Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте всички !

Значи съвсем случайно си разглеждах из youtube докато не попаднах на това 

Много ме изкефи и искам и аз да си направя такава песен,даже вече имам и римите :Д
Та въпроса ми е с коя програма може да се направи песен като тази ?
Смисъл говоря за музиката как ще се създаде и т.н. ефектите,щраканията и басовете .... както той го е направил.

И ако може и линк към туториали за въпросната програма...
Мерси предварително и лека вечер !

П.С. Само сериозни хора да отговарят на поста ми !

П.С.2.Търсих из YouTube,но не намерих програма,затова писах тук !

Редактирано от N0lifer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш римите, а глас имаш ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш римите, а глас имаш ли?

Искам просто да си създам музика....мога да рапирам горе-долу добре ..

Та ако можеш помогни по въпроса с програмата ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програма, която "изчиства" вокала от инструментала без да се засегне някоя честота или пък loop не съществува. Има такива, но те не "изчистват" добре и само се замазва инструментала. Точно на тази песен има направен инструментал в youtube можеш да си го потърсиш. Иначе има и професионален софтуер, с който може да си правиш инструментали. FL Sudio 11, но ще ти трябват някакви samples и loops за да завържеш нещо, в google има безплатни такива, пакети с по 500 семпъла.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ми кажи по-точно,смисъл какво да напиша в youtube и какво да търся

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш музикални интрументи и искаш сам да създадеш и музиката към изпълнението, можеш да избереш някой безплатен синтезатор от изброените тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш музикални интрументи и искаш сам да създадеш и музиката към изпълнението, можеш да избереш някой безплатен синтезатор от изброените тук.

А песен като тази която съм посочил по-горе може ли да стане ??

Със синтезатор не вярвам ...

Щот аз мога да изтегля един рап инструментал .. да го пусна в сони вегас да си запиша гласа и да го Рендна, но преди това ще си снимам клипче което да сложа и хоп ето ти песен ... но искам сам да си измисля затова  пиша !

Редактирано от N0lifer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези синтезатори, са точно за да можеш сам да си създадеш и музиката.  Нали искаш всичко да си е твое.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истинска твоя песен се прави с Propelerhed Reason. Останалото е имитиране на чужди песни. У дома имам един синтезатор на 4 години, мога да го впрегна към програмата, но така и никога не съм го изваждал да свиря с него. Ще седи още години в опаковката си. Специално за перкусии, за барабани, Reason е шампион, правят се много фасулски за няколко минутки. :)

https://www.youtube.com/watch?v=nH4vYLmvXBQ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За направата на инструментала ти трябва Fl Studio, но това ще ти отнеме време. Друг вариант е да платиш да ти направят но ако няма да спечелиш от това се обезмисля този вариант. Но  можеш да използваш семпъл от този сайт http://www.looperman.com/loops?page=1&order=date&dir=d  като гледаш да пасва на звученето на песента.Тези семпли са безплатни и няма да ти създадат проблеми с авторски права и други подобни. Изтегляш Аudacity и ако семпъла и 18 секунди го правиш да звучи толкова време колкото ти е песента. Със Аudacity миксираш записа с инструментала. Можеш и да запишеш вокала на смартфон ако смартфона ти е с добър микрофон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш и да запишеш вокала на смартфон ако смартфона ти е с добър микрофон.

Изключено.... Колкото и да е добър микрофона, вокала ще стане мазало и на моменти ще има заглъхване или загуби. Трябва ти професионален кондензаторен микрофон с поп филтър.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но можеш да използваш семпъл от този сайт http://www.looperman.com/loops?page=1&order=date&dir=d Изтегляш Аudacity и ако семпъла и 18 секунди го правиш да звучи толкова време колкото ти е песента. Със Аudacity.

Изключено! Тези файлове са WAV и ако песента има друго темпо няма да може да промени темпото на семпъла така, че звука да е същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел захванал си се със нещо много трудно но ако си упорит ще успееш изтегли си 1 хубав инструментал от интернет и рапираи върху него  така ще ти е по лесно според мен де ако търсиш програма FL STUDIO ще ти свърши идеална работа само samples и loop трябват :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.