Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на рутер

TiriT

Препоръчан отговор

• Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Рекорда е 282 мегабита и то на UDP трафик (който е еднопосочен т.е. няма обратна корекция сравнен с TCP) Който и от двата да вземеш разликата ще е само във външната опаковка +- ако няма някоя софтуерна екстра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи не си заслужава да се дават повече пари за 841н

Когато на километража на една кола пише 300, а на друга 150, това означава възможности, но реално при нашите пътища е неосъщесвимо. Подобно е и с доставчиците на интернет. Трансфера зависи от този, който ти доставя интернета. Продал съм над 20 рутера от първия модел, нямам оплаквания за проблеми.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно така повече от 120 мегабита няма да видишоколо 10 мегабайта в секунда @pataran то не е нужно само за интернет да го ползваш може да си гледкаш филми от настолния на лаптопа когато си на балкона/двора в HD формат :blink:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи не си заслужава да се дават повече пари за 841н

Вземи си Tp link Tl-WR740N.За 40 кинта получаваш много добър рутер!В момента съм с него и съм супер доволен.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петьо от метро ще ми излезе златен този рутер.Не съм от София.

И аз не съм от София. Метро няма ли навсякъде :devil2: Рутерчето е доста добро между другото, една две теми по надолу и аз се чудех какво да взема и избрах него,най-евтиния рутер които намерих на пазара. 48часа вече тегля нон стоп торенти и го тормозя че да вземе да забие или нещо такова ама неще. :hang:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петьо реално раэликата в цената е 4 лева между 2 рутера в града в който живея.Имаш ли голяма загуба на сигнала с него и беэ него.

Разликата в скороста е минимална с кабел свалям с 4мб с WI-fi с 3,8-3,9мб.

Не ми харесва че рутера е леко топъл, позагрява.Не е горещ но може би ще се наложи някакво вентилаторче за летните жеги.По дани от приятели и по скъпи модели загряват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата в скороста е минимална с кабел свалям с 4мб с WI-fi с 3,8-3,9мб.

Не ми харесва че рутера е леко топъл, позагрява.Не е горещ но може би ще се наложи някакво вентилаторче за летните жеги.По дани от приятели и по скъпи модели загряват.

Аз пък преди с кабел свалях от замунда един филм 2-4мб/с,скоро си изтеглих същия филм с 6-8 мб/с.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

поръчах 740н.днес пристигна и пуснах в действие.като за начало добре се справя.няма много голяма разлика спрямо стария ми рутер едимакс 6204вг.ето тест на 740н:

post-7630-059097400 1275724000_thumb.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Какъв е лимита ? Тоя дето си го харесал е малко поостарял. Ако имаш възможност нещо като този - цък ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа че рутерите на Linksys са най-добрите така че който рутер на Linksys да избереш няма да збъркаш. Аз съм с Netgear и не съм доволен, но го взех понеже беше гратис от доставчика за лоялен клиент :rolleyes: .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа че рутерите на Linksys са най-добрите така че който рутер на Linksys да избереш няма да збъркаш. Аз съм с Netgear и не съм доволен, но го взех понеже беше гратис от доставчика за лоялен клиент :rolleyes:

Съгласен съм с теб,че Линксис са добри,обаче и Нетгеар не е лош.За Линксис мога да каже че е малко грозничак обаче за сметка на това върви като добре смазана машина.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Какъв рутер бихте ми препоръчали и ако може да ми кажите, защо според вас тези са добри? :whist:

Цена - не много скъпа, но няма определен лимит :whist:

Има ли разлика в интернета, когато е по-качествен рутера, по-скъп, ддз... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв рутер бихте ми препоръчали и ако може да ми кажите, защо според вас тези са добри? :whist:

Има ли разлика в интернета, когато е по-качествен рутера, по-скъп, ддз... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Аз лично имам 2 рутера и от двата съм много доволен. Lincsys 54GL който работи непрекъснато вече 2 години и TP-Link работещ от 3 месеца. 54GL вече е малко поостарял модел, но се е доказал в България като сериозна машинка. Цената му е около 120 лева, докато на TP-Linka 40. Препоръчвам ти Lincsys, а кой модел ще си избереш, почти няма значение. Успех при покупката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linksys естествено ! Няма какво да се коментира. Ако цената не те устроива тогава се търсят алтернативи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На скоро си взех този и нямам абсолютно никакви забележки.

Понеже виждам, че си без ограничение от към цената погледни и това -> Доста добър рутер и е с подарък радиоуправляема лодка:ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване