Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

TiriT

Избор на рутер

Препоръчан отговор

не бързай да хвърляш  пари  за нов  като може да оправиш и тоя с  програмата tftp2

Може да си рескаш до другата  коледа от копчето и файдата ще е нулева.  С Тая програмка и един кабел  ше си оправиш рутера. Адреса  който се попълва в полето "Сървър"  е дефолтното IP на рутера и за файл си избери оригиналния  файл от сайта на производителя. Паролата също е дефолтната но ако не  тръгне с нея  пробвай да сложиш тази която ти си избрал (ако си я сменял) изобщо.

Публикувано изображение

Ако не стане с горната ето ти още една подобна  ftp://ftp.draytek.com/tools/Router_Tools/

Phoenix

Друг път не  разчитай ,че питащите имат знанията и опита да флашват  и преди да даваш линкове  питай могат ли да се справят със задачата.  За тебе може да е просто пропуск  но за него са  200 лева в кофата  ако рутера се бъгне до толкова ,че да не може да се оправи .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
......

Добър вечер! Моля, да ме извините за късния отговор, но нямах възможност да седна пред компютъра одеве. Опитах и с двете програми, следвайки инструкциите ви, но резултата е нулев. И двете програми дават грешка в края от сорта на 'Операцията е прекратена', 'Занулете настройките на рутера' и тн. Опитах няколко пъти ползвайки оригинален (стоков) firmware от сайта на TP-LINK за модела, паролата е заводска (admin), не съм я сменял до сега. Извадих 'лош късмет', но такъв е рискът с къстъм софтуера, няма гаранция, че при всеки ще работи коректно, а рискът е за ползвателя!

пс. Благодарен съм, че ми отделихте от времето си, за да се разправяте с проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порових се малко и попаднах на тоя метод. Кабела ка го беше вързал ? Значи трябва да сложих кабела в лан картата на компа а другия край го пъхаш в WAN порта не в някой от ЛАН портовете. Рескаш рутера докато почне да мига и го  гасиш от тока. Слагаш кабела и пускаш програмата за флаша да е в готовност и  след това  пускаш рутера и цъкаш да започне да прехвърля самия  фаил. На времето така си дебъгнах едно Бъфало което го бях омазал. Пробвай и това  долното се някак трябва да стане работата. Да си допълня поста и с това  ръководство ако помогне https://giannoug.gr/unbricking-a-tp-link-tl-wr841nd/

I Unbricked my WR841N v8.2 - without hardware hacks.    I will explain how to revert to STOCK firmware.    Must Understand!!!    You cannot copy a file over Telnet with ease.    I installed xampp on my PC, and then put the factory .bin in the htdocs folder.    Use google to find the location of the HTDOCS folder for your OS.    Windows is: C:xampphtdocs    Then I started the apache service.    This allowed me to transfer the file via HTTP, or more specifically using the command wget.    Getting the router Ready    1) Connect ETHERNET cable to your router, in the WAN port (blue)    2) Turn Router ON. Press the WPS/Reset button many times.    3) Wait for LED under gear icon to flash rapidly.    Your router is in Recovery Mode now.    Connecting to the router via telnet    1) Set your Computer IP to 192.168.1.2 (Ethernet, not WiFi)    2) Open CMD/Terminal    3) Type: ping 192.168.1.1    4) Wait for PING to respond (Not failed response). Cancel pinging (CTRL + C)    5) Type: telnet 192.168.1.1    6) openWRT in Recovery Mode does not require username/password!    You are now accessing the router via telnet.    Transferring stock firmware to the router    You should be connected in a telnet session now!    Assuming you have set up xampp on your PC!    1) Type: cd /tmp    2) Type: wget http://192.168.1.2/wr841nv8_en_3_13_18_up(120522).bin    3) Type: mv wr841nv8_en_3_13_18_up(120522).bin tplink.bin    You have now transferred the stock firmware to the router.    Flashing the router with the firmware    1) Type: mtd -r write /tmp/tplink.bin firmware    2) Wait for "Reboot" message. If error message appears, manually reboot.    You are now using stock firmware.    Your router is now back to Factory Defaults.    Disconnect the ethernet cable from WAN and insert to LAN-1.    Set your PC to assign IP via DHCP.
Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

Здравейте отново!

Дадохме рутера на един приятел да види дали може да го оправи.

Задължен съм Ви за времето, което ми отделихте! С първоначалните методи не се получи, но не се знае за тези. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Дадохме рутера на един приятел да види дали може да го оправи.

Задължен съм Ви за времето, което ми отделихте! С първоначалните методи не се получи, но не се знае за тези. :)

http://www.kaldata.com/forums/topic/189415-tp-link-tl-wr841nd-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8/page-2#entry2774499

там съм писал как се оправя WR841 ver8.4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте. С кабелен интернет съм на blizoo. Модемът ми е cisco EPC3212. Препоръчайте ми подходящ wi fi рутер, който да вържа към посочения модем, и с който съответно да мога да имам, освен кабелния и wi fi интернет. Безжичният нет ми трябва главно заради телефона, а и за телевизора.

