Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

TiriT

Избор на рутер

Препоръчан отговор

Темата е малко стара и все пак може ли да ми препоръчате някои рутер.

След като изровихте толкова стара тема да бяхте видели първата тема в разделя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така зададен въпроса ще ти се препоръчат всички възможни рутери на пазара. Нито казваш за какво ще го ползваш, колко устрйства ще са вързани и от какъв стндарт безжична връзка, на какво разстояние, с прегради от какъв материал, интензивно ли ще се ползва, каква част от времето, какъв бюджет. Първо прочети малко, реши какво и питай пак :P

Редактирано от sharkbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма да са вързани много устройства. Един компютър и един лаптоп. Живея в къща на два етажа. Рутера ще е на втория етаж защото компютъра е там. Ползвам Интернет на PPPoE 20 мегабита. Ами няма да го ползвам на повече от 25-30 метра. Къщата е от тухли :Д Ще се ползва интензивно. Бюджет:60лв Спрял съм се на този http://jarcomputers.com/p_WIFITPLINKTLWR841N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Дойде време да закупя ново рутерче. Разполагам с 130 лева и бих искал за тези пари да се купи г/д прилично рутерче, което така да разпределя връзката, че да имам интернет из целия апартамент. Апартамента е 3 стаен. Какво ще ми препоръчате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Дойде време да закупя ново рутерче. Разполагам с 130 лева и бих искал за тези пари да се купи г/д прилично рутерче, което така да разпределя връзката, че да имам интернет из целия апартамент. Апартамента е 3 стаен.

Какво ще ми препоръчате?

Да ползвате търсачката на форума. Темата ви е добавена към съществуващата такава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, много е важно да се избере правилното устройство. От няколко дни(повече от седмица) имам дертове с един нетгиър и онзи ден го смених с един ТъпЛинк. Еми какво да ви кажа - разликата е сериозна в ползата на тъпчото. Вярно няма доста "интересни" неща които ползвах в нетгиъра, но пък ги ползвах щото ги имаше. Примерно поддържаше комплексна парола, огрaничение на дистанционната сесия по време. Имаше и некви VPN-и дето така и не се наложи да се ползват. В момента не мога да се сетя точния модел на нетгиъра, но тъплинка е модел TL-R488T. Единствено мога да кажа, че това "тъпо" нещо надхвърли моите очаквания. Забравих да спомена че въщност говорим за SMB рутер с два WAN порта(тъпчото е с 4 но се ползват само двата - просто такъв имах подръка). Днес му гледах логовете - за два дни е отнесъл 10.2М пакета и 5.6Gb трафик при "стандартно" офис натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер. Накратко - търся рутер , с който мога да филтрирам достъпа на групи от адреси. Примерно адреси от 100 до 200 да имат достъп само до 5-10 външни адреса , от 201 до 220 до други и определена група да има пълен достъп :cheers: Бюджет за момента не е определен. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер. Накратко - търся рутер , с който мога да филтрирам достъпа на групи от адреси. Примерно адреси от 100 до 200 да имат достъп само до 5-10 външни адреса , от 201 до 220 до други и определена група да има пълен достъп :) Бюджет за момента не е определен. Благодаря предварително.

1. Има специална тема

2. готов ли сте да дадете птимртно 500 лева?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Има специална тема

2. готов ли сте да дадете птимртно 500 лева?

