Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Бюджета ми е около 1000 лева, като ако много си заслужава мога да дам малко повече. Ще се гледа от около 2-3м затова си мислех за 42 инча. Не знам дали си струва да се хвърлям на 48. Ще се включи към компа и ще се гледа кабелна телевизия. Предпочитам да е с качествена картина от колкото екстри като 3д и смарт, въпреки че всички са смарт в тоя диапазон. Имам колонки, но са включени към компа затова е добре да има хубав звук. Мислех си за нещо като SAMSUNG UE-48J5500. Да знам че е 48 инча и все пак предпочитам 42, стига да е по качествен. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си купуваш 42 инча телевизор за да гледаш кабелна телевизия ? Не знам каква качествена картина ще извадиш с кабелна телевизия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Самсуняк към който си се насочил е с реален 50Hz панел!

Ето ти предложение от мен за модел, на който да обърнеш внимание:

PANASONIC TX-42AS750 3D LED(с реален 100Hz)

Не знам какво разбираш под добър звук, но не очаквай такъв от телевизор без допълнително озвучаване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Самсуняк към който си се насочил е с реален 50Hz панел!

Ето ти предложение от мен за модел, на който да обърнеш внимание:

PANASONIC TX-42AS750 3D LED(с реален 100Hz)

Не знам какво разбираш под добър звук, но не очаквай такъв от телевизор без допълнително озвучаване.

Разгледах го панасоника и наистина ми хвана окото. На места го дават като PANASONIC TX-42AS750Е, това един и същ телевизор ли е или просто в сайта на технополис не е пълно описанието? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Мисля вече да взимам телевизора та имам още няколко въпроса. С какво TX-42AS750 е по-добър от TX-47AS650E? До колкото разгледах са с еднакви матрици, 750 е с двоен тунер и поддържа картина в картината, докато 650Е върви само с едни 3Д очила(не че има значение). Та TX-42AS750 ли е по-добрият избор въпреки, че TX-47AS650E е 47 инча и е 30лв по-ефтин?

А относно последната буква на модела намерих това:

Е - регионално предназначение /вградените тунери/:

• E - Europa (continental)

Модела който се предлага в технополис е само TX-42AS750 докато 47 инчовия е TX-47AS750Е. Има ли значение това или не?
И мислите ли, че трябва задължително да го взема на място и да го тествам за мъртви пиксели, защото мислех да го поръчвам, че най-близкия магазин ми е на 80км ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей.Ще се опитам с 2-3 думи да ти обясня защо ти препоръчах модела ...750... пред ...650...

Основно заради разликата, че ..750.. е с Direkt LED подсветка, а ...650.. са с Edge LED ! Казвам основно, защото освен посочените от теб има и други разлики, но за мен са незначителни-те са по скоро някои ''екстри''

И двата вида подсветки имат предимства и недостатъци, но при Direkt LED има по-високо ниво на  контраст и яркост и по-равномерна подсветка.Като недостатък обаче на Direkt LED може да се отбележи сравнително по-висок inpud lag.

При Еdge LED е обратното, като там при някои модели се забелязва ''отблясъци'' по краищата на екрана  и подсветката е по-неравномерна.Разбира се дори в един и същ модел според самата матрица  (а и не само) това може да е по-малко, или повече изразено.Това е основния ми довод.

Това (Е) накрая си е точно обозначението за предназначение на телевизора за регион-в случая Европа.По скоро някъде не го изписват.

Силно ти препоръчвам да си вземеш телевизор след оглед и тест на място, за да не ти пробутат някоя мостра, а и не само.Според мен телевизор преди покупка задължително трябва да се тества.Все пак си има модели, които си имат някакъв производствен дефект и по-добре да се установи на място, отколкото да си имаш излишни главоболия.Лично аз съм попадъл на 2 телевизора с изгорели пиксели, а един при отваряна на кашона при пускането му просто си ''светеше'' като нощна лампа и никакви настройки не оправяха картината!

Та...това е от мен.Успех с правилния избор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей.Ще се опитам с 2-3 думи да ти обясня защо ти препоръчах модела ...750... пред ...650...

Основно заради разликата, че ..750.. е с Direkt LED подсветка, а ...650.. са с Edge LED ! Казвам основно, защото освен посочените от теб има и други разлики, но за мен са незначителни-те са по скоро някои ''екстри''

И двата вида подсветки имат предимства и недостатъци, но при Direkt LED има по-високо ниво на  контраст и яркост и по-равномерна подсветка.Като недостатък обаче на Direkt LED може да се отбележи сравнително по-висок inpud lag.

