Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. На баща ми компа вече е твърде слаб и иска нов. Бюджета е 300-350лв. Монитора, мишката и клавиатурата ще се ползват същите. Ще се ползва за браузване и игри с карти. Хард диска да е най-много 400-500 gb. Не съм сигурен дали кутията може да се ползва, но по-добре нова китайка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е малък бюджета, но за изискванията е достатъчно.

Обща стойност - 362.98 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-VG4 /1150
G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
ADATA SSD SP550 120G/SATA3 2.5
OMEGA ATX-5823BK /BLACK
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

Обща стойност - 353.98 лв. с ДДС

Кола: http://nikem-bg.net/cart/51110p1r50687p1r45925p1r54190p1r52030p1r45553p1rf.html

Ако искаш може да сложиш захранването на омега но от опит този шум не се издържа. Ако не ти пречи шума ще се вмести пентиум процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията, но не виждам видео карта. И да вмъкна корекция за хард диска. 500гб. са много. 350 са достатъчни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картите са вградени в процесорите.

Няма как с този бюджет да се добави външна видео карта.

500GB HDD е минималното което може да се вземе сега или 120GB SSD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да се спра на 1-ви вариант от techmaniac. А за да ги закръглим на 400  от голямо значение ли е двд записвачката или каквато взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да се спра на 1-ви вариант от techmaniac. А за да ги закръглим на 400  от голямо значение ли е двд записвачката или каквато взема.

моята  записвачка седи изключена и съм си извадил един захранващ и една сата ако някой ден искам да я пусна но все още не идва този ден  ;)

Като човек който знае това захранване на омега ти казвам да не си го вземаш. Всяко друго си избери но не и това ;)

едти: то пък няма никакви други китайци в никем пфф

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I3-2120

http://sofiacomputers.net/komponenti-vtora-upotreba.php?id=7221

G870 

http://sofiacomputers.net/komponenti-vtora-upotreba.php?id=8141

Първата е с по-добър процесор които е и с по-добра графика.

Реално графиката не те бърка за такива игри но процесора е хубаво да е I3 а ако вкараш и SSD всичко ще заспи. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. На баща ми компа вече е твърде слаб и иска нов. Бюджета е 300-350лв. Монитора, мишката и клавиатурата ще се ползват същите. Ще се ползва за браузване и игри с карти. Хард диска да е най-много 400-500 gb. Не съм сигурен дали кутията може да се ползва, но по-добре нова китайка.

Бих избрал когфигурация подобна на предложената от Techmaniac.Ако имате хард от стария компютър може да го използвате стига да не е с ата или IDE интерфейс.През последните години се произвеждат основно дискове с обем от 1 TB и повече.Ситуацията не е като преди 8-9,когато имаше модели с 80, 250,320 GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих избрал когфигурация подобна на предложената от Techmaniac.Ако имате хард от стария компютър може да го използвате стига да не е с ата или IDE интерфейс.През последните години се произвеждат основно дискове с обем от 1 TB и повече.Ситуацията не е като преди 8-9,когато имаше модели с 80, 250,320 GB.

Има стар хард , но отива да си заминава ,така  че ще е нов 500гб .А колкото до захранването , ще измислим нещо.

Редактирано от Тоньо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива игрички обем не е нужен, така че се ориентирайте към SSD до 120GB. Баща ти ще остане възхитен. :D  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.