Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ще помоля хората от вас които са изпробвали Linksys WRT160N v3 за мнения. Вчера го купих и като за начало останах с лоши впечатления от него. Чудя се ако го флашна дали няма да се подобри работата му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да прекарам интернет към компютър в съседната стая. С LAN съм. Мисля да взема безжичен рутер за да спестя окабеляване. Но на някой места четах че безжичните били бавни - 54Mbps, което e почни 7MB/s, приблизително скоростта на домашния ми нет. Мислите ли че найстина ще е по-бавен с подобен рутър и ако взема модел 150Mbps това ше реши ли проблема? Искам също така да питам коя марка ми препоръчвате. По сайтовете се натъкнах на Edimax, Repotec, както и някой малко по-евтини като LevelOne, TP-Link и ощи куп други, които на мен не ми говорят нищо. И още един въпрос. Разумно ли е лан картата, да е USB вместо PCI. Забеляэах еднакви модели, едните с вградена антена, а другите със сменяема. Има ли значение? http://plesio.bg/mrezhovi-karti-c-69978243/tl-wn722n-wireless-usb-adapter-n150-150mbps-p-281318.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал ако искаш хубава марка и здрава Linksys,рутера ми е Linksys WRT54GL v1.1 и позлвам 2 USB адаптера за 2та компа с модел WUSB100 v2 .Доволен съм и си ми поддържат скорост и сигнал доста добри и на 2та компа.

Може да надникнеш ако искаш,дано да съм ти бил полезен и успех.

USB Adapter LinkSys

Linksys рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си купувам Wi-Fi рутер, та въпроса ми е какъв точно да е той. Търся нещо добро за цената си, около 60-70лв. Вече сте вие на ход. :rolleyes:

Препоръчвам ви Tenda W311R+, аз го ползвам и съм доволен от него. :rolleyes:
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

здравеите:sobbing: от една седмица си търся рутер и не мога да си избера,преди беше по-лесно имаше само ограничен избор ,но сега ...... ? спрял сам се на тези марки : linksys ,buffalo,netgear моля за вашите предложения :ph34r: бюджета ми е 120-140 лева благодаря предварително P S забравих задължитеелно трябва да е N-RUTER

Редактирано от nasocar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

здравеите:sobbing: от една седмица си търся рутер и не мога да си избера,преди беше по-лесно имаше само ограничен избор ,но сега ...... ? спрял сам се на тези марки : linksys ,buffalo,netgear моля за вашите предложения :ph34r: бюджета ми е 120-140 лева благодаря предварително P S забравих задължитеелно трябва да е N-RUTER

За 90 лева вземай най-доброто на TP-Link 1043. linksys също са много добри. Имам и от двата и съм много доволен. работят без прекъсване до ден днешен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 90 лева вземай най-доброто на TP-Link 1043. linksys също са много добри. Имам и от двата и съм много доволен. работят без прекъсване до ден днешен.

аз в момента съм със wrt54gl

Firmware: DD-WRT v24-sp2 (07/22/09) mini обаче робувам на марката (като ще е гарга да е рошава :sobbing: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от години карам с Netgear WGR614(нямаше по-евтин) и досега съм нямал проблеми :sobbing:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

харесал сам си тези двата Linksys E1000 ,Linksys E2000 , но не зная нищто за аналозите на buffalo i netgear

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Аз също искам съвет относно избор на рутер,защото не мога да се ориентирам какво точно да търся и дали ще ми свърши работа.Използвам настолен компютър,който е свързан с кабел,но понякога се налага да ползвам и лаптоп,защото двамата със сина не може да делим един компютър и затова се налага тази модернизация за ползване на интернет.Иска ми се това устройство да бъде защитено от включване на други външни устройства към тази домашна мрежа.При интернет доставчика ми предлагаха различни такива устройства,но техническата характеристика на тези устройства не я разбирам и те си ми обясняват на техния език,но аз тези неща не ги разбирам и затова се обръщам към вас,някой да ми даде разумен съвет относно купуването на това устройство.Благодаря предварително на всеки,който се отзове по този мой проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Здравейте!Аз също искам съвет относно избор на рутер,защото не мога да се ориентирам какво точно да търся и дали ще ми свърши работа.Използвам настолен компютър,който е свързан с кабел,но понякога се налага да ползвам и лаптоп,защото двамата със сина не може да делим един компютър и затова се налага тази модернизация за ползване на интернет.Иска ми се това устройство да бъде защитено от включване на други външни устройства към тази домашна мрежа.При интернет доставчика ми предлагаха различни такива устройства,но техническата характеристика на тези устройства не я разбирам и те си ми обясняват на техния език,но аз тези неща не ги разбирам и затова се обръщам към вас,някой да ми даде разумен съвет относно купуването на това устройство.Благодаря предварително на всеки,който се отзове по този мой проблем.

