Windows 10 и проблеми с харда, разбира се. 

Затова по-възможно най-безопасния начин с Acronis Disk Director 11 Home искам да отделя 120 гигабайта от дял "D" към дял "С". Намерил съм статия, която да ми покаже как става това, но не знам какви може да са последствията при подобна процедура. Ето я статията - https://kb.acronis.com/content/11407

В диск "D" имам 803 GB., от които 419 свободни. Надявам се някой да може да каже безопасно ли е с тази програма, която съм споменал и разбира се статията дали е точно това, което търся. 

Благодаря предварително! 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си тема за Windows 10

Не знам да има някакво ограничение на дял C, за да се инсталира Windows 10.

И 20 GB стигат, стига да няма много програми.

Друг е въпроса ако искате да надграждате (при изтегляне трябва повече място) и нямате достатъчно място в системния диск.

Но ако направите една чиста инсталация, то тогава се освобождавате съответно мястото в Локален Диск C.

Преди това си прехвърлете важните файлове на другият дял.

П.П. Лично аз не бих рискувал с новата ОС. Поне до като не оправят бъговете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С WIndows 7 съм и искам да премина към Windows 10. Проблема да премина към Windows 10 е там, че се налага да имам минимум още 100 GB  в дял "С" за Windows-а. В момента имам 120 общо, от които 90 и няколко са заети и са ми останали 22,3 GB, които не ми стигат. 

120 ГБ са достатъчни за системния дял, не е необходимо  да ги увеличавате!

относно Виндовс 10:http://www.microsoft.com/bg-bg/windows/windows-10-specifications#sysreqs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре благодаря за коментарите. Аз смятам да я надграждам, но щом казвате, че е нестабилна ще изчакам поне още няколко месеца и ще следя редовно темата за 10-тката в форума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от excuse-me-what-the-f
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.