Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!  Обмислям да направя магистратура в Дания и ще се радвам ако се намерят хора, живели там, които да ме светнат по някои битови въпроси:

1) горе-долу какви са цените на наемите в Копенхаген и Архус (евентуално другите университетски - Аалборг, Одензе), нямам намерение да си харча нервите по общежития.. ще се настаня с мой близък, така че ще ни трябва двустаен.
2) пак ориентировъчно - цени на градския транспорт (всички видове - метро, бус, трамвай)? Там ако пътувам като нередовен какви са последиците, могат ли да ми орежат от стипендията за покриване на глобите?
3) как стоят нещата с медицинското обслужване - като здравноосигурен мога ли да очаквам безплатен прием като местните граждани, изглежда логично щом съществува такова нещо като Европейска здравноосигурителна карта, но все пак, преди време се беше чуло че имало проблеми в тази насока (макар и да не беше май за Дания)?
4) английският популярен ли е сред местните жители, освен да напазарувам от супера (за което всъщност не ти трябва език, а само да познаваш цифрите) в общия случай какъв ми е шанса да се разбера с човека срещу мен на английски - таксиджия/сервитьор/наемодател/брокер/лекар и т.н.?

Това е което ми изниква на прима виста ако се сетя още нещо ще добавя..  :-) Поздрави на всички нашенци в Дания  :*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Gerda Jovancic
      Здравейте,
      Как се процедира, ако единия родител отказва да изготви декларация за самостоятелно пътуване на малолетното си дете.
    • от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от Youtrustand
      равейте искам да попитам дали, ако завършва счетоводство в България мога да работя в друга държава, пример Англия ? Как става минава се някаква квалификация какво трябва да направя или въобще не става ? Мога ли да завърша в България счетоводство и да го работя в друга държава дори и да мина някакви изпити и тнт или трябва на ново да го уча в другата държава ?
    • от canko99
      Добър ден! Имам влечение към колите, търся из форума някой компетентен  в областта на автомобилния дизайн или ако познава такъв да ми сподели подробности, тъй като това искам да кандидатствам. Мерси предварително!
    • от canko99
      Добър ден! 11 клас съм възнамерявам да се занимавам с автомобилен дизайн, по-конкретно с екстериора на автомобилите. Нивото по английски ми е б1, ся се пъна да го уча. Кажете ми какво трябва да приготвям за кандидатстването. Предложете ми универстети от европа може и от източна. Мерси предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.