При Еdge LED е обратното, като там при някои модели се забелязва ''отблясъци'' по краищата на екрана  и подсветката е по-неравномерна.Разбира се дори в един и същ модел според самата матрица  (а и не само) това може да е по-малко, или повече изразено.Това е основния ми довод.

Това (Е) накрая си е точно обозначението за предназначение на телевизора за регион-в случая Европа.По скоро някъде не го изписват.

Силно ти препоръчвам да си вземеш телевизор след оглед и тест на място, за да не ти пробутат някоя мостра, а и не само.Според мен телевизор преди покупка задължително трябва да се тества.Все пак си има модели, които си имат някакъв производствен дефект и по-добре да се установи на място, отколкото да си имаш излишни главоболия.Лично аз съм попадъл на 2 телевизора с изгорели пиксели, а един при отваряна на кашона при пускането му просто си ''светеше'' като нощна лампа и никакви настройки не оправяха картината!

Та...това е от мен.Успех с правилния избор.

Мерси много за изчерпателния отговор. Купих си телевизора TX-42AS750Е. Ходих до магазина, гледах го, тествахме го за изгорели пиксели и нямаше проблеми. Картината наистина е страхотна. Харесват ми и смарт благинките и управлението от телефона. Точно това исках. Звука е много силен за вкъщи, има си и бас всичко. Има само един проблем с който трябва да свикна... има ужасни черни по края. Рамката му е сива и още повече изпъкват. От доло почти не се забелязват, но от страни и отгоре са много широки. Гледах и другите телевизори, но само тоя и 650 имаха такива. Новите модели на панасоник както и останалите нямаха, и все пак не ми се искаше да купувам нещо на кьораво. Та дано да свикна. Мерси все пак. Поздрави!

SbkEz34.jpg

Nh09mBx.jpg

Редактирано от Grubby (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А честито и да си го ползваш безпроблемно.Радвам се когато виждам, че е имало смисъл от темата.Щото май вече повечето теми са такива дето само си дращим тука, па полза никаква.После се хвалят, че са си взели еди къв си кютук щото видиш ли имало повече изписани цифрички тук-там и бил много модерен щото бил ''4К''

Такива ''ленти'' има всички телевизори ( на някои просто са по-малки).Не е никакъв проблем и да не те притеснява.

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

пиша в тази тема, за да не създавам нова, проблемът ми е свързан с коментираното тук.

Предстои ми покупка на телевизор. Ориентирал съм се към 42 инча размер, ще се гледа от 2,5 -3 метра разстояние, бюджетът е до 1300 лева. Бях хвърлил око на въпросния модел PANASONIC-TX-42AS750-3D-LED ,но в местния техномагазин ме изненадаха неприятно с това, че няма наличност и повече няма да се зарежда. Същото важало и за другите подобни модели  PANASONIC-TX-42AS740-3D-LED и  PANASONIC-TX-42AS650-3D-LED. Има по 1-2 бройки в онлайн магазина, които са мостри. Новите модели на Панасоник нямат 42-инчови размери, идват в размери 40 и 50 инча и са масово 4К, което не ми се нрави. Освен това като нови модели не намирам отзиви за тях, даже продавачите в магазина не се наемат да ги хвалят, защото още били много пресни... 

Дайте идея с какво мога да заместя липсващите вече от пазара панасоници при следните жокери от моя страна:

- Размер 42'' или 43'', по-голям ми се струва вече пресилено

- Full HD като разделителна способност, предпочитам го пред 4К от съображения за качество при SD сигнала на местната кабелна тв.

- 100 HZ -ова матрица, като се абстрахираме от разните му там маркетингови наиенования и цифри. Ще се гледа в доста светло помещение, така че трябва да го докарва и на яркост

- Не държа да е 3D, едва ли ще се гледа по този начин, ако има по-добре да е пасивния тип 

- Да има Smart-функции и комуникации (Wi-fi, DLNA,PVR) по възможност touch-pad дистанционно

- Бюджетът остава до 1300 лв, ако е по-евтино по-добре

това е от мен, високо претенциозен и ниско компетентен :) . Ще съм благодарен за всякакви идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам преди година се е харчел  TX-42AS750Е , но той май вече не е актуален по магазините. В момента какво се харчи? Същите критерии - 1000лв, 42-43", смарт, добра мултимедийна поддръжка и може би 3Д, но не на всяка цена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.