Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,немога да инсталирам уйн 7 без драйвъри за този хард диск - HITACHI HDS721680PLA320,без драйвъри не го вижда изобщо като почне инсталацията защо така незнам,иначе като го сложа на друг компютър с инсталиран уйн си го намира и се вижда.Дайте линк за тези драйвъри че аз немога да ги намеря нещо.

Благодаря ви предварително за помоща !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблемът в драивъра за твърдия диск, а в SerialATA контролера. за него ти трябва драйвър.

Другият вариант е в BIOS  вместо AHCI да се зададе IDE. Дай модел на дъното.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,ето за всеки случай и модела на дъното - Asrock 960GC-GS FX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,това е някаква програмка която проверява дали са наред драйвърите,на мен ми трябва изтеглен готов драйвър,защото като почна да инсталирам уйндоуса на чисто не  намира диска като дойде момента да избера в кой дял да се инсталира,цялото поле е празно няма нищо,затова искам драйвъри зада мога да ги заредя тогава от инсталатора.

Къде е в БИОС-а дето да сменя от AHCI в  IDE ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А ти видя ли накъде води линкът за изтегляне????????????

На това му се вика мечешка услуга!

vali74, да беше споменал и за каква ОС трябва да са драйвърите...

http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/?cat=Download

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти видя ли накъде води линкът за изтегляне????????????

На това му се вика мечешка услуга!

vali74, да беше споменал и за каква ОС трябва да са драйвърите...

http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/?cat=Download

Споменал съм още в първия пост,приятел ако бях на ти с компютрите като някой от вас нямаше да питам нали се сещаш,благодаря ти за помоща !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vali74, критиката беше насочена към destruk7or2. Щом питаш, е ясно, че имаш проблем. Но се съгласи, че за да помогнем, трябва да знаем каква е операционната система и какъв е хардуерът. За хардуера - ок. Но за да е конкретна помощта (единствен линк към необходимия драйвър), трябва да с знае и ОС.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странно как Windows 7 не може да разпознае хард диска? Да не би диска да е в GPT формат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странно как Windows 7 не може да разпознае хард диска? Да не би диска да е в GPT формат?

Ако в BIOS е зададен AHCI mode и в Windows няма драйвър за SATA контролера, точно така се получава - Windows не вижда диска. Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам, защото не съм имал проблем Windows 7 да няма в библиотеките си драйврер за SATA контролер. Единствения проблем е когато диска е GPT формат. Тогава вече Windows 7 няма да го види.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да като почне инсталацията не го вижда за да му задам в него да инсталира уйндоуса,иначе при инсталиран уйндоус на същия компютър му закача този диск си го намира след като сам си инсталира драйвъри,но това при инсталиран уйндоус на друг диск.Аз искам да сложа този и на него да си е само уйндоуса а на другия да са си другите неща като филми снимки и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да като почне инсталацията не го вижда за да му задам в него да инсталира уйндоуса,иначе при инсталиран уйндоус на същия компютър му закача този диск си го намира след като сам си инсталира драйвъри,но това при инсталиран уйндоус на друг диск.Аз искам да сложа този и на него да си е само уйндоуса а на другия да са си другите неща като филми снимки и тн.

Използваш програмата Nlite. Ще си направиш Windows 7, в който ще добавиш и драйверите за чипсета на проблемното дъно, към което закачаш хард диска и проблема ти е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, nlite е за ВиндолЗ XP, за ВиндолЗ 7 за интегриране на драйвъри - RT7Lite.

rt7-integrate.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.