Премини към съдържанието
Georgi Monov

Диска и процесора се товарят от нищо

Препоръчан отговор

Здравейте.Диска и процесора се товарят от нищо.Нямам нищо пуснато и все към 100% се товарят и бавят компютъра.Уиндоуса е инсталиран преди няколко дена уин 8.1  Ето снимка на такс мениджъра.Тея новите уиндоуси са ебаси бозите за нищо не стават,а тоя 10 как бави нямам думи сложих го и го махнах по-спрял никога не ми е бил лаптопа,а не е от най-слабите 4 ядрен процесор и 8гб рам.Хард диска ми е чисто нов стария даде фира тоя го сложих преди няколко дена.

post-360872-0-44679800-1440488184_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво процесора е 4 ядрен ама какъв е точно? :D По принцип това може да се случва от много неща. Най-малкото, което може да направиш е да сканираш за вируси и друг злонамерен софтуер. По процесора на задачите виждам, че голямо натоварване на процесора идва от Windows Installer. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво процесора е 4 ядрен ама какъв е точно? :D По принцип това може да се случва от много неща. Най-малкото, което може да направиш е да сканираш за вируси и друг злонамерен софтуер. По процесора на задачите виждам, че голямо натоварване на процесора идва от Windows Installer. 

Е слаб е аз лаптопа съм го взел за филми и музика и малко работа в мирксофот офис.Intel N3510 е процесора,но чак пък да не стига,че да върви операционна система...+ че имам и 8гб рам.Аз нищо нямам пуснато да се инсталира,единственото,което съм пуснал е музикален клип в гом плеъра и съм отворил сайт в браузъра и това е.Абсолютно нищо друго не съм пуснал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем от кога се появи? След рестартиране винаги ли е така или е единичен случай? 

П.П. Изобщо не намесвайте количеството оперативна памет с процесора... Имат общо, но за да работи оптимално една конфигурация трябва хардуера да е на едно и също ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем от кога се появи? След рестартиране винаги ли е така или е единичен случай? 

П.П. Изобщо не намесвайте количеството оперативна памет с процесора... Имат общо, но за да работи оптимално една конфигурация трябва хардуера да е на едно и също ниво.

Ами от днес,вчера всичко си беше нормално лаптопа беше изключен цяла вечер.И процесора и диска се товарят на 70%+ постоянно като диска стига до 99% без да имам нищо пуснато.То може и преди да е било така,но да не съм го забелязал,но днес работи значително по-бавно системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да опитате обновяване или нулиране на системата, ако имате инсталационен носител и ако нямате важен лицензиран софтуер, чийто лиценз не може да бъде прехвърлен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подреди си процесите по използване на процесора, и тогава дай скрийншот. 

В момента гледам, че най-много ти товари Windows Moduler Installer. Предполагам, че това са някакви ъпдейти на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни тази ОС и сложи някоя по лека,конфигурацията нее за тази ОС и всичко ще е наред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Iveta Georgieva
      Въпросът ми е, понеже всичките песни, които искам да запиша на диска са под 700MB , но общо са около 3-4 часа дали ще се получи да се запишат без проблем? Има ли някакви особености или изобщо няма да стане?
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.