Премини към съдържанието
George18

Запазване на опции на потребителя чрез бисквитки

Препоръчан отговор

Здравейте,

опитвам се да направя така че когато потребителя кликне харесвам на даден продукт в следващото му посещение на сайта да вижда че вече е избрал харесвам и примерно да се промени текста.И искам само той да вижда това.Четох че това става с бисквитки но в моя сайт даден потребител може да е харесал много продукти и се чудя дали ако потребителя има много бисквитки това няма да забави сайта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами запиши ги в една бисквитка.

Макар че е по-добре да го запишеш в базата според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами запиши ги в една бисквитка.

Макар че е по-добре да го запишеш в базата според мен.

Тях ги има в базата.Но мисля че няма да е правилно да правя заявка на всеки пост и да проверявам дали има харесване или не.Имам по 10 предмета на страница и на всички тях по един селект и после проверка няма ли да е бавно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тях ги има в базата.Но мисля че няма да е правилно да правя заявка на всеки пост и да проверявам дали има харесване или не.Имам по 10 предмета на страница и на всички тях по един селект и после проверка няма ли да е бавно?

Ами вземи ги с една заявка.

Ако добре си си структурирал данните, даже няма да имаш нужда и от нея - харесването ще ти е атрибут на поста спрямо потребителя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да получи се мерси много :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.