Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на рутер

TiriT

Препоръчан отговор

DD-WRT не ми отваря страницата.

С маршрутизатора идва диск, на него би трябвало да имате същата документация

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Здравейте приятели, бихте ли препоръчали един рутер за един мой комшия. Преди време колегата @LZ4JW , ми предложи този "TP-Link 1043ND" , доволен съм много, но той няма толкова пари. Бюджета му е 40-55 лв. В рутера ще са включени. Компютър,телефон,лаптоп от интернет доставчика ни предложиха един за 25 лв. Ама е куче марка, апартамента е 61 кв. (ако това е от значение). Благодарим предварително :) П.с. Сега скороста му е 90 мегабит/сек. тегли торенти с около 10/11,5 мб/с. Дали скороста ще падне драстичо.? Например когато ползва само интернет на компютъра.? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, бихте ли препоръчали един рутер за един мой комшия. Преди време колегата @LZ4JW , ми предложи този "TP-Link 1043ND" , доволен съм много, но той няма толкова пари. Бюджета му е 40-55 лв. В рутера ще са включени. Компютър,телефон,лаптоп от интернет доставчика ни предложиха един за 25 лв. Ама е куче марка, апартамента е 61 кв. (ако това е от значение). Благодарим предварително :) П.с. Сега скороста му е 90 мегабит/сек. тегли торенти с около 10/11,5 мб/с. Дали скороста ще падне драстичо.? Например когато ползва само интернет на компютъра.? 

Аз бих препоръчал:

TP-LINK TL-WR841ND

TP-LINK TL-WR842ND

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път - TP-Link TL-WR740N

Вижда му се много, евтино само 29 лв.? Дали скороста няма да се губи.?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

842ND или 9-та серия - щом му се вижда евтино.

1043ND е с гигабитови портове и с по-мощен процесор от долните серии, разгледайте спецификациите на сайта на тп-линк и ще си харесате спрямо какво ще му ползвате от възможностите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, може ли някой да ми каже на рутера къде пише колко метра му е обхвата на  wi-fi??

Това зависи от много неща, сгради, дървета, стени, материал на стените, разположение на маршрутизатора. На открито покритието е максимум 200 метра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде някой ако може да ми каже от къде да си добавя АйПи Адрес без проверка, че постоянно ми банва айпито дори и локалното ми го проверява и като качвах неща с фтп клиент постоянно ми банва айпито?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде някой ако може да ми каже от къде да си добавя АйПи Адрес без проверка, че постоянно ми банва айпито дори и локалното ми го проверява и като качвах неща с фтп клиент постоянно ми банва айпито?

Това, което казваш е АБСОЛЮТНА глупост. Формулирай си въпроса правилно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което казваш е АБСОЛЮТНА глупост. Формулирай си въпроса правилно.

Рутера ми блокира айпито, какво толкова има за разбиране?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера ми блокира айпито, какво толкова има за разбиране?

кое ИП блокира. И какви настройки сте сложили за да влезе в действие тази защита?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кое ИП блокира. И какви настройки сте сложили за да влезе в действие тази защита?

Както казах ми блокира и локалното айпи  т..е. и двете айпита. Ами само дос защитата всичко там ми е на 100 пакета

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах ми блокира и локалното айпи  т..е. и двете айпита. Ами само дос защитата всичко там ми е на 100 пакета

сложете я на 10000 и пробвайте пак. Или временно я спрете. Или временно я настройте да наблюдава само входящия трафик

П.П. Разбрахте ли защо първия път когато споменахте за маршрутизатор ви питах толкова неща, тази материя не е point and click

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложете я на 10000 и пробвайте пак. Или временно я спрете. Или временно я настройте да наблюдава само входящия трафик

П.П. Разбрахте ли защо първия път когато споменахте за маршрутизатор ви питах толкова неща, тази материя не е point and click

To се оказа, че само UDP прави проблем. Ама 1 дписал (колко е така нз), че ако си с нат връзка банва локалния ти адрес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Искам да ми препоръчате рутер с WiFi. Разполагам с 40 лева на разположение, Приемниците са два а именно настолен компютър и новата ми предобивка galaxy s dvance. Идеята е да свържа кабела на интернета с рутера, и да използвам WiFi-я  за galaxy-то за браузване в интернет из къщата. 

П.П Не ми се смейте но. Трябва ли да предупредя интернет доставчикът си, че слагам рутер ? легално ли е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре се обърни към доставчика си, моя примерно предлага не лоши рутери за по 36лв или на изплащане срещу два лева на месец при сключване на двугодишен договор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Искам да ми препоръчате рутер с WiFi. Разполагам с 40 лева на разположение, Приемниците са два а именно настолен компютър и новата ми предобивка galaxy s dvance. Идеята е да свържа кабела на интернета с рутера, и да използвам WiFi-я  за galaxy-то за браузване в интернет из къщата. 

П.П Не ми се смейте но. Трябва ли да предупредя интернет доставчикът си, че слагам рутер ? легално ли е. 

Ето виж този - http://www.altech.bg/bg/product/14930 И да, легално е да си слагаш рутер, ако не успееш да го настроиш сам, звънни на доставчика да прати хора...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TP-LINK-WR740N

Имам същия, а колко товарене е видял...

Ако филтрира по мак адрес да, но и така да е в помощ идва клонирането на дреса (за щастие почти всички маршрутизатори го могат).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има специална тема по въпроса и вашата се присъединява към нея

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! С две думи, имам рутер D-Link DI-524 около 4 години го ползвам, но започна да ми прави номера. Налага се да го рестаритирам по 2- 3 пъти на ден и явно ще се сменя. Моля ви да ми помогнете с избора на нов рутер. Ше се ползва в къщи за 2 стационарни компютъра и евентуално от време на време за един лаптоп, но рядко. Искам нещо евтино, но и надежно. Благодаря ви предварително. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TP-Link 740N, ползвам такъв с подменен софтуер, поради лични убеждения. Рутерчето се справя чудесно с всекидневните задачи при закачени 2 или повече устройства към него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! С две думи, имам рутер D-Link DI-524 около 4 години го ползвам, но започна да ми прави номера. Налага се да го рестаритирам по 2- 3 пъти на ден и явно ще се сменя. Моля ви да ми помогнете с избора на нов рутер. Ше се ползва в къщи за 2 стационарни компютъра и евентуално от време на време за един лаптоп, но рядко. Искам нещо евтино, но и надежно. Благодаря ви предварително. :)

Има немалка важна тема по въпроса. Вашата се присъединява към нея!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TP-Link 740N, ползвам такъв с подменен софтуер, поради лични убеждения. Рутерчето се справя чудесно с всекидневните задачи при закачени 2 или повече устройства към него.

Благодаря за бързия отговор. Имам въпросче, ако взема този рутер и аз ли трябва да сменям софтуера и трудно ли става това. Има ли някъде упътване или видеоурок как да се направи (от човек с познания , разбира се)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! С две думи, имам рутер D-Link DI-524 около 4 години го ползвам, но започна да ми прави номера. Налага се да го рестаритирам по 2- 3 пъти на ден и явно ще се сменя. Моля ви да ми помогнете с избора на нов рутер. Ше се ползва в къщи за 2 стационарни компютъра и евентуално от време на време за един лаптоп, но рядко. Искам нещо евтино, но и надежно. Благодаря ви предварително.

Защо първо не видиш дали текущият ти рутер не прегрява и не му обновиш Firmware, едно от двете може да е твоят проблем.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване