Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

TiriT

Избор на рутер

Препоръчан отговор

Бе щом ги избираш  по цвят и форма  си ми ясен :)

ХАХАХАХАХХАХАХАХХА какъв цвят каква форма бе ? Аз никога,нищо не избирам по цвят и форма,а по характеристики ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ще  можеш да избираш на база характеристики когато имаш  понятие кое  какво е . Аз не видях  до тука  да имаш понятие  от рутери . Щом се чудиш защо човека от клипа  слага рутера в  този от доставчика си  само за да може да ти демонстрира интерфейса на модела .  Типичен пример  за  характеристики и лошо изпълнение е  TP-LINK-TL-WDR3600 заради  смотаните си двубандови антени и кофти софтуер. Пита какво да си купиш и ти дадохме  достатъчно опции  за избор мисля аз. Сега избирай или от това което сме ти предложили или си купи  нещо което ти си избереш.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от бая време съм с WDR3600 и не мога да се оплача, софтуер-а не е кой знае какво, но откакто съм го сложил не съм го барал почти. Антените са слабички да, но на мен лично за апартамента ми са ми напълно достатъчни. За домашна мрежа си е много добре. В къщи съм с 4 лаптопа 2-4 телефона, като дойдат гости и повече и не съм имал проблеми с него. На WiFi съм стигал до 11МБ/с при положение, че доставчика толкова ми пуска макс :D

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще  можеш да избираш на база характеристики когато имаш  понятие кое  какво е . Аз не видях  до тука  да имаш понятие  от рутери . Щом се чудиш защо човека от клипа  слага рутера в  този от доставчика си  само за да може да ти демонстрира интерфейса на модела .  Типичен пример  за  характеристики и лошо изпълнение е  TP-LINK-TL-WDR3600 заради  смотаните си двубандови антени и кофти софтуер. Пита какво да си купиш и ти дадохме  достатъчно опции  за избор мисля аз. Сега избирай или от това което сме ти предложили или си купи  нещо което ти си избереш.

Колега аз лично на ЛС му дадох този модел като примерен, защото ме попита момчето. За парите си въобще не е лош избор, да не говорим че за домашна мрежа е предостатъчен. Един от плюсовете е и гигабитовия суич за етернет (ако въобще ще се ползва).

Аз лично съм много доволен от тази марка, не знам на теб кое не ти харесва. Карам със една сапунерка TL-WR740N вече 2-3 години без да се налага да обновявам фърмуер или пък да връщам заводски настройки. Рестарт пък въобще не ми се налага...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже гледам се е заформил "спор", да ви подхвърля и аз едно питане: рутер, който да издържа 10МБ/с (80Мбит) торенти и да работи безпроблемно 24/7 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко дето е в горните постове го може това. Ама ако си  тарикат  ше минеш на друга цена и тогава вече ше може и квартала да тегли от тебе а и рутера си има собствен торент  и файл клиен + медиа сървър и  още много други шукаритети. Двуядрен процесор с много рам памет  и тн. Модела е  баш за торентаджии замислен . ASUS RT-AC56U WL GB ROUTER

Обща стойност - 243.12 лв. с ДДС

Ето му процесора

CPUCPU Model 	ARMv7 Processor rev 0 (v7l)  -  (Cores: 2)CPU Frequency 	1200 MHzCPU Load Average (1, 5, 15 mins) 	0.09,  0.07,  0.05# cat /proc/cpuinfoProcessor	: ARMv7 Processor rev 0 (v7l)processor	: 0BogoMIPS	: 2398.61processor	: 1BogoMIPS	: 2398.61Features	: swp half thumb fastmult edsp CPU implementer	: 0x41CPU architecture: 7CPU variant	: 0x3CPU part	: 0xc09CPU revision	: 0Hardware	: Northstar PrototypeRevision	: 0000Serial		: 0000000000000000
 openssl speed:# openssl speed aes-256-cbcDoing aes-256 cbc for 3s on 16 size blocks: 5298660 aes-256 cbc's in 2.98sDoing aes-256 cbc for 3s on 64 size blocks: 1473282 aes-256 cbc's in 3.01sDoing aes-256 cbc for 3s on 256 size blocks: 380765 aes-256 cbc's in 3.00sDoing aes-256 cbc for 3s on 1024 size blocks: 95997 aes-256 cbc's in 3.00sDoing aes-256 cbc for 3s on 8192 size blocks: 12042 aes-256 cbc's in 3.00sOpenSSL 1.0.0j 10 May 2012 built on: Sat Aug 24 22:13:38 EDT 2013options:bn(64,32) rc4(ptr,char) des(idx,cisc,16,long) aes(partial) idea(int) blowfish(ptr) compiler: arm-brcm-linux-uclibcgnueabi-gcc -fPIC -DOPENSSL_PIC -DOPENSSL_THREADS -D_REENTRANT -DDSO_DLFCN -DHAVE_DLFCN_H -ffunction-sections -fdata-sections -DTERMIO -O3 -Wall -DOPENSSL_BN_ASM_MONT -DSHA1_ASM -DSHA256_ASM -DSHA512_ASM -DAES_ASM -DGHASH_ASMThe 'numbers' are in 1000s of bytes per second processed.type             16 bytes     64 bytes     256 bytes    1024 bytes   8192 bytesaes-256 cbc      28449.18k    31325.60k    32491.95k    32766.98k    32882.69k

Снимка на модела от вътре

Публикувано изображение

Видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Всичко дето е в горните постове го може това. Ама ако си  тарикат  ше минеш на друга цена и тогава вече ше може и квартала да тегли от тебе а и рутера си има собствен торент  и файл клиен + медиа сървър и  още много други шукаритети. Двуядрен процесор с много рам памет  и тн. Модела е  баш за торентаджии замислен . ASUS RT-AC56U WL GB ROUTERОбща стойност - 243.12 лв. с ДДС

Сега с това новото предложение отвори питане на момчето за рутер още един месец. Аз затова се отказах да отговарям!

ASUS RT-AC56U WL GB ROUTER

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги вече имам парите и трябва да поръчам рутера задължително до утре а видях някаква оферта във jar ето я и нея http://jarcomputers.com/p_NTWRTPLINKTLWR840NКакво е мнението ви за това рутерче? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Колеги вече имам парите и трябва да поръчам рутера задължително до утре а видях някаква оферта във jar ето я и нея http://jarcomputers.com/p_NTWRTPLINKTLWR840NКакво е мнението ви за това рутерче? :)

Вземи другият 841 с двете антенки. По ще си доволен от него. нищо че е малко по скъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този продукт вече не е част от офертите на eMAG!
Апък този който дадох по - горе от Jar струва 32лв а във емаг е 46лв .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Признавам си, че нищо не разбирам от рутери, ще потърпя колкото трябва критики, само и само да избера най-добрия. 

Бюджет : максимум 50 лева. Само в краен случей може да се превишава, и то максимум 10 лева. 

Изисквания : Много добър обхват и стабилност.

Интернета ни е 25 мбит/сек и не е задължително да поддържа 300 мбит, то ако може 100 да изкара ще е хубаво.

Тези, на които съм се спрял са :

D-Link DIR-501

Tenda W308R

Asus RT-N12E

TP-Link WR741ND

TP-Link WR841ND

D-Link DIR-615

Asus RT-N12-D1

TP-Link WR743ND

Asus RT-N10U

Tenda W309R

TP-Link WR842ND

Tenda W3002R

Tenda W303R

TP-Link WR940N

Чувал съм, че тенда не били много добри като стабилност и качество.

Съпоставил съм ги в таблица по технически параметри тук

Както казах, трябва да има много добър обхват и искам ако някой тук е имал досег с някои от тия или е малко по-навътре в нещата да ми каже, на кой от тия мога да очаквам добър обхват. Сравнявах им и брой на антените и силата им dBi , но мисля че това нищо не значи, защото аз имах един WR740N който въпреки, че е с 5dBi антена има ужасно малък обхват, много по-слаб от рутер с 2dBi антенка. 

Честотата - за тия пари няма как, 2400мхз ще е. Ама много не е за хвалене, понеже имахме проблеми и с това, и трябваше да слагаме рутера на 11-ти канал защото имаше страшно много мрежи в нашия блок. Но поне доколкото знам, на повече честота (5 ghz) вълните/обхвата е по-слаб, така че поне ако обхвата е единствения плюс, ще е хубаво. 

Хубаво ще и да има USB порт за да си закача външния HDD и да имам достъп от него през всеки комп в уиндоуската мрежа, ама хайде, мога да живея и без него.

Честно казано, не знам кой от тия има сменяеми антени, защото ми се иска след време ако мога да сложа по-големи антени за по-добър обхват... Пак казвам - обхвата е най-важен.

Кой от тези има най-добър обхват и стабилност ? Ако имате някакви лични препоръки, коментари, критики и т.н. всичко ще е добре дошло !

Благодаря предварително !

Редактирано от AMD rocks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държиш на сменяеми антени този: wr941nd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой има по-добър обхват от тези :

този или този

Редактирано от AMD rocks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв обхват ти трябва  принципно ? Много  зависи къде ще го сложиш тоя рутер за да имаш равномерно покритие. Претенции като много добър обхват и стабилност са мираж за рутери до 60 лева.За толкова пари си взимаш рутер  без да гледаш много какво купуваш защото са един дол дренки всичките  и  се молиш тия около тебе да са колкото се може по-малко защото  ефира на 2.4 е пълен със всевъзможни джаджи който  внасят шум и влошават  сигнала.  Конкретно от тия двете съпонерки си вземи тая с 2-те антени.Качество  може да искаш от  Buffalo,Linksys,ZyXEL и моделите на Асус  над 80 лева. за мене всичко друго е  като чорапи на пазара за 1 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=&group2=&group3=&group4=&article=9810