Редактирано от chrisj (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми предложите някакъв рутер за тези пари? Ще се използва от настолният ми компютър и от телефонът ми! За тази цена има ли добри рутери изобщо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързият отговор!! Така като гледам най - добрият от тези който пратихте е този - http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-n-tenda-300mbps-w303r/pd/EDYCNBBBM/ , защото е 300Mbps а това до колкото знам колкото повече е толкова по добре нали така? Ако взема него няма да сгреша предполагам?Гледах и този http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-asus-black-diamond-ez-wireless-n-300-dual-2dbi-4-guest-ssid-ieee-802-11b-g-n-rt-n12e/pd/DT58XBBBM/Малко над бюджета, но във вкъщи все пак всичко е ASUS и съм доволен какво ще кажеш?

Редактирано от a4k0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси за бързият отговор!! Така като гледам най - добрият от тези който пратихте е този - http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-n-tenda-300mbps-w303r/pd/EDYCNBBBM/ , защото е 300Mbps а това до колкото знам колкото повече е толкова по добре нали така? Ако взема него няма да сгреша предполагам?

По принцип да, но във вашия случай няма голяма разлика. TP-LINK TL-WR841N също не е лош.

Гледах и този http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-asus-black-diamond-ez-wireless-n-300-dual-2dbi-4-guest-ssid-ieee-802-11b-g-n-rt-n12e/pd/DT58XBBBM/ Малко над бюджета, но във вкъщи все пак всичко е ASUS и съм доволен какво ще кажеш?

На тази цената най добре си вземете този http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-n-300mbps-tp-link-tl-wr841nd/pd/EMC92BBBM/

Редактирано от masterking* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tenda - не и в този живот. ASUS са същите дървета. От бюджетните(а и не само) рутери TP-Link е с най-добро съотношение цена/качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И накрая едно изискване не само към хората пускащи нови теми, а към всички:

Опишете компонентите които предлагате, а не давайте само голи линкове към тях.

Правилно:

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

Неправилно:

Цитат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Tenda - не и в този живот. ASUS са същите дървета. От бюджетните(а и не само) рутери TP-Link е с най-добро съотношение цена/качество.

Тц. Repotec също не са лоши. По 25лв бяха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от 5 години карам с един "хубав" рутер-Netgear WGR614.Винаги, независимо какъвто и да е файл(игра,филм..)от замунда и от други торент тракери свалям с максимум 2.8-3 mb/s.Говорих с доставчика на интернет и каза,че аз плащам за 100 mb/s,но реално се полагат 70 mb/s.Аз го попитах защо свалям с такава скорост,но той каза,че незнае каква е причината.И евентуално предположих,че може да е от рутера или мрежовата карта.Може ли да ми препоръчате добър рутер,като се има предвид,че ще ползвам интернета от компютър,лаптоп,смартфон и таблет.Ако има и други компоненти относно интернета,като мрежова карта и т.н.,които са за смяна ми предложете нови.Бюджета е 100лв. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безжично ли се свързваш ? ако не , то тогава бодни кабела директно в компа и пробвай .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в компютъра има боднат един жълт кабел,който отива към рутера :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

[*]Интереси:Хардуер...........

Това ти пише в профила , ако не си наясно с настройките на нета , викни техниците и нека да пробват с техен лаптоп или с твоя компютър - но директно . Имам съмнение че толкова си ти пускат а 100 мегабита може би са локално :D много доставчици излизат с тоя трик .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях и белия кабел,който е за интернет.Той отива в рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от 5 години карам с един "хубав" рутер-Netgear WGR614.Винаги, независимо какъвто и да е файл(игра,филм..)от замунда и от други торент тракери свалям с максимум 2.8-3 mb/s.Говорих с доставчика на интернет и каза,че аз плащам за 100 mb/s,но реално се полагат 70 mb/s.Аз го попитах защо свалям с такава скорост,но той каза,че незнае каква е причината.И евентуално предположих,че може да е от рутера или мрежовата карта.Може ли да ми препоръчате добър рутер,като се има предвид,че ще ползвам интернета от компютър,лаптоп,смартфон и таблет.Ако има и други компоненти относно интернета,като мрежова карта и т.н.,които са за смяна ми предложете нови.Бюджета е 100лв. Благодаря предварително!

А какво не ви хареса във втората важна тема в раздела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях и белия кабел,който е за интернет.Той отива в рутера.

Да , ама рутера има настройки за нета които евентуално трябва да се направят на компютъра . Ако ги знаеш - действай .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , ама рутера има настройки за нета които евентуално трябва да се направят на компютъра . Ако ги знаеш - действай .

Извинявам се просто се ядосах,че са ми изтрили темата :D :D Не ги знам настройките. Какво да правя сега? И без това рутера е стар и е 54mb/s и на лаптопа свалям с 1.4-1.5.Не е ли нужен нов ? ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се просто се ядосах,че са ми изтрили темата :D :D Не ги знам настройките. Какво да правя сега? И без това рутера е стар и е 54mb/s и на лаптопа свалям с 1.4-1.5.Не е ли нужен нов ? ? 

Да определено. Твоя вероятно е от по-старичките модели които поддържат само G стандарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обади се на доставчика за демонстрация  , иначе ако и лаптопа е стар и не поддържа N стандарт за бадива ще си го купуваш .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...