Заинтересувайте се дали фирмата ви доставчик не предлага рутери с абонаментен план на малко по ниски цени. Попитайте ги какви модели предлагат/макар че ще са от най ефтините/ и споделете с нас. Аз ползвам такава услуга и съм много доволен и от рутерчето, което е около 35 лева/ безплатно е с абонамента/ и от моя интернет доставчик. Като цяло, можете да се насочите към TP-Link, Linksus, d-link. Моделите са разнообразни, но не сте написали сумата, която сте предвидили за рутера. Най скъпия и добрия модел примерно на TP-Link e около 85-90 лева с ДДС. Модела е 1043 и е чудесен.Желателно е доставчикът Ви на интернет да направи настройките на рутера, за да си нямате после неприятности. Разбира се, това не е единственият модел, който ви предлагам. Също така, в този подфорум има много теми по избора на рутер и неговата конфигурация. Желателно е да се запознаете с отделните теми и ще стрещнете още модели и цени от другите фирми, отзиви и препоръки за тях и много още полезна информация. Успех ви пожелавам! Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заинтересувайте се дали фирмата ви доставчик не предлага рутери с абонаментен план на малко по ниски цени. Попитайте ги какви модели предлагат/макар че ще са от най ефтините/ и споделете с нас. Аз ползвам такава услуга и съм много доволен и от рутерчето, което е около 35 лева/ безплатно е с абонамента/ и от моя интернет доставчик. Като цяло, можете да се насочите към TP-Link, Linksus, d-link. моделите са разнообразни, но не сте написали сумата, която сте предвидили за рутера. Най скъпия и добрия модел примерно на TP-Link e около 85-90 лева с ДДС. Модела е 1043 и е чудесен.Желателно е доставчикът Ви на интернет да направи настройките на рутера, за да си нямате после неприятности. Разбира се, това не е единственият модел, който ви предлагам.

Благодаря ви много за съвета!Аз така и ще направя,ще се свържа с тях,защото разбрах,че трябва да настроят рутера и лаптопа,който е нов.Щом разбера за моделите на предлаганите устройства,ще споделя тук с вас за съвет за избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми обхват в 2 малки стаи една до друга. Също така искам чрез рутера да мога да се свързвам до други безжични мрежи. Спрях се на D-Link DAP-1360.Ще покрие ли нуждата? Някакви впечатления може ли да споделите относно модела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Трябва ми обхват в 2 малки стаи една до друга. Също така искам чрез рутера да мога да се свързвам до други безжични мрежи. Спрях се на D-Link DAP-1360.Ще покрие ли нуждата? Някакви впечатления може ли да споделите относно модела?

Мисля, че ще ти свърши много добра работа. Погледни ако искаш и TP-Link 1043. Хич не е за пренебрегване, а е и по евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер Може ли мнение кой рутер да си купя ... http://laptop.bg/routers-tp_link-tp_link-tplink_ultimate_wireless_n_gigabit_router_atheros или http://www.multirama.bg/product/818/bezzhichen-ruter-linksys-wrt54gl.html ако може и нещо по хубаво за тия пари , можи да предложите не разбирам от рутери :beer: Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linksys- a е перфектен и е страхотен избор. Вече 4 годинна го ползвам и работи страхотно. Просто е железен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linksys- a е перфектен и е страхотен избор. Вече 4 годинна го ползвам и работи страхотно. Просто е железен.

Мерси много за бързия отговор :beer: Сега остава да намеря каде мога да го намеря в Хасково .

Мерси много отново лека вечер :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<p>А аз съм с TP-Link-а и съм много доволен от него. Покриваше ми от-до 2-та етажа на къщата, заедно с целият двор. Във sky.bg даже беше 78 лв по спомени. Но реално който и от двата да вземеш няма да сгрешиш. Не отричам способностите и на Линксиса, просто имам опит с другият.</p>

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не съм споменал ... Живея в 4 етажна къща и рутера ще бъде на 2-я етаж ,бих желал на всякаде да имам връзка :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<p>А аз съм с TP-Link-а и съм много доволен от него. Покриваше ми от-до 2-та етажа на къщата, заедно с целият двор. Във sky.bg даже беше 78 лв по спомени. Но реално който и от двата да вземеш няма да сгрешиш. Не отричам способностите и на Линксиса, просто имам опит с другият.</p>

Не мога да кажа лоши неща за TP-link като рутери. Вероятно са добри. разочарован съм от D-link като марка. Много бързо се развалят и дават бъгове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще гледам да взема един от двата и дано да имам връзка около нас :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TP-Link-a е с 3 броя антени за излъчване! Относно покритието: рутера беше в долният ляв ъгъл на къщата (стаята там), на 2-рият етаж, демек горният десен ъгъл точно сигнала беше на 2 чертички, но да отбележа, че ползвам лаптоп с карта 54 Mbps скорост (съответно по-слаб сигнал). Много зависи стените и подовете как са направени. Ако се рапзоложи рутера на 2-рият етаж на къщата ти, горе долу по средата и далеч от абсорбиращи сигнала предмети би трябвало да покрие цялата къща! Но все пак зависи от материалите, конструкцията.

За съжаление не съм ползвал Линксиса да кажа нещо повече, но оня ден сменях доставчика на интернет, заедно с телевизия по кабела, та трябваше да сложат суич у нас, рутера ми Tp-Link, адаптер имам на ТП и този суич също беше на ТП, дето сложиха, и викам наредил съм ги едно до друго и техника вика, еми най-евтиното и качествено на пазара.

ето го и в sky.bg за 82.55 лв. ако търсиш по-ниска цена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И двата модела са много добри.Всекидневно ги ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, добре си се насочил, който и да вземеш ще е функционален

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.