Съжалявам , че не ми е останало време да прочета всичко :) Бюджета наистина не е от значение за момента , просто ме интересуват варианти , които решават проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте .Бих искал да ми помогнете в избора на рутер .Намирам се в чужбина и ползвам ограничен интернет от 10мб.По начало доставчика ми дава ето този рутер http://www.arrisi.co...Guide_Std10.pdf,от който никак не съм доволен,постояно забива и трябва да го рестартирам,също така,когато свалям нещо и в същият момент играя он лайн ,табла или карти винаги забива и се налага да спирам торент клиента за да си довърша играта,което мисля че не е нормално и за това искам да си закупя друг по-добър.В къщи имаме два лаптопа който се свързват безжично.Живея в апартамент и лаптопите са на 3/4 метра от рутера и ги разделят две стени.Спрял съм се на ето този модел http://www.get.bg/pr...oducts_id=28736.Понеже не съм на ти с безжичните връзки ,дали е подходящ този модел и ще имам ли проблеми със свързването му,че чета по форума разни стандати N ,което ама хич не ми е ясно .И двата лаптопа ползват ОС Уиндолс 7 със сервис пак 1,ако това има някакво значение.Приемам и други предложения .Ако се нуждаете от допълнителна информация кажете.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте .Бих искал да ми помогнете в избора на рутер .Намирам се в чужбина и ползвам ограничен интернет от 10мб.По начало доставчика ми дава ето този рутер http://www.arrisi.co...Guide_Std10.pdf,от който никак не съм доволен,постояно забива и трябва да го рестартирам,също така,когато свалям нещо и в същият момент играя он лайн ,табла или карти винаги забива и се налага да спирам торент клиента за да си довърша играта,което мисля че не е нормално и за това искам да си закупя друг по-добър.В къщи имаме два лаптопа който се свързват безжично.Живея в апартамент и лаптопите са на 3/4 метра от рутера и ги разделят две стени.Спрял съм се на ето този модел http://www.get.bg/pr...oducts_id=28736.Понеже не съм на ти с безжичните връзки ,дали е подходящ този модел и ще имам ли проблеми със свързването му,че чета по форума разни стандати N ,което ама хич не ми е ясно .И двата лаптопа ползват ОС Уиндолс 7 със сервис пак 1,ако това има някакво значение.Приемам и други предложения .Ако се нуждаете от допълнителна информация кажете.Благодаря.

За толкова пари си търси с N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай някое предложение ,както споменах не им разбирам . Забравих да кажа бюджета е 130 лв .

Редактирано от Dishkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова пари можете да си намерите TP-LINK TL-WR2543ND който е доста нов, или по-стария модел: TL-WR1043ND който пък е по-евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ,тоест да разбирам че, моделите с N са по-добри , предполагам ,че няма да имам проблеми със свързването .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ,тоест да разбирам че, моделите с N са по-добри , предполагам ,че няма да имам проблеми със свързването .

много не ти разбрах въпроса, но от това, което разбрах нямаш никакви проблеми с читав рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемете че модели, които поддържат N стандарта са малко по-съвременни и поддържат нов стандарт и по-високи скорости. Но има много "но" по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах моята скорост е ограничена от доставчика ми .Зная ,че няма как да я увелича а и не ми трябва повече.Просто ми се иска рутера да си работи нормално и да не ми забива ,защото е много дразнеща ситуацията която съм посочил в този си пост http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=165200&view=findpost&p=2137095

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах моята скорост е ограничена от доставчика ми .Зная ,че няма как да я увелича а и не ми трябва повече.Просто ми се иска рутера да си работи нормално и да не ми забива ,защото е много дразнеща ситуацията която съм посочил в този си пост http://www.kaldata.c...dpost&p=2137095

Избора в посочения пост е много добър. Аз го ползвам вече 4 години и нямам проблеми с него :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:clap: Остава само да го взема и ако и ако срещна проблем при свързването му да помагате :) Благодаря .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:beer11: Остава само да го взема и ако и ако срещна проблем при свързването му да помагате :D Благодаря .

Няма проблем :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Остава само да го взема и ако и ако срещна проблем при свързването му да помагате :D Благодаря .

като цяло този рутер е "боен" не му се плаши толкова и сам ще се оправиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое бихте избрали ?

Кое бихте избрали ?

d-link dwa123 ili tp-link wn722n

Редактирано от palitooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое бихте избрали ?

Като начало прегледайте темата към която добавих вашата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Публикувано изображение

Препоръчайте ми рутер Публикувано изображение Моя се развали, какво ли не пробвах и не работи...:X

Бюджета е около 100-150 лв, като искам да поддържа 802,11 N стандарта на 300Mbps, също така ако е възможно да има и гигабитови портове Публикувано изображение Това са ми изискванията. Гледах новите модели на Linksys, но след като се поразрових из нета по разни форуми и нямаше добри отзиви за тях. Е, ако някой е ползвал такъв и е доволен нека да го препоръча Публикувано изображение

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Публикувано изображение

Препоръчайте ми рутер Публикувано изображение Моя се развали, какво ли не пробвах и не работи...:X

Бюджета е около 100-150 лв, като искам да поддържа 802,11 N стандарта на 300Mbps, също така ако е възможно да има и гигабитови портове Публикувано изображение Това са ми изискванията. Гледах новите модели на Linksys, но след като се поразрових из нета по разни форуми и нямаше добри отзиви за тях. Е, ако някой е ползвал такъв и е доволен нека да го препоръча Публикувано изображение

Благодаря!

Аз препоръчвам 1024ND на tp-link

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...