Безжична скорост до 12 пъти по-бързa и покритие до 5 пъти по-далеч от стандартните рутери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет Имам нужда от съвет какъв рутер да си закупяв момента ползвам ето този http://support.linksys.com/en-us/support/routers/WRT160N ( 204лв ) преди не знам си колко години беше как да ви споделя не съм доволен от обхвата на сигнала иначе в обхвата на къщата и бързината доволно 2.5МБ на Wi-Fi и 9-10МБ LAN в това отношение и един бас спечелих от един професор това е невъзможно да е така не знам си кво но видя сам но имам един комшия на 50-100 метра живее от моята къща и виждам неговия Wi-Fi  дори имам и неговия запаметен на смартфона ми и се чудя какъв е този рутерза 100-150лв ще ми препоръчате ли нещо готино с супер обхват и супер скорост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет Имам нужда от съвет какъв рутер да си закупяв момента ползвам ето този http://support.linksys.com/en-us/support/routers/WRT160N ( 204лв ) преди не знам си колко години бешекак да ви споделя не съм доволен от обхвата на сигнала иначе в обхвата на къщата и бързината доволно 2.5МБ на Wi-Fi и 9-10МБ LAN в това отношение и един бас спечелих от един професор това е невъзможно да е така не знам си кво но видя сам но имам един комшия на 50-100 метра живее от моята къща и виждам неговия Wi-Fi  дори имам и неговия запаметен на смартфона ми и се чудя какъв е този рутерза 100-150лв ще ми препоръчате ли нещо готино с супер обхват и супер скорост

Като минимум:

TP-Link TL-WR1043ND

ПС: Ако търсите нещо качествено и стабилно - насочете се към по-скъпите модели на Cisco или MikroTik.

Примерно:

MikroTik RB2011UAS-2HND Wireless Router Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 2.4Mhz  няма да  направиш нищо добро с масовите рутери до 100 лева. За  стабилна  връзка ти трябва

1. чист ефир

2. мощен процесор

3. оптимално избрано място  за поставяне на рутера

4 . Хубава антена(и)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Въпроса се подразбира горе/долу от заглавието на самата тема, а всъщност тя е: Бихте ли ми предложили рутер за това разстояние? Сигнала, ще минава през около 3 до 4 стени. Интернет доставчика ми е виваком с техния рутер съм белия Хуавей.. Целта ми е следната: Работя на автомивка, тя е точно до вкъщи дели ни само една стена и хващам своя интернер с тези "чинийки", които уж усилват сигнала на интернета на компютъра в офиса, но с телефоните е много тегаво, трябва да застанем до стената, която дели мивката с моята къща. Мислел съм да опъна кабел от рутера на виваком до мивката и да сложа втори маршрутизатор, но незнам какъв кабел ми трябва, ако ще е по лесно така предложете ми кабел с, който ще мога да свържа втория рутер на мивката, имам маршрутизатор TP-Link нещо си 54mbps е.... Иначе цената за рутера,който ми предложите да усили сигнала ми е 60 до 70лв. максимум и него ще сложа на мястото на този на виваком в нас. А ако може да стане с кабел, който да опъна от Хуавея до автомивката и да сложа втори маршрутизатор, ще е още по-добре, защото си мисля, че така ще е най-добре.Вие преценете, защото не съм много вещ в изграждането на интернет мрежа. И така да обобщя:Предложете рутер с, който да заменя този на вивакома до 60-70лв. максимум и да може да увеличи сигнала на интернета на разстояние 20-30 метра и/или кабел, който да опъна от рутера на виваком до мивката с втори маршрутизатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..., който да опъна от рутера на виваком до мивката с втори маршрутизатор.

1. Има специална тема за избор на маршрутизатор

2. обикновен мрежов кабел ще ви свърши работа. Само че ще е разумно да си купите готов, а не да си правите вие. За настройките прочетете другата важна тема в раздела!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Има специална тема за избор на маршрутизатор

2. обикновен мрежов кабел ще ви свърши работа. Само че ще е разумно да си купите готов, а не да си правите вие. За настройките прочетете другата важна тема в раздела!

Кап би ли ми предложил такъв кабел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кап би ли ми предложил такъв кабел...

Ето така изглежда

Публикувано изображение

И би трябвало да може да се купи във всеки магазин за компютърна техника

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така изглежда

Публикувано изображение

И би трябвало да може да се купи във всеки магазин за компютърна техника

А свързването става така: Лан порт на рутера на доставчика ми и след това във Ван порта на втория маршрутизатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А свързването става така: Лан порт на рутера на доставчика ми и след това във Ван порта на втория маршрутизатор?

Точно така. И адреса на втория маршрутизатор може да е динамичен/статичен, зависи от предния маршрутизатор. В тази тема е дискутирано точно това: http://www.kaldata.com/forums/topic/184928-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...