Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ще си купувам Wi-Fi рутер, та въпроса ми е какъв точно да е той. Търся нещо добро за цената си, около 60-70лв. Вече сте вие на ход. :)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си купувам Wi-Fi рутер, та въпроса ми е какъв точно да е той. Търся нещо добро за цената си, около 60-70лв. Вече сте вие на ход. :)

Добро за какво, за кого?
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро за какво, за кого?

Исках да кажа в добро съотношение цена - производителност. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да кажа в добро съотношение цена - производителност. :)

Аз бих предложил WRT54GL, но той е на по-голяма цена. При мен в момента са 5 машини отзад и се постига до 40 Мбита/с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил WRT54GL, но той е на по-голяма цена. При мен в момента са 5 машини отзад и се постига до 40 Мбита/с

Чувал съм добри неща за WRT54GL, но цената ми идва доста в повече. Та ако имате други предложения пишете, а пък относно цената не е проблем и до 80-85 лв да се дадат. :P Редактирано от TiriT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за тези рутери :

D-Link DAP-1160

D-Link DIR-120

D-Link DIR-301

Ако имате предложения давайте ! Дадените от мен рутери може да не са хубави, но ввие ще кажете, аз не разбирам от рутери ! ;)

Редактирано от TiriT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вече ти го препоръчах ,ама да видим кво ще кажат и другите за него ,щото и аз не съм от най-големите рутер разбирачи.Ето го и моето предложение http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/link...4g-p588553.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера на vidimiq ми се вижда добър какво ще кажете за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера на vidimiq ми се вижда добър какво ще кажете за него?

С по-малко памет е от този, който ти предложих, но е много добър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С по-малко памет е от този, който ти предложих, но е много добър

С по-малко памет, но и цената е по-малка, дадения от теб рутер струва 140 лева, а този 80 лева. Какво ще кажете за Линксуса в сравнение с предложените от мен D-link-ове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С по-малко памет, но и цената е по-малка, дадения от теб рутер струва 140 лева, а този 80 лева. Какво ще кажете за Линксуса в сравнение с предложените от мен D-link-ове ?

Linksys WRT54G е с по-ниско бързодействие - обработва по-бавно заявките при сърфиране и подобни в мрежа и понякога това мен лично ме изнервя. Личното ми предпочитание от изброените е към най-евтиния Д-Линк. Макар и доколкото ги погледнах имаше модел с принт сървър. Ако му трябва на човека подобна функционалност е отличен избор и като цена. Разликата е няколко лева в моделите според тая търсачка, вероятно и на практика разликите са минимални. А първия имаше и аксес пойнт функционалност. Нека да си избере според нуждите. А най-изгодното предложение би бил един ТП-Линк за около и под 60 лева. Но сам си решава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах и рутера Linksys WRT54G2 http://www.testfreaks.com/wireless-network/linksys-wrt54g2/, какво ще кажете за него струва ли си парите, Tp-link не харесвам. Сигурно някой от Д-линк-овете ще взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя последния рутер неизлиза ли извън бюджета?

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах и рутера Linksys WRT54G2 http://www.testfreaks.com/wireless-network/linksys-wrt54g2/, какво ще кажете за него струва ли си парите, Tp-link не харесвам. Сигурно някой от Д-линк-овете ще взема.

аз съм с wrt54g2 (черната перла) и за сега нямам никакви проблеми, а какво ли не правих за да я прекърша.. поне 40пъти флашвах firmware-a, имат доста добра recovery система и се убедих, че само хардуерен проблем може да го сломи.. вече 1м работи без прекъсване.. а и DT-WRT/openWRT firmware-а е невероятен..

въобще.. D-Link, TP-link, Netgear, и всички останали са пълна боза за мен.. и тия 30лв като ги сметнеш във възможности, труд и т.н. за нищо.. не се стискайте и си вземете качествен продукт, а не боклуци, на които им горят модулите след 1г или firmware-a им е пълна боза.. до сега не намирах качествен продукт, който да има работещ QoS, поне преди да си взема linksys-a..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се е видяло, че ще взимам марков рутер - Линксус за повече пари...Ако можеш да ме упътиш за колко пари взе твоя ще е върхът, защото в интернет го видях на цена от 90 до 110лв, та се чудих каква е реалната цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LINKSYS WRT-54G2 в техномаркет мисля, че го видях 99лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се е видяло, че ще взимам марков рутер - Линксус за повече пари...Ако можеш да ме упътиш за колко пари взе твоя ще е върхът, защото в интернет го видях на цена от 90 до 110лв, та се чудих каква е реалната цена.

мисля, че дадох 108лв, но във Варна - Спийд компютри, на друго място може да е по - евтин, само имай впредвид, че точно този модел малко трудно се хаква( но се хаква), ако искаш да си вземеш нещо което да му смениш по - лесно firmware-a, погледни другите модели от серията как точно се хакват, отделно моят е с 4МБ флаш памет, има модели с 8 и с 16МБ, като позволяват firmware с доста повече опции в него.. но като цяло за това, което го ползвам съм доста доволен, е.. имам си едно PC, което разпределя нета и т.н. със Ubuntu, но съвсем спокойно мога да го заменя, при нужда от Linksys-a..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за ефтин рутер с линукс edimax br6204wg

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв Линукс какви 5 лева ? Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Казах, че ще вземам Линксус. Едимакс са евтини, но са куча марка - на втория месец се прецакват. Аз така или иначе вече реших, че ще взема Линксус за около 100лв., но поне ще знам, че няма да се скапе.

Редактирано от TiriT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв Линукс какви 5 лева ? Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Казах, че ще вземам Линксус. Едимакс са евтини, но са куча марка - на втория месец се прецакват. Аз така или иначе вече реших, че ще взема Линксус за около 100лв., но поне ще знам, че няма да се скапе.

хе хе хе а случайно са знаеш линксис с каква ОС е
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хе хе хе а случайно са знаеш линксис с каква ОС е

Това е друг въпрос, че е с Линукс. Аз това си го знаех, но просто в темата никъде не съм споменал, че трябва да е на Линукс, а той пише... затова. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се сетиш какво да си купиш - то че зависи какво ще го правиш зависи и колко компа ще накичиш - но с WRT54GL примерно може всичко да правиш, каквото ти роди фантазията - линукса се държи стабилно, аз съм му сложил няколко мрежи по една за всеки съсед в отделен VLAN и с отделен DHCP да не стават мизерии нарочно или случайно... А на Wireless-a iccъщо поддържа много SSID. Но ако си е само за теб за домашно олзване вероятно воже и по евтино да минеш - незнам за какво ти е да правиш такива неща ако ще е едно домакинство. Аз го правя щото сме 7 човека и сабираме по 20 лева и плащаме за 6 месеца нета за напред и така от 1г и 6 м някъде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен нещата не са така грандиозни. Рутера го искам за постоянно ползване на 2 компютъра и малко по рядко на 5 компютъра. Така че няма да го моря толкова. :scared:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Голяма ли е разликата в трансфера на данни между тп линк 740н и тп линк 841н.Ще ви бъда благодарен да споделите мнение относно тези 2 модела който съм посочил.Чудя се кой да взема за да подменя сегашния ми рутер който е едимакс 6204вг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Голяма ли е разликата в трансфера на данни между тп линк 740н и тп линк 841н.Ще ви бъда благодарен да споделите мнение относно тези 2 модела който съм посочил.Чудя се кой да взема за да подменя сегашния ми рутер който е едимакс 6204вг

Ти как си представяш да минат 300 MBPS през рутера, т.е. кой ти подава с такава скорост?!?!? Първия си работи перфектно и се настройва за 3 мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.